Skocz do zawartości

Którego R9 280X wybrać? A może GTX 960?


Recommended Posts

Chciałem kupić coś od Nvidii, jednak w GTX 960 przeraziła mnie szyna 128bit. Czy słusznie?

Na oku mam R9 280X, konkretnie ten model:

http://www.komputronik.pl/product/298972/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/GIGABYTE_Radeon_R9_380X_4GB_G1_GAMING.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

Oraz GTX 960

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx960-dc2-oc-strix-4gb-ddr5-128b-dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-730062/

 

Czy warto dopłacać do Radeona? Może inny model jest lepszy w podobnej cenie?

Mój procek to i5 2500k.

Edytowane przez AdBloczek
Link to post
Share on other sites

Stalem przed podobnym wyborem do i7 2600 k( w opisie podane jest r280x link jest do r380x) zapalonym graczem nie jestem.Wybralem gtx 960 msi 4g gaming,Szyna faktycznie mala ale karta dobrze sie kreci ma pol pasywne chlodzenie.R380 x majac szyne 2 x wieksza jest kilka procent szybszy za to duzo mniej energochlony wiec i zimniej w budzie.Ale jak pisalem zapalonym graczem nie jestem ze swojego wyboru jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

To zależy w jakie gry będziesz grał, bo część gier woli Nvidię a część Amd, ja pomimo że przez wiele lat miałem Amd karty, od jakiegoś czasu jednak kupuje Nvidie ze względu na gry wyścigowe gdzie sobie radzą lepiej. Np. Project Cars gdzie gtx960 ma wydajność wyższa jak R9 290x. Kupiłem nie dawno EVGA SSC z ,4Gb Ram, i jestem bardzo zadowolony, a też sceptycznie byłem nastawiony do niej bo 128 bit tylko, ale miło mnie zaskoczyła jej wydajność i podatność na OC. Zdecydowanie lepiej sobie radzi od Gtx 770 2 gb w pcars, fallout4, Sebastien Loeb rally itd. 4Gb ram robi swoje ;). Szczerze polecam ten model gtx 960, wedle tego co można znaleźć w sieci to mój gtx chyba najlepiej się przetaktowuje bo na rdzeniu w boost mam 1545 Mhz i jest stabilnie, cicho i chłodno.

Link to post
Share on other sites

Nie zależy mi na wydajności w konkretnych grach. Chciałbym, aby była w miarę uniwersalna i w większości grach jak najwydajniejsza.

Nie wiem co wybrać...


Zdecydowałem się na R9 380x (o tą kartę od początku mi chodziło)

http://www.komputronik.pl/product/298972/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/GIGABYTE_Radeon_R9_380X_4GB_G1_GAMING.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

Pytanie za 100 punktów. Czy warto dopłacać do niej, czy zwykłe R9 380 jest równie dobre? Kartę będę podkręcał.

Link to post
Share on other sites

Szyna u amd i NV to dwie różne sprawy. GTX używa kompresję kolorów i nie musi mieć większej szyny.

R9 280x jest wydajniejszy układem niż GTX 960. Jednak ciężko już o sensowny model z gwarancją. Do GTX 960 wydajnościowo zbliżony jest r9 380.

Osobiście za 1tys szukalbym r9 290 lub GTX 780 na gwarancji. Układy bez porównania lepsze wydajnościowo.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mogę już chyba zedytować pierwszego postu.

Nie chodzi mi o R9 280x tylko R9 380 lub R9 380x. W grę wchodzą tylko i wyłącznie nówki do 1000-1100 zł.

Czy warto dopłacać do R9 380x, czy nie (w porównaniu do R9 380)? 100 zł różnicy w cenie to nie tak mało.

Link to post
Share on other sites

Mam możliwość odliczenia podatku, dlatego nie opłaca mi się brać używek.

Wiesz może, czy warto dopłacać 100 zł do R9 380x, czy po OC R9 380 będzie równie dobry? Chłodzenie od Asusa daje radę? Oferta z myszką jest dosyć ciekawa.

Chciałbym dzisiaj kupić kartę, bo obecnie nie mogę korzystać z PC. Przesiadam się z Radeona HD7850 2GB (którego już fizycznie nie mam).

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał 380x jeśli tylko 100 zł droższy, zawsze to kilka fps więcej. Chłodzenie Asusa jedne z lepszych. Chociaż ja akurat nie darzę sympatią tej marki i chyba bym coś od Saphire poszukał

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Do autora teraz nie ma uniwersalnych kart poniewaz jedna gra ma silnik uniwersalny i chodzi dobrze na kazdej a nastepna ma pisany pod zielonych lub odwrotnie. Przepraszam za bledy pisze z tel.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Bierz r9 380X jezeli tylko 100zł róznicy to zawsze zyskasz kilka fps. 

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-380-vs-amd-radeon-r9-380x

 

r380x jest trochę wydajniejszy od gtx 960 4gb, lecz różnica jest znikoma.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_radeon_r9_380x_vs_geforce_gtx_960_4gb?page=0,8

 

PS. Wujek Google nie boli.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...