Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Wczoraj dostałem swój zestaw komputerowy od morele. Wszystko wydawało się ok dopóki nie zauważyłem problemów z kartą graficzną. Po instalacji Windy 10 64-bit zacząłem standardowe ściąganie aplikacji, instalowania steama itd.

W pewnym momencie przeglądając facebooka, zauważyłem artefakty podczas przewijania strony. Występowały one tylko w niektórych, stałych miejscach na stronie. Tak jakby różnokolorowe kreski mrugały na ekranie. potem zaczęły się skoki ekranu. Potrafił się zrobić na 2 sekundy cały czarny i wracał do normy. Dla testu odpaliłem CS:GO - 300 fpsów, żadnych artefaktów. Na wszelki wypadek wyjąłęm i włożyłem jeszcze raz moją 380. Ekran, po uruchomieniu systemu zaczął mrugać jeszcze częściej na czarno.
Co więcej, zauważyłem, że te "mruganie" ekranu zależy np. od contentu jaki jest na stronie Internetowej. Na niektórych mruga częściej a na niektórych w ogóle.
Czy ktoś wie jaki może być problem? Sterowniki instalowałem i z płyty i także najnowsze z Internetu od AMD.
Czy karta jest uszkodzona i powinienem czym prędzej ją reklamować? :<

Mój zestaw: i5-6500 Skylake
Zasilacz: VS550 Corsair
Płyta główna: MSI B150M Night Elf
 

Edytowane przez maziak
Link to post
Share on other sites

Grafika, kabel lub monitor. Ja miałem ostatnio ze swoją R9 270 rozłożyłem kompa żeby zrobić porządek z kablami, położyłem wszystko na macie antystatycznej, a sam to robiłem w rękawiczkach. I po zrobieniu porządku i przeczyszczeniu pędzlem kurzu i powietrzem sprężonym zamontowałem wsio odpalam cs i nagle bum szary ekran i restart. Poprawiłem dokręcenie grafiki i było ok przez jeden dzień potem znowu bum i restart i arty w biosie i system nie wstaje. Lecę do kolegi po 260X i wszystko git. Więc u Ciebie też raczej stawiam na grafikę stery najnowsze 16.1.1 bo z Crysmonami pod 8.1 miałem też arty w małym kwadraciku dopiero przesiadka na 10 wyeliminowała ten problem.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...