Skocz do zawartości

Ciekawe rzeczy dziejące się na mobilnej wersji serwisu


Recommended Posts

Wchodzę sobie spokojnie na mojej komóreczce na m.benchmark.pl. Patrzę. Hm... to mnie ciekawi: 'Otwórz w nowej karcie'. Jeszcze to: 'Otwórz w nowej karcie'. A no a to to oczywiste: 'Otwórz w nowej karcie'. Ok karty pootwierane teraz możemy spokojnie po kolei ciekawe artykuły czytać. Wybieram kartę pierwszą z brzegu z nowo otwartych... Brrrrrr-Bzzzzz-Brrrrrr (wibracje) "Znaleziono 4 wirusy! Kliknij powyższy przycisk i pobierz najnowsze oprogramowanie antywirusowe..."

 

I ja się pytam co to k!%*& ma być?!

Link to post
Share on other sites

Dopisuje się do tego posta gdyż mam identycznie, aczkolwiek na różnych stronach, np onet wp. Wydaje mi się, że to może być zwykła reklama. Kaspersky w wersji płatnej nie reaguje w żaden sposób na "to coś" pomimo uruchomionej ochrony w czasie rzeczywistym na przeglądarkach. Na wszystkich przeglądarkach jakie mam zainstalowane mi się to wyświetla (od czasu do czasu), standardowa androidowska "Internet" i Chrome.

 

BTW dziś ręcznie wgrałem starszego androida (lolipop) na mój LG G4 po czym zrobiłem update za pośrednictwem oficjalnej aplikacji LG Bridge, która przywróciła mi oryginalny soft producenta, po czym aktualizowała do marshmallow, więc nie powinienem de facto mieć żadnego syfu na telefonie, gdyż całe oprogramowanie zostało zastąpione, o ile się nie mylę. Niestety wyświetla się nadal.

 

Jeśli ktoś ma jakąś dodatkową wiedzę na temat to fajnie by było gdyby się podzielił.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To są typowe reklamy mobilne pokroju "Olaboga, masz miliard wirusów, skanuj ino szybko!!!". Staramy się je wycinać jak tylko któraś będzie przeginać, ale dość często to się zmienia. Zobaczymy co da się zrobić i z tym. Jedno jest pewne: to na pewno nie wirus, a chamski scam ;)

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj przeglądarkę dolphin, masz w niej opcję włączenia adblocka. Będziesz miał spokój z czymś takim.

Widzę, że masz roota. Możesz więc użyć programu adaway i zablokujesz reklamy we wszystkich przeglądarkach.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...