Skocz do zawartości

Laptop [1800 zł] filmy, internet, starsze gry


Recommended Posts

Witam,
 

Szukam laptopa o następujących cechach:

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: ~1800zł

2) Rozmiar matrycy: 15,6

3) Główne zastosowanie (filmy, internet, starsze lub niewymagające gry- Torchlight 2, Diablo III, Divinity Original Sin):

4) Miejsce użytkowania (głównie w domu, sporadycznie w plenerze):

5) Wymagania specjalne (względnie cichy, matowa matryca):

6) Osobiste preferencje (firma Lenovo odpada, preferuje Dell, Acer):

7) System operacyjny (Windows 10)

8) Własna propozycja (https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-acer-aspire-e5-573g-31tk): 

 

Odnośnie własnej propozycji, to co myślicie o baterii w tym laptopie? 4-komorowa Litowo-Jonowa 2520 [mAh] na ile wystarczy? Warto brać tego laptopa w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tylko dlaczego polecasz go bardziej od tego z Media Markt co ja podałem w 1 poście. Jestem laikiem ale po mojemu procesor i3-5005U jest wydajniejszy od i3-4005U ?? Reszta podzespołów praktycznie taka sama. W dodatku cena mojego niższa. Czegoś nie dostrzegam?

Link to post
Share on other sites

A więc Dell. Dużo stracę na wydajności względem i3-5005U? Czy to raczej kilka %?


A gdyby zrezygnować z Windows i zainstalować Ubuntu? Nie będzie problemów ze sterownikami sprzętu. Czy Ubuntu bez problemu wykryje i zainstaluje sterowniki pod GeForce 920M? Druga sprawa jak się spisuje steam w tym systemie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A czy znajdzie się coś z matową matrycą? Zauważyłem, że ten Dell ma błyszczącą.


Kupiłem Asusa. Jednak ciszej chodzi niż model testowany u kolegi. Jednostajny hałas. Nie przeszkadza. Diablo III dobrze działa. Niestety w moim egzemplarzu na matrycy mniej więcej w prawym dolnym rogu są 2 plamki średnicy około 1,5 mm. Plamki te widać na jasnym białym tle jako mocniej świecące, takie wypalone. Wiecie co to może być? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Wymieniłem jednak laptop na ten sam (ASUS R556LJ-XO739T) tylko bez bad pikseli. Nawet sprawnie poszło. 

 

Mam pytanie odnośnie Windowsa 10 na tym sprzęcie. Nie za bardzo podoba mi się, że jest on zainstalowany wraz z niepotrzebnymi programami od Asusa. Czy mam prawo do tego aby sformatować dysk, zrobić partycję po swojemu, usunąć partycję recovery jeśli istnieje i wgrać czystego Windowsa z pendriva za pomocą Media Creation Tool? Nie będzie to miało wpływu na gwarancję oraz czy system bez problemu sam się aktywuje nawet jeśli pominę wpisanie klucza? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...