Skocz do zawartości

Monitor do grania za 1500-1700 plus


Recommended Posts

Witam serdecznie, temat przeglądałem ok rok temu, wtedy przy budżecie ok 1400 zł byłem praktycznie zdecydowany na kupno Eizo FS 2434. Z powodu różnych zdarzeń losowych nie nie kupilem w zeszłym roku monitora, nowego PC też nie.Na chwilę obecną powrocilem do tematu w marcu zamierzam zakupić nowy PC i monitor do niego.PC uzywam praktycznie tylko dla rozrywki, głównie gry. Raczej mało FPS więcej MMO lub RPG czy gier taktycznych/strategicznych. Nie mniej chciałbym uniknąć ghostingu i innych przypadłości niektórych matryc pojawiających się przy dynamicznoejszej rozgrywce.Monitor chciałbym 24" , miałby współpracować z GTX 970 MSI.Budżet zacząłem od 1400zl , potem przejrzalem polecane monitory i ich ceny i budżet się zaczął "rozciągać".Przejrzalem temety na 3 miesiące wstecz i mam teraz dużą konsternację odnośnie tego co należałoby wybrać.Czy nadal brać Eizo FS 2434? Widziałem że był Aoc g2460 PG dla osób które mogą "dołożyć" oraz Acer xb240 habpr predator, oba w cenie ok 1700 zł. Cena była by do przelkniecia. Oba są na matrycy TN a tej trochę się obawiano gdyż na czytałem się sprzecznych opinii na temat wad i zalet.Co do PG 278q który jest mocno polecany to 27" to mogłoby być za dużo no i ta cena...Sam jestem totalnym casualem i prosilbym o pomoc gdyż ciężko mi podjąć decyzję na podstawie samych danych technicznych. Pewnie mogąc przetestować każdy, dostrzegł bym różnice i podjął decyzję ale takiej możliwości nie mam.Pozdrawiam

 

*update

Doczytałem kilka recek obejrzalem YT i wszyscy zgodnie twierdzą że kolory w AOC d... nie urywają. Odnioslem wrażenie że jest to monitor głównie dla osób które główny nacisk kładą na shootery i gry zręcznościowe, plus wąskie kąty widzenia. Czy w takim np Eizo kolory będą lepsze?

 

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz dobry monitor w promocji: // za reflinki należy się ban // drachenfeles

 za 1600zł , tylko musisz wpisać kod rabatowy : OKAZJA .  

 Taki monitor używa się na turniejach LAN. jest to matryca TN , więc na jakaś zjawiskową jakość kolorów nie licz.  Jest to monitor 144Hz i z czasem reakcji 1ms- JEST to świetny monitor do gier FPS.  Ale jeżeli chciałbyś lepsze kolory to szukaj z matrycą IPS tylko ze tam masz czas reakcji aż 5ms i 60 Hz a nie 144.

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

A Eizo foris FG 2421? Teoretycznie odświeżanie 120-240hz , kolory lepsze niż w matrycach TN , tylko podobno lekki ghosting.

 

Dlaczego nie robią monitorów IPS 24" z odswiezaniem powyżej 100hz. Generalnie ciekawych monitorów jest tyle co kot na płakał.

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

A ten FG2421 jest jeszcze gdzieś dostępny w sprzedaży? Oczywiście mowa o nowych sztukach.

 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad EV2450, bo w przeciwieństwie do FS2434, ten model ma DisplayPort.

 

A tutaj prawdziwa kopalnia informacji:

 

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2338

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2424

Link to post
Share on other sites

jak są gdzieś leżaki, w co wątpię, to EOL od ponad roku

a mva nawet takiemu nie pokazuj, on chce wyencey hercuf, a nie porządny wyświetlacz

druga sprawa na mva nie wiedzą nic o e-sportowych monitorach, ale eizo w końcu taki wydaje po raz drugi, może coś się ruszy w temacie ;)

Link to post
Share on other sites

Niegdzie nie pisalem że chcę więcej hz, jakbyś po czytał dokładnie to zauwazyłbyś że narzekałem na słabe odwzorowanie kolorów w matrycach TN które są tu na forum polecane w 90% tematów.Stąd pytania o Eizo na IPS i VA.Przedział cenowy powyżej 3k zł też odpada o czym pisałem wyżej, gdybyś po czytał..

Znalazłem jeszcze Eizo EV2450 - jest to monitor w tej samej cenie co fs2434 ale o bardziej uniwersalnym zastosowaniu.

Ponoć na tej samej matrycy ale bez wsparcia softwarowego do gier jak w eizo, natomiast piszą w opisie że ma on częstotliwość 75Hz a w FS jest to 60Hz , jeśli dobrze czytam.

 

opóźnienie i input lag praktycznie ten sam w obu monitorach, czy warto zastanawiać się nad tym EV2450? Czy te 75Hz zrobi taką różnicę?

Czy może te 60Hz w FS2434 będzie wystarczające i nie będzie męczyło oczu.

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

Sam szukałem kilka dni temu i wg jakiś tam testów to sprawa wygląda tak. Nic lepszego nie znalazłem. Uprzedzam że nigdy nie miałem ich w rękach ;)

 

IPS ASUS PA238Q z input lagiem wg testu 2.2

 

IPS EIZO Foris FS2333-BK z input lagiem 0.6 do 3

 

TN Asus VG248QE który ma input lag 0.7ms i 144Hz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie.@vituckyhttp://www.x-kom.pl/p/211303-monitor-lcd-led-24-eizo-ev2450-bk-czarny.html?ceneo_spo=trueW opisie ' częstotliwość odświeżania 76 Hz' ale może ją to źle interpretuję :)

czytać ze zrozumieniem nie potrafią i notorycznie patrzą na górny zakres sygnału analogowego
Jakbym wiedział wszystko o monitorach to bym nie zakładał tematu, taki pro tip ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...