Skocz do zawartości

Telefon do 500zł, płynny i z niezłą baterią


Recommended Posts

Cześć!

Szukam czegoś do 500zł (wiadomo, że jak warto to kilka złotych mógłbym dorzucić, no ale niezbyt wiele). No ale nie będę się rozdrabniać i przejdę do wymagań http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif

1. Niezły aparat. Wiadomo, że nie liczę na nic topowego w tym budżecie, ale aparat powinien być przynajmniej porządny, dobrze radzić sobie w każdych warunkach i dobrze robić zdjęcia w trybie automatycznym.

2. Dość długo trzymająca bateria, to jest dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy.

3. Dosyć płynny

4. Odnośnie poprzedniego punktu, to wspomnę o podzespołach. Nie zależy mi na nich nic a nic, telefon powinien być dość płynny, a na jakim sprzęcie to już mi nie zależy. Do tej pory miałem Lumię z 512mb RAM i mi to starczało (oprócz tego, że większe strony internetowe zamykało).

5. Przyzwoity muzycznie, ale tutaj też mi nie zależy na jakichś fajerwerkach, mam świadomośc, że to nie ten budżet.

6. LTE

7. Rozmiar ekranu w okolicach jakoś w okolicach 5 cali, raczej nie większy niż 5.5 cala. Co do jakośc ekranu, to jakoś szczególnie mi na nim nie zależy.

8. Telefon raczej nowszy niż starszy. Zastanawiałem się nad starymi flagowcami, ale trochę odpycha mnie brak perspektyw na aktualizacje itd.

9. Mile widziana gwarancja, a takze serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne w Polsce - nie uśmiecha się mi wysyłanie telefonu na naprawę do Chin.

10. Może być używka

11. Czasem uruchomiłbym jakąś grę dla zabicia czasu, ale wystarczy, że pójdzie na najniżych ustawieniach graficznych.

12. Szybki internet i wygodny do przeglądania.

Trochę sam szperałem i znalazłem kilka (tak mi się wydaje) pasujących telefonów. Xperia M4 Aqua, Meizu m2/m2 note, Nexus 5, Htc Desire 820 oraz 620, Asus Zenfone 5, Alcatel one touch idol 3, Huawei p8 lite, Motorola Moto G2 oraz G3. Spośród tych starych flagowców da się znaleźć LG G2 oraz Xperię m4, ale nie wiem, czy jest sens...są naprawdę stare, po nich wyszło już kilka generacji no i aktualizacji nie dostaną. Spośród Windowsów zainteresowały mnie np. Lumia 735, 830 oraz 640XL.

Oczywiście liczę przede wszystkim na Wasze propozycje http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif Bo nie wiem, czy telefony które wymieniłem są dobre czy nie (duża rozbieżność opinii wśród recenzentów na wiele z nich, np. wiele recenzji mówi, ze bateria w HTC 820 jest kiepska, natomiast prowadzący kanał na YT mobileo ją pozytywnie ocenił).



Także z góry dziękuję propozycję

Link to post
Share on other sites

Mam 640XL trzyma spokojnie 4 dni, ma świetny aparat, dobrze się na niej pisze, przeglądarka chodzi przyzwoicie.

Z chińczyków możesz rozpatrzeć meizum M2 świetny telefon za 600zł

 

Dziekuję za odpowiedź ;) Lumię wezmę mocno pod uwagę, natomaist 600zł za Meizu to trochę zbyt wiele, ale na pewno wezmę pod uwagę używane egzemplarze, które są na aukcjach. Czy są jakieś serwisy Meizu w Polsce, czy trzeba słać do Chin do naprawy?

 

 

 

P8 lite jest niezły ale bateria porażka. W takiej kwocie dostaniesz nowe lumie 640 lub 735. Obie maja dobre aparaty i dość dobrze trzymają na baterii. Moze jeszcze meizu albo asus byłby ok.

 

To rzeczywiście Huawei odpada. A który ma lepszy aparat: 740 czy 735?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zamiast używanego Meizu poluj na promocje w chinach, będziesz miał szczęście to kupisz za 330zł + możliwy vat. Za 400zł kupisz bez problemu. https://www.youtube....h?v=c8X65I0jG4ETe z Chin też maja jezyk polski.

 

I nie będzie żadnych problemów z gwarancją i naprawą w PL z takim telefonem kupionym w Chinach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...