Skocz do zawartości

Podkładka pod mysz Rival 100 [160zł]


Recommended Posts

Gość DarkMan011

Mam mysz Steelseries Rival 100 (optyczna) i chciałbym zakupić do niej podkładkę, zależy mi na precyzji, dobrym poślizgu i na tym aby myszka się nie przylepiała do podkładki, nadruki mnie raczej nie interesują chyba. Nie musi być czarna, byleby nie granatowa, niebieska czy różowa. Co do wymiarów to chciałbym aby była to podkładka na całe biurko (400x900 albo większa) o ile zmieści się w budżecie, albo średnia (ale średnia już do 100zł). Ewentualnie mogę wyjść trochę poza budżet jak podkładka będzie naprawdę świetna.

Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

Spód podkładki to gąbka i przez to ślizg jest nierównomierny, poza tym szybko traci swoje właściwości. Najbardziej przereklamowana i nieopłacalna podkładka. Kup Kingston HyperX Fury XL.

Link to post
Share on other sites

Cztery miesiące używam i myszka wręcz pływa po podkładce. Slizg mógłby być nierównomierny gdybyś część podkładki ściskał prasą i utrzymywał nacisk długi czas. Aktualnie wciąż wszystko śmiga jak szalone a z podkładka nie mam problemów. Wyczytales te bzdury czy używałaś tej podkładki?

Link to post
Share on other sites

Człowieku, twój fanboizm względem tej podkładki przekracza wszelkie granice. Używałeś jakiekolwiek dobrej podkładki, czy to jest twój pierwszy kontakt z podkładką lepszej od tej co dodają do kart graficznych? 

Link to post
Share on other sites

Człowieku, twój fanboizm względem tej podkładki przekracza wszelkie granice. Używałeś jakiekolwiek dobrej podkładki, czy to jest twój pierwszy kontakt z podkładką lepszej od tej co dodają do kart graficznych?

 

Miałem kilka podkładek w tym parę od razera chociażby. Ta jest dla mnie najlepsza a więc ja polecam. Co do zdjęcia wyżej to pewnie ktoś miał pecha z taką sztuką.
Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

Co do zdjęcia wyżej to pewnie ktoś miał pecha z taką sztuką.

Żaden pech. Praktycznie każda podkładka oprócz Artisana i Zowie SR/TF/CM ma gąbkę zamiast jednolitej masy, jednak niektórzy producenci w przeciwieństwie do Steelseries mimo wszystko potrafią ją w miarę dobrze zaimplementować aby nie było zbyt dużych nierówności (QPAD UC/Kingston HyperX - ta sama podkładka, tylko rebrandowana). Jakiś czas temu miałem okazję testować Puretrak Talent i po roku korzystania z Artisan Hayate po prostu nie dało się z niej korzystać.

Edytowane przez przem33k
Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

Sprawdzę jak wrócę z pracy. W każdym bądź razie żadnych niedogodności nie miałem, a więc moja sztuka powinna być plaska.

Tu nie chodzi o to, że jest krzywa podczas swobodnego leżenia, bo nie jest. Problem stanowi gąbka z dziurkami, do której przyklejona jest wierzchnia warstwa. Przez to, że dziurki są w losowych miejscach, mysz nie ma jednolitego ślizgu na całej swojej powierzchni.

Link to post
Share on other sites

Przejechałem palcami dociskając do podkładki i uważam, że nie ma dołków.

Po prostu miałem szczęście z tą sztuką, albo to starsze rewizje miały taki problemy. 

Poleciłem tą podkładkę, gdyż u mnie jest wszystko tak jak powinno i nie miałem pojęcia, że sporo sztuk ma problemy.

Link to post
Share on other sites

QCK sam przyciąga wszystko z otoczenia, jak chcesz dużą podkładkę to kup HyperX-a - dłużej zachowa swoje właściwości w porównaniu do qck. W sumie qck to bubel, Steelseries chce 4 dychy za podkładkę, którą poużywamy z rok, może 2 lata. W porównaniu do A4Tech X7-500MP za 20zł wyrób od steelseriesa nie ma startu. Za cenę zwykłej wersji qck kupimy 2 podkładki od a4techa w dużym rozmiarze i a4tech nie przyciąga kurzu tak jak qck.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...