Skocz do zawartości

Pomoc w doborze karty graf. do ok. 600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MariuszB35PL,

Recommended Posts

Jak w tytule, chcę wymienić kartę (dotychczas radeon 6850, zawsze były z nią problemy także wolałbym geforce) do takich podzespołów:

 

Proc i7-4771 3,5ghz

G1.sniper B5

2x8gb ram

zasilacz XFX TS550W (dokładnie http://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/)

monitor 1920x1080

 

Z góry dzięki za sugestie.

Link to post
Share on other sites

Przy tych podzespołach, to i GTX 980 Ti miałby co robić. Jeżeli budżet jest dość sztywny, to dołóż przynajmniej do GTX-a 950.

Dołóż i dołóż.. każdemu łatwo jest wydawać czyjeś pieniądze, a może tak sam byś dołożył z własnej kieszeni do przyszłej karty graficznej xivnod23? 

Budżet jest wyraźnie określony - 600zł, więc tego się trzymajmy. Rozumiem jeszcze żebyś doradził koledze xivnod23 konkretny model do 600zł (tak jak jest to w temacie) i ewentualnie delikatnie mu zasugerował dozbieranie pieniędzy do mocniejszej karty.. 

A tak to post napisany, a pomocy z Twojej strony żadnej.. 

 

Ludzie chwalą sobie taki sprzęcik:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750-ti-2gb-ddr5-128bit-ne5x75tt1341f-632003/?gclid=COGwyIa4kssCFer0cgodmSkHLg&gclsrc=aw.ds

 

Chyba że interesują Cie używki, wtedy przy dobrych wiatrach mógłbyś dorwać gtx'a 950.

Link to post
Share on other sites

co prawda lekko naciągnąłem budżet   ;) ale imo chyba warto ;) dopłacić te 65 zeta GTX 950 za 665 zł

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-geforce-gtx950-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp,62897.html

tu masz 4 zł drożej ale w sumie taniej bo wysyłka w gratisie ;) http://allegro.pl/asus-geforce-cuda-gtx950-2gb-ddr5-128bit-pci-e-i5991618179.html

 

a tu używana 3 mc wiec w sumie prawie nowa za 650 zł , podejrzewam że by się utargowało jeszcze ze 30/50 zł

http://allegro.pl/evga-gtx950-super-clocked-2gb-i6013606549.html

 

kolejna za 650 http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-950-2gb-gaming-nowa-CID99-IDdxsA3.html#6d0ffa19d5

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Przy tak mocnym procku szukałbym używanej karty, bo 600 na nową to zbyt mało. Jeśli naciągniesz nieco budżet (~100 zł) to możesz kupić HD 7970 lub GTX 770. Niby staruszki, ale wydajnościowo jeszcze przyzwoite jak za te pieniądze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli może być używana to faktycznie lepiej kupić coś jak GTX 670/ Radeon 7970 , i tu w sumie lepszym wyborem jest 7970 bo wydajnością jest jak GTX 680, Ale obie są wystarczająco wydajne nawet do Wiedźmina 3 ;) . Ale jak wolisz Nvidie i weźmiesz 670 to tez dużo nie stracisz ;). Na allegro trochę tego jest w cenie około 650 zł

Link to post
Share on other sites
Dołóż i dołóż.. każdemu łatwo jest wydawać czyjeś pieniądze, a może tak sam byś dołożył z własnej kieszeni do przyszłej karty graficznej xivnod23? Budżet jest wyraźnie określony - 600zł, więc tego się trzymajmy. Rozumiem jeszcze żebyś doradził koledze xivnod23 konkretny model do 600zł (tak jak jest to w temacie) i ewentualnie delikatnie mu zasugerował dozbieranie pieniędzy do mocniejszej karty.. A tak to post napisany, a pomocy z Twojej strony żadnej.. Ludzie chwalą sobie taki sprzęcik:http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750-ti-2gb-ddr5-128bit-ne5x75tt1341f-632003/?gclid=COGwyIa4kssCFer0cgodmSkHLg&gclsrc=aw.dsChyba że interesują Cie używki, wtedy przy dobrych wiatrach mógłbyś dorwać gtx'a 950.
Wybacz, ale coraz gorzej u mnie z czytaniem. Nie zauważyłem, jak autor napisał, iż jest to maksimum. Mógłbym przysiądz, że napisał "około", co nie znaczy "najwyżej". Zrozumiałem więc, że w kontekście komputera z procesorem za 1500zł, autor rozważa dodanie 50zł i nie będzie problemu. Logika dobra, ale przeoczyłem owo "max". Proszę, wskaż mi gdzie ono jest, gdyż szukam i wciąż nie widzę.

 

Edytowane przez blaven
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Widzisz w sprzedaży są GTX'y 950 których wcale nie kupisz po dołożeniu 50zł do budżetu xivnod23..  pierwszy lepszy z brzegu: 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx950-stormx-2gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-dp-pcie3-0-ne5x95001041f-707421/

 

A są jeszcze dużo droższe, prawie dochodzące do 900zł. Tak "szukam i wciąż nie widzę" gdzie wskazałeś konkretny model GTX'a 950 do którego to trzeba dołożyć 50zł (o których też wcześniej nie wspominałeś). Proszę wskaż mi gdzie padły precyzyjne kwoty i nazwy. 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez losiek92
Link to post
Share on other sites
Widzisz w sprzedaży są GTX'y 950 których wcale nie kupisz po dołożeniu 50zł do budżetu xivnod23.. pierwszy lepszy z brzegu:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx950-stormx-2gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-dp-pcie3-0-ne5x95001041f-707421/

 

A są jeszcze dużo droższe, prawie dochodzące do 900zł. Tak "szukam i wciąż nie widzę" gdzie wskazałeś konkretny model GTX'a 950 do którego to trzeba dołożyć 50zł (o których też wcześniej nie wspominałeś). Proszę wskaż mi gdzie padły precyzyjne kwoty i nazwy.

 

Pozdrawiam :)

Ty nadal nie rozumiesz, co znaczy około. Zauważyłeś swój błąd, ale brniesz w zaparte. Nie krzywdź autora tematu, bo chciałeś zabłysnąć.

 

P.S.

Wpisz na Allegro "Gigabyte GTX950" i znajdziesz kartę, która zmieści się w "sztywnych" 50zł, nie mówiąc już o przybliżeniu (tzw. około).

Link to post
Share on other sites

Z kolei Ty nawet nie widzisz swojego błędu i dalej próbujesz zabłysnąć. W żadnym swoim poście nie sprecyzowałeś wypowiedzi, teraz próbujesz sie wybronić odwracając kota ogonem wiedząc że mam rację (tak popełniłbym błąd gdybyś wspomniał o allegro, albo o konkretnych modelach karty czy kwotach dołożenia pieniędzy - tylko że o tym nie wspomniałeś. Za to przyczepiłeś się jednego sformułowania - około... ).

Ignorantom mówię zdecydowanie NIE, także otrzyj łzy i żyj dalej. Cześć:)

Link to post
Share on other sites

 

 

Za to przyczepiłeś się jednego sformułowania - około

Jedyną istotą, która do czegokolwiek się przyczepiła, byłeś Ty. Postaram się to wytłumaczyć najprościej jak potrafię, więc gdybyś w którymś momencie się zgubił, to zakreśl go jakimś mazakiem i potem powiedz, gdzie się zgubiłeś.

Otóż, widząc wysokiej klasy podzespoły i budżet, do około 600zł, rzuciłem, że mając takie pieniądze, dobrym pomysłem jest wybór GTX-a 950 (jeżeli karta ma być nowa). Jak słusznie zauważyłeś, nie podałem żadnego konkretnego przykładu. Wiesz czemu? Dla tego powodu, dla którego uroniłeś tyle łez. Ponieważ nie wiedziałem, czy ta propozycja zadowoli autora (czy zmieści się w jego widełkach... i w sumie nadal nie wiem). Owo forum jest miejscem, gdzie ludzie przychodzą po poradę, więc nie do końca jest jeszcze dla nich jasne, co mają zrobić. Otóż, autor może powiedzieć, że woli jednak się ograniczyć, bo np. zbiera na odrestaurowanie motoru na lato (jednak, musi powiedzieć to autor, a nie jego sekretarka), albo uznać, że może rzeczywiście kupi coś mocniejszego (sam w ten sposób wybrałem kartę za 1500zł, szukając modelu za 800). Teraz tylko czekamy na zdanie autora (tutaj chciałbym go przeprosić, za cały ten chaos, ale warto spróbwać ułożyć nowych użytkowników, zamiast od razu skazywać ich na wygnanie) i będziemy wiedzieć w którą stronę się udać. Na razie, wyraziłem swoją opinię i jestem jej pewny jak niczego na tym świecie. Jeżeli uważasz, że na forum nie należy dawać własnych propozycji, bo mogą komuś się nie spodobać, to nie do końca rozumiesz idei forów (ani nawet wolnego słowa).

P.S.

 

także otrzyj łzy i żyj dalej.

Mam młodszego brata, więc ogólna chęć wywarcia na mnie jakichkolwiek emocji przez takie sformułowania... no cóż, powiedzmy, że już gdzieś to widziałem i nie robi to na mnie większego wrażenia, niż gdy padło z ust (całe szczęście - byłego) gimnazjalisty.

P.P.S.

Ciekawe, co z autorem?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Po tych postach ze wczoraj myślałem, że to już raczej koniec tego tematu, dzisiaj zajrzałem z ciekawości i proszę, nadal ta sama dyskusja  :D ale mniejsza o to. W poprzednim poście przeprosiłem, że to raczej moja wina, że nie sprecyzowałem i nadal się tego trzymam, jeszcze raz sorry.

Celem wyjaśnienia dlaczego ok. 600 zł - ostatnim razem kupując kartę graf. kilka lat temu własnie w mniej więcej takim przedziale cenowym się zmieściłem, dlatego teraz podałem taki sam, zwłaszcza że niespecjalnie potrzebuję grafiki z najwyższej półki. Dodatkowo do tego dochodzi to że jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Odnośnie samej dyskusji, blaven odgadł sytuację w której się znajduję lepiej, dlatego karta droższa o kilkaset (200-400)zł nie będzie zbyt wielkim problemem. Dodatkowo ten setup sprawiłem sobie już ładny kawałek czasu temu i błędnie uznałem że nie jest już taki świetny - znowu wychodzi na wierzch mój brak obycia z podzespołami - dlatego też myślałem że i karta nie będzie 'potrzebna' taka świetna. Po tych komentarzach widzę że jest inaczej.

Co do samych propozycji, pozycje typu GTX 950 są jak najbardziej na miejscu.

Jeszcze raz przepraszam że nie opisałem dokładnie sytuacji, w przyszłości będę starał się sprawiać mniej problemów czymś takim.

Edytowane przez xivnod23
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Więc jak nie masz sztywnych preferencji cenowych, to może dozbieraj do Gtx 960 4GB karta mocniejsza za te 900 kupisz sensowny model, jeśli mówimy o nowych. A jak używane to może warto szukać gtx780 lub R9 290 . Też stałem przed takim dylematem nie dawno i się zdecydowałem jednak na nową Gtx 960 , oczywiście pełen obaw bo to karta 128 bit, ale po kilku tygodniach użytkowania powiem tak, jestem zadowolony z wydajności, baa nawet zaskoczony pozytywnie, no i ta kultura pracy, cisza i możliwości OC wow. 4Gb Ram robi swoje w co niektórych grach. 4Gb na karcie jest chyba przyszłościowe skoro już kilka gier potrafi ja wykorzystać. Poprzednia karta nie była też jakaś słaba bo Gtx 770 2Gb no właśnie i te 2 Gb okazało się że to za mało już, żeby miała chociaż 3gb. Jak znajdziesz np dobrą sztukę tj. z gwarancją to też śmiało szukaj 280x bo ma 3Gb ram a i dobra wydajność w grach, lepsza jak Gtx 950 .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...