Skocz do zawartości

Reaktywacja/modernizacja


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : niedzielny gracz 
  • Maksymalna kwota : jak najniższa
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : tych które mam za słabe
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : czemu nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : TV LG 38Cali FHD
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • płyta glowna: GA 78SLMT-S2P

    CPU: AMD PHENOM II QUAD-CORE 955 BOX BLACK EDITION

    GPU: GEFORCE WITH CUDA GTX460 SE ASUS 1024MB/256BIT

    RAM: GOODRAM DDR3 2x2gb

    Obudowa: Logic B21

  •  
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Czy jest sens coś modernizować? Czy mógłbym to wszystko przełożyć do Zalman Z3, w obecnej budzie mam słabą wentylacje i duże temperatury.
Link to post
Share on other sites

A czy coś da i jest możliwość przełożenia tego co posiadam do obudowy Zalman Z3 lub jakiejś innej w dobrej cenie aby poprawić cyrkulacje powietrza ? Może w przyszłości mógłbym wykorzystać nową obudowę do złożenia nowego kompa ? 

 

http://s5.ifotos.pl/mini/2016-02-1_seswxwr.png

 

Z chłodzeniem u mnie raczej nie najlepiej aż strach było kontynuować test. Dodam tylko że zrobiłem ten test po przeczyszczeniu PC'ta w środku.

 

Edytowane przez Matiszyna
Link to post
Share on other sites

Kup do tego Phenoma GTX 950 , http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-geforce-gtx950-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp,62897.html .  Poprawa będzie znaczna mimo posiadania w miarę słabego CPU. I kup takie chłodzenie  http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-lc-power-lc-cc-120-649815/,  zbije sporo temp. i przyda się i na potem. 

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Dzieki ;) tak ciagle mysle nad cyrkulacja powietrza nie mam wlotów z przodu a komputer stoi zabudowany w komodzie ma tylko z boku komody wstawiona kratke zeby procek mial dopływ powietrza z zewnatrz ale z tylu powietrze jest gorace tak mysle czy nie wstawic jakiegos wiatraczna na tyl do odprowadzania powietrza z wnetrza komputera, tylko Moja plyta glowna ma tylko jeden slot Na wiatrak I jest do niego podpiete chlodzenie procka. Czy sa jakies rozdzielacze lub cos w tym stylu? Czy jest sens zakladania samego wiatraczka Na tyl obudowy? Jezeli mialbym kupic nowa karte graficzna to chcialbym chociaz Jakies podsatawowe warunki do zycia jej zapewnic by nie przylozyc sie do jej uszkodzenia.

Edytowane przez Matiszyna
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam, troche odkopuje temat bo nadal meczy mnie moj PC swoja wydajnością. I nasuwa mi sie takie pytanie czy zainwestowanie w sam dysk SSD i reinstalacja systemu przyniesie znaczna poprawe? Czy zeby czerpać w pelni z mozliwosci technologi SSD musiałbym cos jeszcze dokupić do starego zestawu? Z gory dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, troche odkopuje temat bo nadal meczy mnie moj PC swoja wydajnością. I nasuwa mi sie takie pytanie czy zainwestowanie w sam dysk SSD i reinstalacja systemu przyniesie znaczna poprawe? Czy zeby czerpać w pelni z mozliwosci technologi SSD musiałbym cos jeszcze dokupić do starego zestawu? Z gory dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam;)

Odswiezam

Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi o fakt, że system dosyć wolno mi pracuje nawet po reinstalacji systemu, posiadam Windows 7 Home, na dysku SSD system ponoć działa płynniej ale instalacja gier na nim też nie przynosi pozytywnych efektów ? Pozostałe części:

 

WD Caviar GreenPower 500GB WD5000AADS 32MB cache SATA-II

 

 

GA-78LMT-S2P

 

A zasilacz był razem z obudową:   

Logic B21 czarna 500W PFC

 

 

Jeżeli chodzi o budżet to chodzi mi o jak najlepszy stosunek ceny do wydajności, w gry mało gram ale chciałbym chociaż móc wygodnie korzystać z komputera jak i użytkować program Sony Vegas do obróbki filmów, co proponujecie ?

 

Pozdrawiam.

 

 

GoodRam DDR3 2GB 1333MHz CL9
Link to post
Share on other sites

Zasilacz do zmiany, podobnie jak i obudowa.

Tutaj by podnieść znacznie wydajność trzeba iść w inną platformę, także do zmiany procesor i płyta, do tego trzeba dołożyć RAM.

Kwestia ile jesteś w stanie maksymalnie wydać

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

To zalezy co dostane w zamian, nie jestem w stanie powiedziec ile moge wydac kasy moglbym kupic nowego kompa ale jednak chcialbym troche zmodernizowany starego pcta gdyz nie uzywam komputera na codzien ale gdy juz to robie to chcialbym aby w miare płynnie dzialal

Zasilacz do zmiany, podobnie jak i obudowa.

Tutaj by podnieść znacznie wydajność trzeba iść w inną platformę, także do zmiany procesor i płyta, do tego trzeba dołożyć RAM.

Kwestia ile jesteś w stanie maksymalnie wydać

Czyli według Ciebie najlepiej gdybym wymienił wszystko i zostawił sobie tylko kartę graficzną ? A czy do obecnie posiadanej płyty głównej mógłbym podłączyć dysk SSD ?  I jeżeli chodzi o wymianę obudowy zasilacza itp  to co mógłbyś mi zaproponować ?

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy do obecnie posiadanej płyty głównej mógłbym podłączyć dysk SSD ?

Tak, masz złącze SATA III, jednak kontroler na tej płycie nie jest najwyższych lotów i nie osiągniesz maksymalnych transferów z SSD.

 

 

 I jeżeli chodzi o wymianę obudowy zasilacza itp  to co mógłbyś mi zaproponować ?

SPC RG1/RG1W+ Antec VP500PC budżetowa obudowa z niezłym wykonaniem i coverem na PSU oraz zasilacz Anteca z kompletnym okablowaniem i zapasem mocy.

Link to post
Share on other sites

A dysk SSD jaki proponujesz ? Chciałbym na nim mieć tylko system i programy a resztę na moim starym dysku.

 

 

Co do tej obudowy to mam pytanie posiada ona możliwość o rozbudowanie większej ilości wentylatorów ale ja na płycie głównej posiadam tylko jeden slot na fan więc jak można to podłączyć żeby dobrze działało ?

Edytowane przez Matiszyna
Link to post
Share on other sites

Polecanie komuś Evo 850 to bardziej niż głupie, a czym ta seria dysków "śmierdzi" już każdy chyba wie.

 

 

wydajność/cena... ?

O jakiej wydajności piszesz, tej w syntetykach na małych próbkach czy o realnej wydajności gdzie mamy opóźnienia, spadki prędkości ?

Nie poleca się nikomu SSD na kościach TLC, a jeśli nadal nie wiesz dlaczego to pofatyguj się i podejmij lekturę jak ta Twoja wydajność w Evo 850 ma się do rzeczywistości.

 

Kończy się cache SLC i zostajemy z wolnym SSD.

 

http://images.anandtech.com/doci/8747/TurboWrite_575px.png

Link to post
Share on other sites

Nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi a mianowicie czy warto do mojego zestawu dokupić dysk ssd? Sam dysk to troche malo wiem ale w gry juz gram coraz rzadziej i komp pelni bardziej funkcje uzytku codziennego typu internet filmy i renderowanie w sony vegas a chcialbym w miare mozliwosci komfortowo z niego korzystac. Sadze ze w przyszlosci kupie nowego kompa ale to jeszcze nie jest ten czas gdyz zycie uklada mi troche inaczej wydatki a chcialbym miec w miare sprawnego PCta na dzien dzisiejszy. Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi a mianowicie czy warto do mojego zestawu dokupić dysk ssd?
Tak, masz złącze SATA III, jednak kontroler na tej płycie nie jest najwyższych lotów i nie osiągniesz maksymalnych transferów z SSD.

Postawisz na nim system, Vegasa, przerzucisz tempy i będzie to płynniej wszystko działać, szybszy czas wczytywania OS'u czy projektu. Czas dostępu do danych względem HDD jest znacznie krótszy, także odczujesz zasadniczą poprawę.

Z samych SSD Iridium Pro 240GB>Crucial MX200 250GB>Plextor M6Pro 256GB. Za nawet niecałe 300zł wyrwiesz pierwszego z nich.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...