Skocz do zawartości

SupremeFX 2015 - jak wypada na tle innych


Recommended Posts

Witam,

 

Przeglądam ostatnio płyty główne i wybrałem w zasadzie Asus Maximus VIII Ranger.

 

Moje pytanie brzmi jak ta integra wygląda w praktyce. Jest określana jako najlepsza integra, Jak to się ma faktycznie do zwykłej integry w płycie za 300/400 zł a jak do dedykowanej dźwiękówki?

 

Cytując opis benchmarka

"Na bardzo rozbudowany autorski układ audio SupremeFX 2015 składają się między innymi: 8-kanałowy kodek audio Realtek ALC1150 wraz z osłoną EMI, przetwornik DAC ESS ES9023P, wzmacniacz słuchawkowy TI RC4580 2VRMS, kondensatory Nichicon i złącze do wyprowadzenia minijacków na obudowę. Całość tradycyjnie odseparowano od reszty laminatu podświetlaną ścieżką."

 

Ktoś jest może w jej posiadaniu i mógłby przybliżyć rzeczowo sprzęt?

 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Zoltan - mam z87 extreme 4 z bardzo podobnym układem choć chyba pod nieco inną nazwą (supreme sound?), piszę z telefonu więc nie pamiętam dokładnie. Generalnie powiem tak: wśród integr wymiata. Miałem tez możliwość porównania jej z xonarem dg i moim zdaniem różnice są subtelne, każda oferuje co innego - supreme fx daje lepszy dół, nieco bardziej dociąża (na przykładzie ts671) i daje cieplejszy, efektowny dźwięk. Z xonarem jest już dużo góry, którą warto ściągnąć w eq o parę db. Ale to już też kwestia synergii bo podlaczajac Pioneer m390 sprawa wygląda nieco inaczej: xonar dodając wysokich zrobił taka przyjemną V, ale znowu na supreme względem bas jest bardziej ogarnięty, w sensie lepiej kontrolowany. Scena jest dość podobna. Także powiedziałbym, że to ten sam poziom i nie warto kupować dg mając tę integre. Sprawa zmienia się biorąc pod uwagę AIM 808 gdzie następuje deklasacja. Ogarnięcie basu w m390, wielkość sceny czy na nich czy na ts671. Optymalna ilość wysokich tonów. Tutaj już supreme nie ma startu. Właściwie to xonar dg też.

 

Edytowane przez Deathstar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli akurat supreme fx2015 jest porównywalna do dedyka w granicach 150zł. 

 

Myślałem, że jednak będzie lepiej. Nigdy nie miałem dedyka więc też muszę liczyć na opinie. Moja najlepsza karta to była integra z płyty MSI 870A-G54 z obecnie zepsutego kompa.

 

Nową płytę wybierałem  ze względu na dobre OC na 6600k. A te kosztują od 600zł więc dokładam 250zł i mam sporo lepszą płytę, która ma lepszą kartę sieciową i właśnie lepszą integrę, plus kilka innych bajerów. Nie będę w stanie wydać 450zł na AIm808 dodatkowo. A brać byle jaką płytę za 400zł i kupić AIM808 też mija się z celem. A przecież do płyty mam mychę dołączoną o wartości 150zł

 

No jest jeszcze czas przemyśleń i zbierania kasy ;)

Link to post
Share on other sites

Mam słuchawki sennheiser stereo. HD555 i kino domowe lg 5.1 podłączone jako 2.1. Na pewno będzie jakieś kino porządne z amplitunerem gdy zakupie mieszkanie (myślę że w ciągu max 2 lat).

 

Myślałem że opamp obejmuje 8 kanałów.

Link to post
Share on other sites

Niestety to tak nie działa jeden obejmuje max stereo a w aim sc808 masz na jednym torze aż trzy

Kino zawsze możesz pogonic na optyku

Jak nie masz zamiaru dokupisz żadnej zewnętrznej karty i nie wymagasz dużej jakości to ta Integra wystarczy

Link to post
Share on other sites

Aim SC 808 jak i 8000 to potwory jeśli chodzi o dźwięk stereo zjadają wszystko w zasiegu cenowym pod tym względem.

Co do kina to wątpię żeby mu coś pomogło sam siedzę na jakimś samsungu za które parę lat temu wydałem ponad 1.5k i jedyne do czego to się nadaje to filmy do grania średnio bo za duże opóźnienia po optyku są

. Jak muzyka to tylko stereo.

Tak ze musisz się określić czego właściwe oczekujesz i potrzebujesz ja osobiście wolał bym kupić tańsze mobo i dołożyć do 808 ale wiadomo każdy ma inne priorytety

Link to post
Share on other sites

Jeśli będę kupował ampli kiedyś to z bluetooth i WiFi . Z kompa można przesłać po bt? Nigdy o tym nie myślałem. Stereo czy 5.1 to dopiero wyjdzie jak będę kupował mieszkanie, kwestia adaptacji do pomieszczenia. Na razie to tylko 2.1 używam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...