Skocz do zawartości

Myszka Dream Machines DM2 Comfy


Recommended Posts

DM2 Comfy - Dream Machines:

 

Chciałbym opisać moje wrażenia jako użytkownika z myszką DM2 Comfy, czyli bliźniaczy brat Mionix Naos 7000

Otrzymałem ją w ładnym pudełku, jak wiadomo to standard w przypadku takich urządzeń.

Na pierwszy rzut oka, mysz prezentuje się bardzo fajnie. Odpakowując pudełko wypadł z niego zestaw ślizgaczy, który jest dodatkowy, pomyślałem super na pewno się przyda.

 

Pierwsze wrażenia są takie że mysz jest dokładnie wykonana i spasowana, kabel w oplocie, matowo-gumowana powierzchnia, ślizgacze świetnie pracują z podkładką oraz nienachalne podświetlenie zmieniające się przy zmianie DPI.

http://s9.postimg.org/ffhzs9w8v/DM1_DM2_1.jpg

Więc podłączyłem ją, niemal po chwili sterowniki zostały zainstalowane i voila!

Mysz użytkowana na podkładce Natec Genesis M12, aczkolwiek w pracy korzystam z plastikowej z grafiką i mysz sprawuje się super.

http://s12.postimg.org/tr862n41p/DM1_DM2_11x_11.jpg

Pierwsza gra CS GO... od razu grając w nią porównałem myszkę rozmiarami do mojej starej X748k na avago 3080... jednak inaczej układają się na niej palce ponieważ z prawej strony jest inaczej wyprofilowana, teraz po około tygodniu moje dłonie się przyzwyczaiły używam jej w chwycie Claw, aczkolwiek każdy chwyt będzie pasował, bardzo dobrze leży w Fingerze oraz Palmie.

http://s28.postimg.org/oi3avn5wt/DM1_DM2_11x_14.jpg

Myszka po tygodniu pracy sprawuje się wyśmienicie w każdej grze Dota2, Stalker, CS:GO, Diablo3.

Na plusy myszki na pewno można zaliczyć to że nie męczy nadgarstka gdyż jest leciutka, dobrze się ją chwyta, ma gumowaną powierzchnię więc się nie wyślizguje z dłoni.

Sensor PWM3310DM sprawuje się wyśmienicie, jego filing jest bardzo dokładny i kursor chodzi tam gdzie chcemy, ja nie spotkałem się z żadnym problemem.

Świetne ślizgacze wyprofilowane, mysz prowadzi się na nich świetnie, trzeba jednak pamiętać o zdjęciu folijek zabezpieczających (ja nie zdjąłem na początku i myślałem że coś jest nie tak :F)

http://s11.postimg.org/5keg2uv8j/DM1_DM2_11x_12.jpg

 

Kilka dni pracowałem też na tejże myszce, co sprawiało mi i sprawia przyjemność.

Co mnie denerwowało na początku to rolka, która chodzi dość luźno i przeskakuje dość swobodnie, chociaż też się do tego przyzwyczaiłem.

Z boku mamy przyciski, które bardzo miękko się wciskają, dla jednych to plus dla innych nie, ja ich nie używam więc dla mnie to nie problem.

http://s23.postimg.org/ldw4hb3aj/DM1_DM2_11x_13.jpg

Główne przyciski na przełącznikach OMRON sprawują się dobrze, nie odczułem dyskomfortu korzystając z nich.

Myszka świetnie sprawowała się w pracy jak i w grach. Jest bardzo dokładna, a sensor jak dla mnie praktycznie perfekcyjny. Myszka to dobra alternatywa dla Naosa 7000 i innych myszek profilowanych, gdyż nie jest droga(około200zł) pasuje do większych dłoni co jest ważne.

 

 

Na plusy mogę zaliczyć:

+Wykonanie i gumowana powierzchnię

+Sensor

+Ślizgacze

+Lekkość

Na minus:

-miękkie przyciski boczne

-rolka(choć po pewnym czasie się wyrobiła i działa nieźle,ale ten wysoki skok...)

-brak możliwości konfiguracji i brak oprogramowania do niej ( za to tylko mały minusik, bo nie wszystkim musi to przeszkadzać)

zdjęcia wykorzystałem z portalu www.test-gear.pl, gdyż nie mam aparatu, który robi takie ładne zdjęcia :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Hejka! Własnie zamierzam kupić o to tego gryzonia poniewaz gdy dzisiaj przyłożyłem rekę do symetrycznej ymszki było to dla mnie wręcz tragiczne przeżycie.. :D I moje pierwsze pytanie jest takie czy nadaję się ona do gier fps (O moba oraz innego typu gdzie myszka nie jest aż tak waznym elementem nie pytam :P) Bo w sumie z Twojej wypowiedzi można to tak średnio wywnioskować.. :c

Oraz 2 pytanie odnośnie kształtu- jest lekko wyższa z lewej strony (Można zauważyć na np tym zdjęciu: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2016/01/DM1-DM2-11x-1.jpg) Czy jest to jakkolwiek odczuwalne? Właściwie to tyle z góry dzięki za odpowiez i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, a sensor, przyciski, slizgacze w pełni sprostają w dowolnym FPS'ie. Cała sprawa tyczy się kształtu, większość zawodników preferuje raczej symetryczne myszki, co nie oznacza, że ty też musisz (w sumie jakiś tam zawodnik CSa grał na Qpadzie 5k z tego co widziałem, a to ten sam kształt ;p).

 

Mysz jest profilowana pod prawą dłoń, wiec musi być ta lekko nachylona, jest dzięki temu bardziej ergonomiczna, nie czuje się tego jakoś specjalnie.

Link to post
Share on other sites

Hejka! Własnie zamierzam kupić o to tego gryzonia poniewaz gdy dzisiaj przyłożyłem rekę do symetrycznej ymszki było to dla mnie wręcz tragiczne przeżycie.. :D I moje pierwsze pytanie jest takie czy nadaję się ona do gier fps (O moba oraz innego typu gdzie myszka nie jest aż tak waznym elementem nie pytam :P) Bo w sumie z Twojej wypowiedzi można to tak średnio wywnioskować.. :c

Oraz 2 pytanie odnośnie kształtu- jest lekko wyższa z lewej strony (Można zauważyć na np tym zdjęciu: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2016/01/DM1-DM2-11x-1.jpg) Czy jest to jakkolwiek odczuwalne? Właściwie to tyle z góry dzięki za odpowiez i pozdrawiam :)

Wychylenie z lewej strony nie jest wyczuwalne. Po około miesiąca moje przyzwyczajenie do tej myszki bardzo się poprawiło i jest dla mnie bardzo wygodna. Nadaje się do fpsów i moge to śmiało powiedzieć. Jest rozmiarem zbliżona do x748k którą miałem. Użytkuję ją obecnie w pracy po 8h... i myślę żeby wziąć ją do domu bo jak mówię przyzwyczaiłem się do chwytu i kształtu. Jest wygodna do fpsów bo można ją podnieść i się nie wyślizguje ze względu na małą wagę i gumowaną powierzchnię, ma niski lod

Edytowane przez kebab84
Link to post
Share on other sites

Macie może coś w takim razie (Teraz juz tak troche offtop mam nadzieje, że nie nakrzyczycie na mnie za to :D) co miałoby kształt rivala tzn profilowana pod prawą rękę ale może nie aż tak jak dm2 (Nie wykluczam jej po prostu chce miec troche szerszą perspektywe :P) Tylko  mniejsza, bo ręce to ja mam jak niemowlę :D I też w granicach 200zł?

Edytowane przez Quelto
Link to post
Share on other sites

No właśnie ciężko jest znaleźć coś podobnego... może zowie EC1A... X748k była kiedyś fajna, do póki nie zaczeli ładować w to Pixarta... mam nadzieje że A4tech się obudzi i zrobi w końcu jakiegoś niszczyciela jak kiedyś.

może ROCCAT Kone XTD Optical - tylko droga jest.

Edytowane przez kebab84
Link to post
Share on other sites

Alcor to dobry sprawdzony model do tych 150zl , ewentualnie ec2-a ale to juz troche droższa :)

 

Czasem jedynie moze sie zgubić ale to byś musiał miec z 58cm/360 stopni

 

 

Nie jest taka mała bo ma 125dlugosci :)

Link to post
Share on other sites

Ec2-a jest primo droższa prawie 100zł , to dwa można nazwać "wypustka" po prawej stronie jest mniejsza co zbliża ją bardziej do myszki symetrycznej :P W sumie moją wątpliwością co do alcora jest to, że dużo osób narzeka na jego wykonanie i materiały jakie zostały uzyte :P Co do jej rozmiaru to Ci powiem,że jest małą myszką jak na moje, bo ma 124cm długości dokładnie, a a4tech którego teraz mam ma 125 i jest taki w sam raz może lekko za duży ale to już minimalna kwestia, dla porównania Rival jest 7cm dłuzszy wiec myśle, ze można ją nazwać małą myszką :P

Link to post
Share on other sites

Ec2-a jest primo droższa prawie 100zł , to dwa można nazwać "wypustka" po prawej stronie jest mniejsza co zbliża ją bardziej do myszki symetrycznej :P W sumie moją wątpliwością co do alcora jest to, że dużo osób narzeka na jego wykonanie i materiały jakie zostały uzyte :P Co do jej rozmiaru to Ci powiem,że jest małą myszką jak na moje, bo ma 124cm długości dokładnie, a a4tech którego teraz mam ma 125 i jest taki w sam raz może lekko za duży ale to już minimalna kwestia, dla porównania Rival jest 7cm dłuzszy wiec myśle, ze można ją nazwać małą myszką :P

Milimetry. Chciałbym zobaczyć jak manewrujesz 124cm myszą jedną ręką. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...