Skocz do zawartości

Mikrofon krawatowy w niskiej cenie


Recommended Posts

Witam

 

Chciałem kupić jakis tani (50, max 100zł) mikrofon krawatowy z wejściem na minijacka oczywiście, tak, żeby dało sie go podpiąć normalnie do telefonu i nagrywać dźwięk. Czy w cenie 50-100zł da się znaleźć coś, co nie ma totalnie zrytego dźwięku i nie brzmi jak rozjechany mrówkojad z rurą od odkurzacza wbitą w trąbkę?

 

Wiem, że totalnie czysty dźwięk i dobre zbieranie dźwięku zapewni mi tylko profesjonalny sprzęt najpewniej, ale to zapewne będzie użyte maks kilka razy i nie stać mnie na mikrofon za tysiaka.

 

Btw. jeśli włączę dyktafon w telefonie i podepnę to mikro do wyścia minijack, to to się w ogóle zgra? W sensie, czy będzie nagrywał dźwięk z mikrofonu? Czy potrzebuję rozdzielacz audio i mikro podpiąć do portu telefonu i dopiero wtedy do odpowiedniego wyjścia mikrofon? Bo jeśli tak, to równie dobrze chyba mogę kupić sobie po prostu rozdzielacz i wpiąć do niego mikrofon od słuchawek jak mniemam.

Link to post
Share on other sites

Aby mikrofon działał z telefonem, musi mieć wtyk TRRS. Możesz użyć gotowej przejściówki np. rode sc4. Do jakiego telefonu chcesz podłączyć mikrofon? W kwesti podłączenia to tyle, teraz niech ktoś poleci mikrofon.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites
Gość reznor666

Bardzo polecany model mikrofonu to napewno ten Sony. (Sony ECMCS3)

 

Aczkolwiek podłączanie samego mikrofonu do telefonu jest dość problematyczne i niewygodne (wspomniana wyżej przejściówka) a do tego mogą jeszcze dojść problemy z różnymi standardami przejściówek/wyjść w telefonie.

 

Flagowe smartfony mają też często wystarczająco dobre wbudowane mikrofony i podpinanie dodatkowego niekoniecznie może dawać jakąś poprawę wartą uwagi. Jeśli naprawdę tego potrzebujesz do nagrywania to może warto się zastanowić nad jakimś dyktafonem.

Edytowane przez reznor666
Link to post
Share on other sites

Ale tu nie chodzi o dyktafon, tylko o nagrywanie.

 

Mam możliwość wypożyczenia profesjonalnej kamery i mikroportów, ale jednak wolałbym sobie taki mikrofonik do stand upów zakupić na własny użytek, bo i kamera w telefonie mi starczy. A nie przykleję go sobie taśmą pod brodą, bo nawet jak się będzie trzymał, to będzie go widać na filmiku...

 

Myślałem, że mogę taki mikrofon kupić zamiast bawić się w mikroport i bedzie to działało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...