Skocz do zawartości

Laptop za 3500 (max 4000) do gier


Recommended Posts

Witam,

od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna laptopa (czy tam notebooka) i niestety jak przeglądam gazetki/oferty nie mam pojęcia co jest istotne, a nie chcę umoczyć kasy w jakiś totalnym syfie :P

Byłby ktoś tak miły i dał mi jakieś porady na co zwrócić uwagę? ew. od jakiego producenta brać, jaką grafikę, procek?

Z chęcią przypatrzyłbym się również Waszym propozycjom :o

 

Laptopik głównie by służył do odpalania gier, ew. pakietu Office :P

 

Troszkę pobuszowałem po różnych forach i polecanymi laptopami są:

1) MSI GX640

2) MSI GX740

3) Sony VAIO VPC-EB3S1E/BQ

4) Toshiba A660-17M

5) Acer Aspire 7745G-5464G64MNKS

 

 

Jakie są Wasze opinie na temat tych zestawów? :[

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze poszukałeś.

 

Najlepiej kup MSI GX740. MSI robi dobre laptopy, nie są może najwyższej jakości jak delle ale za takiego samego della zapłacisz kilka tysięcy więcej więc to bez sensu. Awaryjności nie widać a są bardzo wydajne.

 

Podsumowując najlepiej wziąść MSI GX740.

 

Procek najlepiej Intel poza wyjątkami AMD N830 i X920.

 

Grafika no jak nie ma gf w podobnej cenie i wydajności to bierz radka.

Link to post
Share on other sites

Serdecznie dziękuję za tak szybką odpowiedź, jestem pozytywnie zaskoczony. :o

 

A mógłbyś podać jakiegoś GF o podobnej wydajności co ten Radek? oczywiście o ile to nie byłby kłopot :)

Starałem się wynajdować laptopy (<4000) które by miały w sobie jedną z kart będących w grupie "Bardzo Wydajne" wg rankingu Benchmark i niestety sprzęt z GF z tej kategorii kosztuje troszkę za dużo (przynajmniej w Komputroniku - najtańszy za 4500) :P

 

Osobiście wolałbym mieć GF (obecnie na stacjonarnym mam 9600GT i nie narzekam) bo z Radeonem miałem mały problem (spalony wiatraczek).

 

PS. Poskakałem troszkę na chybił-trafił po lapkach MSI i zauważyłem że oni wkładają Radki do swoich sprzętów (chyba, że miałem farta w losowaniu).

Link to post
Share on other sites

GF kosztował by dużo drożej przy tym radku 5870, musiałbyś kupić tego drogiego asusa z GTX460 co się nie opłaca.

 

Odpisuje szybko bo jestem programistą i mogę podczas pracy sobie wejść i popisać na forum, nikt sie do mnie nie przyczepi :o

 

Jestem jedną z dwóch osób, które tak praktycznie opiekują się tym działem i w nim odpowiadają. Druga z nich to mój znajomy - orbik.

 

Dobrze, że pytasz zanim coś kupisz. Znam wiele osób co to sprzedawcy im powiedzieli, że na zintegrowanej karcie intela sobie pograją, tymczasem nawet Counter Strike Source na niej się ścina.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bierz tego! Laptop jest typowym produktem do szeroko rozumianych "multimediów" (czyli filmy i muzyka) za sprawą 17" ekranu w proporcjach 16:10, wyjście HDMI, głośników laptopa tworzących zestaw 4.1 i możliwości podłączenia nagłośnienia 7.1.

Przede wszystkim jednak jest skierowany do gier biorąc pod uwagę fakt że został on wyposażony w potężną kartę graficzną ATi Radeon Mobile HD5870 z pełną obsługą DirectX 11 co powoduje że można się cieszyć nowymi produkcjami na pełnych detalach.

Tutaj też warto wspomnieć, że chłodzenie laptopa jest bardzo dobre. Jest on chłodny tam gdzie powinien (nadgarstki, klawiatura) nawet po dłuższym graniu w nowe tytuły. Wywiew jest po prawej stronie.

Pozostałe aspekty laptopa to chyba standard - mamy więc kamerę 2MPix, wbudowany mikrofon. Panel multimedialnych nad klawiaturą. Oczywiście 17" monitor pozwala na posiadanie pełnej klawiatury, a nie jak to ma miejsce w laptopach o mniejszej przekątnej okrojonej z części numerycznej.

Na plus można zaliczyć design laptopa - czerwone wstawki dodają mu życia i werwy, co jest ciekawe jeżeli znudziła się oklepana czerń.

Na plus warto także dodać skład zestawu gdzie znajdziemy porządną pełną(!) myszkę od MSi i plecak do noszenia laptopa.

Link to post
Share on other sites

GF kosztował by dużo drożej przy tym radku 5870, musiałbyś kupić tego drogiego asusa z GTX460 co się nie opłaca.

Pozdrawiam.

nie odsc ze sie nie oplaca to zysk wydajnosci jest marginalny. Jedyne czego brakuje to technologii optimus przy ati ale mysle , ze jak siedecydujesz na tego lapka to rzecza drugorzadna jest czas pracy na baterii ;D

Link to post
Share on other sites

Poszukałem jeszcze trochę lapków z GF i udało mi się znaleźć takie coś:

1) Acer Aspire 5742G-5463G50MNCC -> niestety nie ma tej karty 420M w rankingu Benchmark.pl

2) Lenovo IdeaPad Y550P -> Grafika z kategorii Wydajne (wg B.)

 

Według rankingu na http://www.notebookcheck.pl zarówno GF420M jak i 240M mają słabsze osiągi niż Radek 5870 :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...