Skocz do zawartości

Wiecej benchmarków


Recommended Posts

Co do TrueCrypt - proponuję zaczerpnąć tutaj z procedury Tomka Stillera (mam nadzieję że się nie obrazi za to :P )

TrueCrypt jest programem służącym do szyfrowania danych. Specjalnie na Waszą prośbę dodajemy go do naszego zestawu aplikacji testowych. Program ma wbudowanych benchmark, który w naszym przypadku wykonywany był na pliku o wielkości 1GB. Podajemy tylko wartość średnią (Mean) dla pierwszych trzech algorytmów szyfrowania: AES, Twofish oraz Serpent. Wynik podawany jest w MB/s, im więcej tym lepiej.

 

jest to na samym dole: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /6209.html

 

EDIT: a co do HDTacha - tutaj mamy też instrukcję niezłą co i jak:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /2729.html

 

EDIT2: jak radzi kolega kubbak - z HDTacha można dać trzy wyniki:

- avg odczyt,

- burst rate,

- czas dostępu,

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dobry pomysł dodać te benchmarki, lecz jak widać pomysł ich wprowadzenia gdzieś się ulotnił...

No cóż może ktoś z redakcji zajrzy tutaj jeszcze raz :->

 

Ja od siebie bym dodał

 

AMD OverDrive (w programie jest dobry benchmark, co prawda tylko dla użytkowników AMD z chipsetami 7xx) (darmowy)

Everst (test dysku i pamięci) (darmowy)

Unigine Heaven Benchmark (darmowy, wspiera DX11)

Można dożucić benchmarki pamięci, czy też dysków, np. te co proponował Darodaredevil.

Dodatkowo skoro pojawiają się tutaj benchmarki z gier, płatnych i wymagających technicznie, np. Jak Crysis czy FarCry 2 czy teraz nowy dodany Stalker Zew Prypeci, to może można dodać inne z gier? Np. z Battle Forge? (darmowa gra), Resident Evil 4 albo innych?

 

Obecne rankigi są trasznie sztywne, mało jest w nich innowacyjności, co z tego, że dodano ostatnio dwa nowe, ale to i tak nic. Wracając do obecnych testów, proponował bym rozszeżyć test peacekeeper o nowe przeglądarki. Wyszły przecież nowe wersje, czy to finalne czy też beta. A w dodatku zapomniano o niszowych przeglądarkach np. linuxowej (z której akurat piszę) Konqueror.

Link to post
Share on other sites

AMD Overdrive

Jak to po co? Oprócz opcji OC itp. posiada również benchmark.

 

Dorzucić HDTune do dysków, a nie Everesta

Też tak można, ja tylko podrzucam propozycję, jak nie jeden to może drugi, gdyż ten temat po prostu zatrzymał się w miejscu :)

 

Mój zmęczony umysł nie pozwolił mi do końca chyba przetworzyć tej informacji

Chodzi to twoje szybkie odpowiedzi, ledwie zdążyłem przejść do widoku forum głównego a już napisałeś odpowiedź :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...