Skocz do zawartości

Karta dzwiękowa, porada


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez randallandhopkirk,

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Chciałby zasięgnąć opini o karcie Audigy 2 ZS Gold. Znalazłem pare dobrych ofert na allegro a potrzebuje jakiejś dzwiękówki do nowego kompa(pyłyty ponieżej 400zł na 1151 mają słabe integry). Sparował bym karte z głośnikami creative inspire t6160 5.1. Będzie to dobre połączenie czy wręcz przeciwnie?

Link to post
Share on other sites

Niestety wymiana głośników na razie nie wchodzi w grę. Nie jestem audiofilem, ale lubie też posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć dobry film. Integra nie obsługuje 5.1 więc karta będzie potrzebna, taka żebym mógł za jakiś czas kupić do niej jakieś porządne 7.1.

Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój z tym Audigy 2 ZS, to zabytek tylko do starych komputerów, ostatni system operacyjny z którym współpracuje dobrze ta karta to Windows XP, na Viście już są spore problemy a dla nowszych systemów nie ma w ogóle wsparcia. Po za tym do muzyki lepiej zainwestować w jakąś dobrą kartę stereo i sensowne głośniki, chociażby T40.

A jeżeli bardzo ci zależy na dźwięku 5.1 czy 7.1 to dużo lepiej zainwestować w tą kartę, zero problemów, pełne wsparcie dla wszystkich systemów windows, porządne przetworniki AD/DA, wejście, wyjście cyfrowe ........ i śmieszna cena :

http://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-xtreme-audio-pci-express

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czemu nie weźniesz płyty b150 z dźwiękiem 5.1 w tej cenie ?  :roll:

Nie znalazłem takowej. Do 400 zł to nic na DDR4 i 5.1 nie ma, chyba że coś przegapiłem. Jak te głośniki takie słabe to teraz kupie płytę z 5.1 a w przyszłości jakieś porządne 2.0 i wtedy najwyżej zapoluje na aim sc8000.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe. Właśnie zastanawiałem się czy to błąd w opisie. 3x wejścia audio na płycie, a w specyfikacji "Audio: 7.1 (Realtek ALC892)"

 

Czyli podsumowując, jak kupie płytę z kodekiem Realtek ALC892 z 3x wejściami audio będę mógł po ówczesnej konfiguracji podłączyć moje głośniki 5.1? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...