Skocz do zawartości

R9 280x vs R9 380


Recommended Posts

Witam. Mam mały dylemat, otóż chce kupić grafikę do 1000zł. Patrząc na yt r9 380 vs r9 280x to własnie 280 jest wydajniejsza oraz tańsza. Nie wiem czy warto brać "starą" grafikę czy "nową" 380?

 

R9 280x http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/

R9 380 http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-380-4-gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-r938wf2-4gd-771560/

 

Spec:

i5 4460

2x4Gb 1600Mhz Crucial

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Gigabyte GA-B85M-D3H-A

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, niereferencyjny 290 będzie najlepszym wyborem jeśli oczywiście upolujesz.

 

Co do 280X a 380 - 280X starsza ale troszkę lepsza, ten XFX jest na prawdę w dobrej cenie, co do 380 to będzie minimalnie słabsza, ale zawsze możesz próbować kręcić, no i jest 4 Gb VRAMu. Tak czy owak, przepaści między obiema kartami nie będzie.

 

Ta oferta 380X w tej cenie wyjątkowo warta uwagi, szkoda że ASUS. Mają złe opinie o serwisie. Szkoda że autorowi aukcji nie chce się wstawić autentycznych zdjęć i napisać o pochodzeniu i gwarancji karty.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

O nie! To straszne. Proszę, podrzuć mi linka do jakiegoś testu, bo aż nie mogę w to uwierzyć. Mam nVidię, więc wolę zawczasu się przygotować. To będzie ciężkie, ale ten artykuł/test pozwoli mi się z tym oswoić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać to choćby w Wiedźmnie 3 gdzie teoretycznie szybszy gtx780ti dostaje po du**e od gtx970.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,8

Już przy premierze GTX970 deptał po piętach GTX780Ti. Pamiętam, bo sam wymieniłem 780Ti na 970 (ze względu na pomijanie mała różnicę wydajności - zwłaszcza po oc, nową gwarancję, brak dopłaty i więcej VRAM-u - jak się okazała nie aż o tyle więcej ;)). Teraz to się tylko pogłębiło głównie przez te 3GB RAM na 780.

 

Fakt, czas się obszedł lepiej z Radeonami 290(X), ale w odpowiedniej cenie 780/780Ti to nadal ciekawa opcja, zwłaszcza dla posiadaczy słabszych CPU.

 

PS A co do wyboru między 280X a 380 to przy różnicy w cenie prawie 100 zł brałbym 280X ze względu na taką samą, a może nawet minimalnie lepszą wydajność. W podobnej cenie brałbym jednak 380, bo jest bardziej "przyszłościowa" (więcej jednostek ACE, więcej VRAM, mocniejsze teselatory). Trzeba też pamiętać, że karty 280X są dośc awaryjne, ale dla mnie to akurat nie problem w obecnej sytuacji (padnie za rok - wymienią na Polarisa ;)).

Edytowane przez TheEmperor
Link to post
Share on other sites
Widać to choćby w Wiedźmnie 3 gdzie teoretycznie szybszy gtx780ti dostaje po du**e od gtx970.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,8

Nie widać w Star Wars, ani w XCOM 2. Nowe akceleratory, są... nowe, a więc lepiej dostosowane do nowych wymagań. Masz pretensje, że Maxwell lepiej radzi sobie w większości nowych produkcji, co nie dowodzi osłabiania poprzedniej serii. Osłabianie, ma miejsce, gdy wydajność karty jest sztucznie zaniżana, a nie gdy wydajność innej karty jest po prostu wyższa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do gtx 970 to rozpisywać się nię będę, karta jest pocięta jak ...( 3,5 GB szybkiej pamięci , szyna),

 

Jedynym atutem tej karty są jej możliwości OC.

Wygląda na to, że w dx12 nie będzie mogła konkurować z r9 290x.

 

http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/sites/3/2015/08/heavy.001-980x720.png

Edytowane przez marcin34424
Link to post
Share on other sites

Gościu weź się nie kompromituj tymi testami bo to jest żenada. Myślisz że jakieś wstępne pseudo-testy które znalazłeś na necie w dodatku z tamtego roku będą oddawać faktyczny stan rzeczy? Ten benchmark i wyniki tego testu były już szeroko komentowane i raczej ich wiarygodność jest mocno wątpliwa. Same różnice między 980Ti a 290X w DX11 są śmiesznie zaniżone. Naprawdę myślisz że karta pokroju 980Ti z całą swoją mocą przez cudowny DX12 będzie generować mniejszą wydajność niż w DX11? Myślisz że taki potentat jakim jest nVidia pozwoli na taki wałek? Myślisz że Microsoft zrobi dobrze AMD a nVidia będzie stała i się przyglądała? Myślisz że topowe karty nVidii warte ponad 2 koła nagle stracą wydajność o połowę i będą sprzedawane na Allegro za mniej 1000 zł bo DX12 ich ograniczył? Zastanów się chłopie... 

 

Jak chcesz już na siłę błysnąć to poczekaj na pierwszą/e gry z tym całym DX12 i pierwsze oficjalne testy, gdzie zapewne okaże się ze nVidia radzi sobie lepiej od AMD i będzie beka.

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Testy sprzed kilku miesięcy na chwilę obecną nie są już w żaden sposób miarodajne zrobione zresztą na grze w fazie BETA (a moze i Alfa) więc od tamtej pory

a)producent gry zrobił optymalizację pod Nvidie, 

b) Nvidia zrobiła optymalizację pod grę

c) i jedni i drudzy zrobili optymalizację ;)

 

tutaj można podać za przykład kilka gier z historii gamingowej gdzie np AMD leżało i kwiczało w stosunku do Nvidi a po jakimś czasie dopracowali sterowniki i się sytuacja wyrównywała. Więc ja bym tam na jakieś tesciki na beta gierkach się raczej nie powoływał i cytował umieszczłą tabelki i się upierał że to faktyczny stan  :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie mam szklanej kuli tak jak ty. Opieram się na testach które już są. Reszty twoich wypocin nie będę komentował. Beka to jest czytam twoje posty

 

Nie mam szklanej kuli tylko trzeźwo myślę w odróżnieniu od Ciebie.

 

Testy które są nie mają nic wspólnego z stanem rzeczy. Ktoś je kiedyś zrobił, w określonych warunkach, w określonym celu i dla określonego podmiotu. Myśl!

 

Nie komentuj bo nie masz nic mądrego do powiedzenia.

 

Bekę to mamy z Ciebie. Podziękuj za lekcję i wyjdź dla dobra ogółu zanim wyprowadzą Cię stąd admini. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Myślę że z moim rozumowaniem tego co czytam jest nieźle. Wystarczy mi że lepiej niż w twoim przypadku.

 

Mam Ci podziękować za lekcję? Lekcję czego? Autokompromitacji? Wybacz ale nie skorzystam, pozostawię to tobie.

 

To że jesteś starszy czy tam młodszy mam osobiście głęboko gdzieś. Te forum jest miejscem dla ludzi w różnym wieku. Tutaj na forum nikt nie przyznaje ani orderów ani reputacji za wiek tylko za pomoc osobom które o to poproszą. Pragnę zauważyć że twoja aktywność w tym temacie ma raczej znikomą i mylącą wartość. Jeden, nieaktualny z resztą wykres którym błysnąłeś tak jak pisałem wyżej jest merytorycznie daleki od jakiejkolwiek wiarygodności.

 

Moje argumenty wymieniłem wyżej, kolejny raz potwierdzasz że to jednak ty masz problem z rozumieniem treści.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...