Skocz do zawartości

R9 390 skoki ociazenia karty


Recommended Posts

Witam. 

Mam pytanie odnosnie mojej R9 390,

podczas gry (Battlefield 4) skacze mi uzycie karty.

 

http://zapodaj.net/ef21378be0a2d.png.html

 

w zaleznosci od mapy i ilosci graczy jest czasami lepiej a czasami jak na zalaczonym zdieciu.

Czy to normalne? 

Skoki fps tez sa spore od 80-180 w zaleznosci od mapy.

Zastanawia mnie to bo przy starej karcie HD 7870 tego nie bylo,

karta byla obciazona non stop 100%.

Dodam tylko ze stery mam najnowsze.

Nic nie podkrecane a teperatury w normie.

 

CPU. i7 3770

Ram. 2x4GB 1333GHz

Plyta. MSI Z77A-G45

 

Z gory dzieki za pomoc !!!

Link to post
Share on other sites

DX

 

Dobra chyba znalazlem przyczyne.

Poprostu zbyd oszczedzalem moja grafe.

Wczesniej mialem ustawione zbyt niskie detale,

po wlaczeniu wszystkiego na ultra wyglada to tak

 

http://zapodaj.net/7412a50598798.png.html

 

Wyglada na to ze wczesniej sie nudzila,

tylko tez nie rozumie skoro miala zapas mocy dlaczego nie wygenerowala

wiecej fps.

Dziwne to wszystko, czyzby oznaczalo ze moj procek nie pozwala rozwinac skrzydel mojej karcie

przeciez to i7

 

Edit.

O ironio procek obciazony na 60% . I o co tu chodzi. Dlaczego nie chula wszystko na 100%

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma wszystko pracować na 100% jak by tak było to piekarnik byś miał. Twoje i7 raczej nie blokuje kart.

Jak wydaje 350€ za karte to bym chcial zeby dawala z siebie wszystko.

Czy piekarnik? Na OCCT w stresie ma 72 stp.C tragedji nie ma.

 

Battlefield 4 nie był zbyt zoptymilizowany, nie oszukujmy się że nadal bym znalazł w nim parę błędów.

I chyba tu tkwi sek.

 

Mialbym prozbe jezeli ktos z Was ma podobna kofiguracje sprzetowa i gra w BF4

moglby sprawdzic u siebie czy sprawa wyglada podobnie jak u mnie.

Chcialbym sie upewnic ze te skoki sa normalne.(wiem, wiem wymagam troche za wiele)

Link to post
Share on other sites

Jak podajesz Euro czyli zarabiasz w EURO to dla Ciebie 350 Euro to nic więc szału nie ma. My musimy za nią wybulić około 1500 czyli jednej wypłaty braknie normalnej a Ty odkładasz 350 euro z wypłaty nawet tej najniższe 1200 Euro i po problemie.

Link to post
Share on other sites

Bez wzgledu na to ile musze pracowac na ta karte chcialbym zeby chulala na 100%.

Chce sie tylko dowiedziec czy te skoki sa normalne, dopiero ja kupilem wiec jesli cos jest nie tak moge ja jeszcze odeslac bez podawania konkretnego powod. wiec jesli ktos moze mi pomoc porownac ja z inna taka karta to bylbym wdzieczny.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

i5 4690k na 4.5GHz ma czasami problemy z utrzymaniem framerate z radeonem. Oczywiście problem sterowników. Na skylake tego problemu nie ma w ogóle.

W Bf4 owszem ale są gry gdzie nawet i7 6700k jest nie wystarczający ;)

Dla pocieszenia dodam, że w GTAV są lokacje gdzie i7 6700 jest nie wystarczający zarówno dla R9 290X jak i dla GTX980 z tym, że na GTX980 jest wyższy fps ze względu na mniejszy narzut sterownika.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

jak fps spadaja to do jakiej minimalnej wartosci? jesli byly by to jakies stosowne wartosci pow 60, zablokouj fps na np 60-65 fps i bedziesz mial plynna rozgrywke

 

Przeczytaj od poczadku o co mi chodzi.

-Nie o 60 fps

-Nie o spadki fps

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytam to masz 80-180 fps czyli nie spada poniżej 60fps.

Więc wejdź sobie w Panel AMD i ustaw w BF4 kontroler klatek na 60fps.

Po co karta ma się męczyć na full?

A co do procesora dlaczego nie jest w 100% obciążony...Mmm może dlatego,że gra aż tak dużo nie wymaga jego mocy obliczeniowej?

 

Link to post
Share on other sites

Gdybym chcial miec stale 60 fps to bym sie nie przsiadal z HD7870 na R9 390.

Wiem ze monitor nie wyswietli powyzej niz 60fps i wiem ze oko widzi tylko do 60fps ale mimo wszystko gdy sie ma to 120-180 fps to ogolnie gra wyglada lepiej np. efekt lamania krawedzi pinowych nie jest tak widoczny i uciazliwy(chodzi mi o efekt ktory niweluje Synchronizacja Pionowa) na stalych 60 fps-ach zdazaja sie mikroprzyciecia ktorych wogole nie ma przy wyzszych fps-ach.

Z prockiem tez dziwna sprawa bo MsiAfterburner pokazuje 60-80% a OCCT stale 100% i to OCCT chyba ma racje bo podkreceniu do 4.2GHz skoczyly mi fps o 20 klatek.

Sumasumarum problem polegal na tym ze zastanawialem sie dlaczego karta nie chodzi mi na 100% tylko skacze(JAK W TEMACIE)

i po wielu probach sam odpowiedzialem sobie na to pytanie.

Poprostu ta karta nawet w polaczeniu z calkiem niezlym prockiem na ustawieniach niskich i srednich najzwyczajniej sie nudzi

http://zapodaj.net/ef21378be0a2d.png.html

sprawa wygloda zupelnie inaczej na wysokioch i ultra, karta chula na 100%

http://zapodaj.net/7412a50598798.png.html

i nawet i7 musialem podkrecic zeby miec stale 100-130fps na ultra(i to nie zawsze zalezy od mapy)

Stracilem kupe czasu ale przynajmniej wiem teraz jak ustawic moj sprzet zeby wycisnac z niego ostatnie poty.

Dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...