Skocz do zawartości

Skylake czy haswell? jakie mobo?


Recommended Posts

Witam, na dniach bd kupować kompa, i teraz są dwie opcje i nie wiem co wybrać

1 (tańsza) kupuje 4590+jakies tanie mobo, 
2 Kupuje wszystko pod 6600k do OC, ale bez 6600k bo narazie nie mam tyle kasy, wiec wsadzam g4400.


pytanie w zasadzie do 2 opcji, Jakie mobo, dlaczego takie, na co patrzeć, i czy mozna krecic g4400 bo na testach wychdzi ze nie mozna i sie nie oplaca(przyrost ok80Mhz) a na yt kręcą do 4.5 bez problemu


skylake ofc na ddr4 (2133 szybszych pentium nie ogarnia)

budżet 1000-1200 


zakup 6600 planuje na początek wakacji, nie mogę czekać bo obecny komp wyzionął ducha

komp ma być do grania ale nie jakies 4k na ultra, 1080 w max 60fps. chodzi o to zebym nie musiał kupowac nic przez 3-4 lata

Edytowane przez vennk
Link to post
Share on other sites

Pierwsza rzecz podaj jakie masz podzespoły obecnie? kolejna sprawa piszesz że masz około 1200 zł odpuść skylaka bo sensowna podstawa do oc czyli cpu plus mobo ddr4, cooler to koszt około 2000zł.

 

W twoim przypadku najlepszą opcją będzie zakupienie i5 4460 za około 800 zł plus płyta za ok 300zł np MSI B85-G43. Masz wydajny procesor spokojnie na 3 lata kwestia tylko jaką grafikę do tego dołożysz, karta za około 1000zł np gtx 960 spokojne wystarcza do komfortowego grania w nowe tytuły ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam: 
Coolermaster 750wGX
soundBlaster X-Fi
ssd samsung pro 850
hdd do wymiany
2x 21.5 Full HD


wiem ze skylake cały komplet tyle kosztuje, dlatego chce złożyć go na G4400, bo za 2-3 mieciace moge kupic 6600k bez problemu, chodzi o to ze z natury nie uzbieram kasy żeby kupić na raz bo prz*****dole na browary XD

mial byc gtx 970, ale bedzie na 99% r9 390 jakoś przed ew 6600k


wypatrzylem coś takiego

Msi z170a g43 plus
intel pentium g4400
kingston hyperx 2133 2x4gb

Edytowane przez vennk
Link to post
Share on other sites

Tylko że jeżeli wybrałbyś płytę pod skylake np Asrock to do znalezienia są w sieci biosy które umożliwiają podkręcanie zablokowanych procesorów. Ostatnio czytałem że nawet oficjalne biosy asrocka ze stycznia też to umożliwiają. Wtedy może nawet i3-6100 by Ci wystarczył :) Radzę poczytać. Oczywiście mowa tylko o chipsetach Z170.

Edytowane przez Oktawian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...