Skocz do zawartości

Recommended Posts

wlasnie mi poszla plyta glowna i procesor. Wiec czas zlozyc cos nowego, pozostalo mi :

- zasilacz Seasonic 80+ platinum

- chlodzenie thermalright silver arrow

- ram crucial ballistic ddr3-1600 UDIMM 4x4gb

 

Szukam wiec procka, plyte glowna, ram moze byc ten co mam ale moge kupic nowy, karta graficzna nowa.

Komp ma sluzyc do grania i ogladania filmow. budzet rozsadny bez ograniczen, niee chce przeplacac.

 

Dziekuje za pomoc


Zastosowanie: Gry

Max kwota: 10k

Termin: jak najszybciej

Co potrzeba: Mobo, cpu, ram, gpu, ssd

Oc: nie

Monitor: Benq 24

Czesci: Zasiacz Platinum 80+ Seasonic

- Ram Crucial ddr3 1600 UDIMM

chlodzenie Thermalright Silver Arrow

Link to post
Share on other sites

Skoro ma być bez OC to wyszło mi coś takiego. Bardziej przyszłościowo można dać 16gb RAM, procesor z K i płytę Z170, ale z tego co napisałeś, nie jest to specjalnie potrzebne. Można się też pokusić o ssd na M.2, ale to chyba nie ma dużego sensu. Jeżeli coś tu dodawać to najszybciej ten RAM.

Edytowane przez bimbrownik03
Link to post
Share on other sites

Lepiej się wstrzymaj z kupnem. Po pierwsze, procesor i7 przy zastosowaniu wyłącznie do gier jest zbędne, wystarczy i5, bo gry nie wykorzystują wielowątkowości i7. Po drugie, do płyty głównej H170 nie są potrzebne dodatkowe radiatory, które znacznie podwyższają jej cenę, a do niczego nie będą wykorzystane. I po trzecie, GTX 980 Ti do rozdzielczości 1920x1200 to nie jest przypadkiem za dużo? Do tej rozdzielczości wystarczy GTX 970 za o połowę mniejszą cenę, tym bardziej, że autor nie zamierza robić SLI, więc pamięć karty nie będzie go ograniczać, a biorąc od uwagę rozwój kart graficznych w ciągu ostatnich lat, to GTX 980 Ti za rok będzie miał wydajność GTX 1070 (czy jak tam będzie nazwana), którą autor również będzie mógł kupić za kolejne 1500 zł, sprzedać poprzednią za ok. 1000 zł (w przypadku GTX 980 Ti sprzedaż nie będzie opłacalna) lub zostawić GTX 970, bo prawdopodobnie nie będzie potrzebował lepszej. Więc GTX 980 Ti nie będzie bardziej przyszłościowy, bo przypuszczalnie lepszy stosunek moc/cena uzyska przy kupnie nowej i sprzedaży poprzedniej karty. Dodatkowo w tej cenie będzie można zrobić opłacalny zestaw pod OC (jeżeli oczywiście drunx będzie zainteresowany). Nie pisał też o wymianie monitora anie dokupieniu drugiego czy trzeciego, więc do tego też tej karty nie wykorzysta. Jedyne, do czego nie mam się co przyczepić, jest dysk SSD i RAM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...