Skocz do zawartości

Konfiguracja klienta poczty - problem z wysyłaniem


Recommended Posts

Witam,

 

Od kilku dni próbuje sobie ustawić skrzynkę pocztową. Otrzymałem wszystkie ustawienia dotyczące serwerów, ustawień portów i zabezpieczeń, hasło oraz login. Próbowałem przy użyciu klientów poczty: z Win 7, Outlook, Thunderbird i The Bat. Listy wysłane na mój adres przychodzą, natomiast nie chcą z niej wyjść. cały czas jest problem z SMTP, Outlook wywala taki błąd:

 

"Wysyłanie” zgłosiło błąd (0x80042109) : „Program Outlook nie może połączyć się z serwerem poczty wychodzącej (SMTP). Jeśli komunikat ten będzie nadal wyświetlany, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym (ISP).”

Za każdym razem też jest problem z jakimś certyfikatem:

 

http://img526.imageshack.us/img526/879/certyfikat.png

 

Wydaje mi się, że to właśnie przez ten certyfikat, ale nie można go zaakceptować, ani pobrać. Pojawia się przy każdym kliencie poczty.

 

Dodam, że wszystko musi być ok, bo u kolegi konfiguracja konta poszła bez zastrzeżeń i wszystko działa. Z tego też powodu wnioskuję, że jest coś nie tak z moimi ustawieniami.

 

Próbowałem przy wyłączonym firewallu, i antywirusie. Już sam nie wiem, ktoś może orientuje się, co może być nie tak?

Link to post
Share on other sites

Hmm wiele chyba nie pomogę bo nie znam ustawień tego serwera. Lepiej było by napisać do admina z zapytaniem. Ale upewnij się że:

 

port dla SMTP jest właściwy

Jeżeli serwer wymaga połączenia szyfrowanego to że włączone jest szyfrowanie, jeżeli nie obsługuje szyfrowania to że masz wyłączone

Że masz poprawnie ustawioną autoryzację itd...

No ale rozumiem że to już sprawdzałeś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...