Skocz do zawartości

LC by Arekko - Phanteks Enthoo Pro


Recommended Posts

Tu się zgodzę , ale płyta będzie wymieniona wraz z procem , więc nie chce nic przemalowywać żeby nie zrobic sobie problemu ze sprzedażą, a ten czerwony akcent na ramie jakoś mi się podoba:)

Link to post
Share on other sites

no to jeszcze sprawa wążóf ja bym ten odcinek między cpu i górną chłodnicą zmienił, zamiast tej 90 na przedzie dałbym prostą złączkę i zamienił miejscami in/out chłodnicy

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

Chciałem tak zrobić ale niestety "zakręt" jest wtedy za ciasny i wąż załamuje się przy wchodzeniu za przegrodę dlatego jest wypuszczony z drugiej strony aby uzyskać szeroki łuk, może spróbuje z innym rodzajem węża np z Tygonem , podobno jest niesamowicie elastyczny

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Fakt , sposób w jaki puściłem go przez przepust to jedyna opcja . Ty masz u siebie na topie chłodnice 240? Ja jak obróciłe 360 to jakoś dziwnie to wyglądało ale jest to pewien pomysł. U mnie największą przeszkodą jest klatka na dyski bo jednak musiałem się trochę nagimnastykować żeby wszystko upchnąć z przodu. Powoli zaczynam migracje na dyski 2.5 więc będzie większe pole do popisu

Link to post
Share on other sites

No cuż , buda nie jest zła ja chyba mam poprostu zbyt wygórowane wymagania za taką cene , bo jakos wszystko zaczęło mi w niej przeszkadzać :) Na tą chwilę nie będe nic zmieniał , niedługo wystawie płyte i procka na sprzedaż i przy wymianie postaram się dopracować układ węży.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam po krótkiej przerwie.

 

W końcu udało się zakupić płytę na która nie mogłem sobie pozwolić kiedy zmieniałem sprzęt czyli :

Asus Maximus VII Hero

bnx61.jpg

Tak więc po złożeniu wszystkiego do kupy , nie ma już takiego mixu kolorów jak poprzednio .

Ogólnie to jestem zachwycony ilością opcji w UEFI ( ot choćby manualne profile dla wentyli których nie było w Gigabyte ).

 

Zakupiłem też koncentrat Mayhems UV Blue , który zmiksowałem z wodą destylowaną i uzyskałem płyn UV w nieco ładniejszym niebieskim kolorze niż roztwór glikolu samochodowego który używałem do tej pory. Niestety wąż Masterkleer po kontakcie z shellem całkowicie zmatowiał i bedzię go trzeba wymienić , o dziwo węży XSPC płyn nie ruszył nawet w najmniejszym stopniu i nadal wyglądają jak w dniu zakupu.

 

Pierwsze testy płyty i nowego płynu.

4cbap.jpg

 

Pompa chodzi teraz bardzo cicho , i praktycznie już jej nie słychać.

Teraz , trzeba wszystko poukładać i poskładać do kupy.

 

 

Co w planie ?

1.Zmiana ułożenia węży , wyjście z górnej chłodnicy zostanie zmienione tak , że wąż będzie szedł za nią i wychodził do reza.

2.Pokrycie ledów folią szronioną.

3.Blok na sekcję zasilania procka.

4 Wymiana kilku złączek na Barrow.

5 Jako , że chcę pobawić się z płynami to w planie jest drugi spust wody który znacznie ułatwi opróżnianie układu.

6 Nowa kolejność połączeń  pompa > chłodnica front > GPU > CPU > sekcja > chłodnica top > rez.

7 Wymiana loga Phanteks na Arekko , wykonanego na drukarce 3d ( o ile ładnie wyjdzie )

8 Dodanie dodatkowego źródła światła UV które doświetli płyn w rezie.

9 Oploty na pozostałych kablach.

10 Nowe PSU XFX XTR lub jakaś EVGA

11 Pomalowanie złączek XSPC na czarny kolor.

12 Pomalowanie Noctuy ( jak to się odmienia ? ) i obudowy frontowej chłodnicy na czarno

 

Dziś postaram się wrzucić zdjecia jak prezentuje się komp po złożeniu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Arekko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Niestety niewiele się zmieniło , z powodu zakupu auta cierpiałem na chwilowy brak funduszy a młyn w pracy  skutecznie odebrał mi siły do obcowania z kompem.

Ostatnio udało mi się tylko wymienić złaczki na barrow i nieco zmienić układ węży , a także wymienić płyn na własny mix z barwników od Tomasz1987.

W przyszłym tygodniu może zamówię oploty i ogarnę się z kabelkami.

 

Na razie wygląda to tak ( piwnica była ściągnięta do zdjęcia ) , nadal nie mam aparatu więc zdjęcie robione telefonem przy kiepskim świetle

ffjd0.jpg

 

Widzę , że masz podobny konfig do mojego , czyżbyś przymierzał się do wodowania ?

Link to post
Share on other sites

Tak w końcu się za to zabieram. Z ta różnicą, że nie będę wodował GPU i chłodnicę chcę na top wsadzić 3x140 slim a reszta podobnie, nawet reza w tym samym miejscu planuję zamontować. Dlatego powiedz mi co to za rez masz i jakie ma wymiary i ile tam wchodzi ml płynu?

Link to post
Share on other sites

Mój rez to EK-Res  x3 250 , wchodzi do niego 250 ml płynu , ale na twoim miejscu poszukałbym czegoś nieco mniejszczego 170 lub 200 ml , bo ten jest lekko za duży do tej obudowy . Ewentualnie coś zintegrowanego z pompą.

GPU i tak zwodujesz prędzej czy później bo cała ta zabawa strasznie wciąga :)

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Reza planuje 150-200ml tylko nie wiem czy z EK czy z Aquacomputer, jeden i drugi ma swoje wady i zalety i muszę wszystko pomierzyć dokładnie. Czekam na wypowiedzi speców z forum :) GPU będę wodował ale już nową kartę jak wymienię 970 ale to jeszcze spooooro czasu upłynie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...