Skocz do zawartości

I7-4790K do MSI B85 G43 Gaming


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pewne pytanie. Otóż w chwili obecnej mam w komputerze procesor i7-4790 3,6 GHz i płytę główną MSI B85 G43 Gaming. Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę do tej samej płyty głównej dać procesor i7-4790K. Wiem, że na tej płycie go nie podkręcę, ale i tak będzie bardziej wydajny ponieważ ma 4,0 GHz o ile się nie mylę. Sprawdzałem na stronie MSI, że ta płyta jest kompatybilna z i7-4790K więc chciałbym się dowiedzieć od Was czy na pewno wszystko zadziała jak sprzedam ten obecny i kupię ten z "K". Z góry dzięki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

Zamierzasz w przyszłości wymienić płytę?

Jeśli nie to taka zmiana nie ma najmniejszego sensu, różnicy o te 400mhz prawdopodobnie nawet nie zauważysz, a tylko wydasz kasę. Jeśli chodzi o samo działanie to będzie działać bo to właściwie te same procesory, jeden odblokowany, a drugi zablokowany.

Link to post
Share on other sites

Komputer do grania. Za niedługi czas zaczynam próby ze streamowaniem. W przyszłości oczywiście myślę o wymianie płyty na taką gdzie spokojnie podkręcę tego procka. To nawet jak ten procek z "K" ma więcej o 400 MHz to nie będzie bardziej wydajny od tego obecnego?

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał zmienić, bym wymienił procka razem z płytą, zależnie od tego kiedy to zrobisz cena może spaść.

 

Różnicy nie będzie choćby dlatego że twój obecny procesor też działa na 4GHz, tyle ze w trybie turbo (o ile masz to włączone w biosie)

oczywiście jest to tylko na pierwszy rdzeń (reszta ma wtedy trochę mniej) ale i tak, różnicy miedzy tym a wersją K raczej nie odczujesz, chyba że liczą sie dla ciebie %, wykresy i fps'y w ilościach +1/+2

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...