Skocz do zawartości

Dobre radio do auta (nowe car audio)


Recommended Posts

Cześć,

 

Chcę zainwestować w dobry dźwięk do corsy B.

Oryginalne radio chce wywalić bo to tandeta totalna. Z głośnikami jest też lipa więc chcę wstawić 4 nowe głośniczki (jakie polecacie?) 2 na tył i 2 na przód w miejsca oryginalnych. 

Na przyszłość jak dokulam więcej oszczędności chciałbym włożyć jakiś subofer tube żeby dodać konkretny bass do tego radia nowego aby to hulało jak należy.

Zwracam się tu z prośbą dla znawców pięknego dźwięku aby mi zaproponowali jakieś cudne radio (preferuję pionera bo słyszałem wiele pozytywnych opinii lecz nigdy nie miałem go) no i dobór dobrych głośników jeszcze do tego, nie wiem jak tam sprawa ze wzmacniaczem. Nie orientuje się w tych sprawach ale chce żeby był czysty głos, dobry bas żeby chciało się słuchać radia a nie szumu.

To co wymagam od radia to niezbędne:

- wejście USB na pendriva

- wejście aux na muzę z telefonu mini jackiem

- czysty głos i dobry bas

 

Budżet jaki mam do dyspozycji to 500zł na nowe radio + 4 głośniczki (w przyszłości dokupię tube do bagażnika). Jak będzie warto troszkę dołożyć to spróbuję dokulać oszczędności.

 

Czekam na Wasze propozycje moi drodzy

Link to post
Share on other sites

O głośnikach Hertz słyszałem dobre opinie. Tyle że koszt od ok. 200zł/2szt. Jeśli corsa b ma tak samo płytkie drzwi jak astra F to musisz zastosować płytsze niż standardowo głośniki, bodajże o max głębokości montażowej 45mm. Radio proponuje ci od sony np. CDX-GT424U. Ten model miałem w poprzedniej astrze F. Ma aux, usb i korektor x-plod (podbicie tonów na mocny banan). W czerwcu 2014 dałem za nie 120zł + kw za komplet łącznie z pilotem, pudełkiem, kluczem do demontażu, kieszenią montażową i resztą jak w nowym. Grało świetnie, szczególnie jeśli porównasz z dowolnym fabrycznym w nawet kilkuletnim samochodzie. W ogóle sony słynie z dobrej jakości dźwięku, przynajmniej w ujęciu jakie cie interesuje (o wierności tonów nie mówimy w tym budżecie). Jeśli chcesz podłączać sub (łącznie ze wzmakiem i okablowaniem to całkiem spory koszt, za 5 stów nic dobrego nie skompletujesz) to musisz szukać radia z dedykowanym wyjściem. Podany model sony ma dedykowane wyjście audio pod chinch.

Nie pomijaj też jak mówione już było dobrego wygłuszenia. Potrafi więcej dać niż można pomyśleć na pierwszy rzut oka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Car audio za 500 zł + corsa b + "subofer"

To nie będzie hulac jak trzeba.

Jedz pod remize :D

Wszystko może hulać jak trzeba tylko trzeba chcieć i to zgrać.

Pod remizę mogę jechać ale remizy wziąć ze sobą już nie.

Jak ktoś ma napisać zbędny komentarz tak jak pierwszych dwóch to proszę o nie robienie spamu w temacie.

O głośnikach Hertz słyszałem dobre opinie. Tyle że koszt od ok. 200zł/2szt. Jeśli corsa b ma tak samo płytkie drzwi jak astra F to musisz zastosować płytsze niż standardowo głośniki, bodajże o max głębokości montażowej 45mm. Radio proponuje ci od sony np. CDX-GT424U. Ten model miałem w poprzedniej astrze F. Ma aux, usb i korektor x-plod (podbicie tonów na mocny banan). W czerwcu 2014 dałem za nie 120zł + kw za komplet łącznie z pilotem, pudełkiem, kluczem do demontażu, kieszenią montażową i resztą jak w nowym. Grało świetnie, szczególnie jeśli porównasz z dowolnym fabrycznym w nawet kilkuletnim samochodzie. W ogóle sony słynie z dobrej jakości dźwięku, przynajmniej w ujęciu jakie cie interesuje (o wierności tonów nie mówimy w tym budżecie). Jeśli chcesz podłączać sub (łącznie ze wzmakiem i okablowaniem to całkiem spory koszt, za 5 stów nic dobrego nie skompletujesz) to musisz szukać radia z dedykowanym wyjściem. Podany model sony ma dedykowane wyjście audio pod chinch.

Nie pomijaj też jak mówione już było dobrego wygłuszenia. Potrafi więcej dać niż można pomyśleć na pierwszy rzut oka.

Kolego a jakbym na same głośniczki wydał 400 a na radio jakieś z pionera 250? Co o tym myślisz?

Tylko kwestia dopasowania.

Ja do sony już straciłem zaufanie nawet w dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Możesz podać dokładniejszą nazwę bo po wklepaniu Pioneer 250 wyskakuje mikser DJ. Na radia sony nie słyszałem zbytnio narzekań, ojciec ma trochę starszy model s2220, gra ładnie. Płyty nie zacinają. Od kolegów również nie słyszałem aby krytykowali pod jakimś względem te radyjka.

Link to post
Share on other sites

Mając 500zl szkoda byłoby mi czasu na odkręcanie boczków z drzwi, żeby zmienić głośniki a co tu dopiero mówić o robieniu CA.

 

Radio - używany Pioneer MVH-150UI/160UI

Głośniki - Hertz DSK 165.2 albo .3 lub Helix B 62C.

Resztę budżetu przeznaczyć na maty, żeby wkleić furtki... chociaż za 100zl nie wiem czy coś zadziałasz.

 

Poza tym, wcześniejsze wpisy bardzo dużo wnoszą do tematu i tylko ślepy ignorant, który nie ma pojęcia o danym zagadnieniu będzie pisał

Wszystko może hulać jak trzeba tylko trzeba chcieć i to zgrać.

Jak ktoś ma napisać zbędny komentarz tak jak pierwszych dwóch to proszę o nie robienie spamu w temacie.

 

Dodatkowo aby to jakoś zagrało z subwooferem w tak małym pudełku jakim jest Corsa B, to potrzebne jest mądrzejsze radio z procesorem DSP i dobrą zwrotnicą np. Alpine CDA-9812 ale wtedy mówimy papa złączu USB.

Do tego okablowanie, wzmacniacz i odpowiedni głośnik w dostrojonej skrzynce - około 800 i to używki.

 

 

Na początek polecam jednak przeczytać sobie FAQ NAZARA oraz kilka przyklejonych tematów w dziale dla początkujących na strefie car audio.

Wydać pieniądze na bele co potrafi każdy. Wydać je z głową i żeby efekt był zadowalający - potrafi mało osób.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mając 500zl szkoda byłoby mi czasu na odkręcanie boczków z drzwi, żeby zmienić głośniki a co tu dopiero mówić o robieniu CA.

 

Radio - używany Pioneer MVH-150UI/160UI

Głośniki - Hertz DSK 165.2 albo .3 lub Helix B 62C.

Resztę budżetu przeznaczyć na maty, żeby wkleić furtki... chociaż za 100zl nie wiem czy coś zadziałasz.

 

Poza tym, wcześniejsze wpisy bardzo dużo wnoszą do tematu i tylko ślepy ignorant, który nie ma pojęcia o danym zagadnieniu będzie pisał

 

Dodatkowo aby to jakoś zagrało z subwooferem w tak małym pudełku jakim jest Corsa B, to potrzebne jest mądrzejsze radio z procesorem DSP i dobrą zwrotnicą np. Alpine CDA-9812 ale wtedy mówimy papa złączu USB.

Do tego okablowanie, wzmacniacz i odpowiedni głośnik w dostrojonej skrzynce - około 800 i to używki.

 

 

Na początek polecam jednak przeczytać sobie FAQ NAZARA oraz kilka przyklejonych tematów w dziale dla początkujących na strefie car audio.

Wydać pieniądze na bele co potrafi każdy. Wydać je z głową i żeby efekt był zadowalający - potrafi mało osób.

 

Chyba nie zrozumiałeś przekazu o jakim pisałem.

Jeśli ktoś uprze się na przeróbkę nie ma opcji NIE DA RADY. A to, że ty tak uważasz, że mało możliwe to jest, to już nie wnikam w to głębiej bo przy nagięciu wzwyż budżetu można to auto odpowiednio zmodernizować według własnych zachcianek, a jak NIE UMIESZ to przemilcz swoje filozofie i daj się wypowiedzieć innym co się znają bardziej.

Pisząc pioneer 250 to liczba była wartością radia.

Produkty sony to totalny szajz i nie zamierzam kupić nic od tej firmy.

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

1. Nie cytuj wypowiedzi nad sobą bo robisz tylko syf w temacie.

2. Mam większe pojęcie o CA od Ciebie i chyba większości użytkowników tegoż forum.

3. Furtki w moim samochodzie grają tak, że "subofery" montowane w bagażnikach osób nie mających pojęcia o CA mogą się osrać i lizać mi klameczki.

4. Nawet za 700 nie będzie to grało porządnie bo same maty na drzwi + dobre dystanse pod głośniki to koszt 250-350zl.

 

Zresztą co ja się będę tutaj udzielał skoro masz większe pojęcie o tym zagadnieniu niż ja.

Skoro nie pasują Ci tutejsze odpowiedzi to polecam założyć temat na strefacaraudio.pl, zobaczymy jak szybko poleci do kosza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Nie cytuj wypowiedzi nad sobą bo robisz tylko syf w temacie.

2. Mam większe pojęcie o CA od Ciebie i chyba większości użytkowników tegoż forum.

3. Furtki w moim samochodzie grają tak, że "subofery" montowane w bagażnikach osób nie mających pojęcia o CA mogą się osrać i lizać mi klameczki.

4. Nawet za 700 nie będzie to grało porządnie bo same maty na drzwi + dobre dystanse pod głośniki to koszt 250-350zl.

 

Zresztą co ja się będę tutaj udzielał skoro masz większe pojęcie o tym zagadnieniu niż ja.

Skoro nie pasują Ci tutejsze odpowiedzi to polecam założyć temat na strefacaraudio.pl, zobaczymy jak szybko poleci do kosza.

 

To jaki koszt wielki znawco trzeba było by odłożyć na całość wszystkiego biorąc pod uwagę używane części aby był z tego zaskakujący rezultat?

I jakie części by mogły być w tym zamontowane według Ciebie które są "godne polecenia" trzymając się powiedzenia cena-jakość jeśli bym teraz więcej wyłożył kasy w to i odpuścił sobie sub w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

500 zl na radio i 4 glosniki zartujesz?? Same glosniki sredniej klasy to 300-400 za pare za 500zl to mozesz.pomyslec o sensownym radiu . porzadnie zrobione drzwi lepiej xagraja niz pierdyliant glosnikow i tani sub eazem wziete

Przedwszystkim samo radio nie uciagnie ci zadnych sensownych glosnikow wiec tu kolejne pare stowek na jakis piecyk stereo kable . jeszcze trzeba w sensowny sposob zamontowac tweetery

 

Ps. Sony i xplod to przereklamowany syf.

Edytowane przez Horigoshi
Link to post
Share on other sites

 

 

Ps. Sony i xplod to przereklamowany syf.
 

 

A to ciekawe bo mam dwa wzmacniacze Sony zasilające przód i szukam trzeciego, który zasili mi subwoofer. Niestety ciężko upolować XM-D1000P5 i chyba na razie skuszę się XM-D400P5, na którym ups... jest napis Xplod.

 

 

Jeszcze jakieś mądrości odnośnie sprzętu Sony? :P

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jednak ze polecasz Pionka MVH-160.. Miałem 170UBG

 

 

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/compare.html?__P31=69486&__P32=65546

 

160 jest lepszy pomimo niższej półki.

 

 

Odnosilem sie do radia

 

 

 

Sony CDX-F7750 na MP3, CDX-C8000R lub kultowe SONY CDX-910RDS + XDP-210EQ chociaż w tym zamiast XDP przypadku poszedłbym w stronę zwrotnicy pasywnej albo zewnętrznego DSP np. Helix DSP.

Odtwarzaczy znalazłoby się więcej.

 

Ogólnie to wszystkie nowe do 400-600zł grają tak samo i oferują te same podstawowe funkcje.

 

Podstawa dobrego grania w samochodzie to porządnie zrobione furtki, dobre głośniki, zmienione okablowanie (wywalenie starej wiązki od radia do drzwi) oraz radio, które to ogarnie (czasówki + zwrotnica).

 

Tak to wygląda u mnie:

 

 

10344118_1072651412780305_21155974565300

 

 

Tutaj poprawki bym zrobił w postaci większej ilości blach.

 

 

12138488_1072651536113626_10266294502505

 

12068608_1073242669387846_55717920232261

 

 

i kabelek zasilający TYLKO woofer w drzwiach (2x2.5mm):

 

12080385_1073268379385275_74696428293060

 

 

 

 

Do tego średnie i wysokie na desce grające na kierowcę.

 

 

Jak gra sam przodek bez subwoofera:

 

 

Najlepiej odtwarzać na słuchawkach

 

https://youtu.be/b3nxuaYbujY

 

 

Drzwi są pancerne i po obecnej zmianie głośników ważą około 12-15kg więcej :D

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wracałem do KRK i po drodze zastanawiałem się na niektórych utworach, czy czasem subwoofer mi się nie wyłączył :D

 

Przykładowo:

Armin Van Buuren - Going Wrong,

Bajm - Biała armia,

Boney M. - Rasputin.

 

Te piosenki nie mają zejścia i najwięcej roboty robią drzwi... a że moje grają od 63Hz przy spadku -6dB to można sobie wyobrazić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...