Skocz do zawartości

Jaka płyta pod FX-6300?


Recommended Posts

Witam..

Tym razem coś dla kolegi. Zamierza zakupić FX-6300 do gier, chce go kręcić, a więc potrzebna będzie mu płyta, na której uda mu się wycisnąć z tego AMD'ka coś dobrego, dobre OC. Na mobo może poświęcić około 300zł. Znajdzie się za takie pieniądze coś w miarę dobrego? :) Za wszelkie pomoce z góry dziękuję w imieniu kolegi ;)


częstotliwość pracy Ram musi być minimum 1600

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/Co myślicie o tej ?

Edytowane przez shine31
Link to post
Share on other sites

Myślę tyle, że nie kupuj tego do gier, bo jeszcze i tak musisz dołożyć do chłodzenia, bo bez niego nie podkręcisz. Więc lepiej wybierz intela.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

shine31 pyta o płytę pod AMD a nie o rekomendacje kupna Intela... Więc wracając do tematu cóż w tych płytach najważniejsze jest żeby sekcja zasilania była rozbudowana i dobrze chłodzona bo jest to element bardzo mocno obciążony przez cpu firmy AMD. Tu jest sekcja 4+2(w topowych płytach są sekcje 8+2 czyli więcej elementów na które rozkłada się obciążenie) i konkretny kawał radiatora. Nie jest idealnie ale jest w miarę ok. A nawiązując do wypowiedzi poprzedników to ja mam Intel i3-4170 3,7GHz + najtańsza płyta główna. Cenowo wyszło mi 115 euro procesor + 56 płyta za Intela vs 105 euro procesor + ~100 euro płyta za AMD no i jeszcze trzeba by dokupic mocne chłodzenie najlepiej wodne. A wydajnościowo w grach jest mniej więcej to samo z lekkim wskazaniem na Intela. Za to przy Intelu mniej stresu o przegrzewającą się płytę główną czy zakup dużego wydajnego chłodzenia które nie w każdej obudowie się zmieści no i niższe rachunki za prąd.

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

Ale bredzisz. Forum jest od tego by doradzić zakupu, którego nie będzie żałował, a ze wskazaniem na gry AMD od razu odpada. A w tej cenie wyrwie spokojnie używane i5 2400/2500+płyta zakładając, że chciał nowy FX 6300, który kosztuje ponad 400zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

Ale bredzisz. Forum jest od tego by doradzić zakupu, którego nie będzie żałował, a ze wskazaniem na gry AMD od razu odpada. A w tej cenie wyrwie spokojnie używane i5 2400/2500+płyta zakładając, że chciał nowy FX 6300, który kosztuje ponad 400zł.

Umiesz czytać? To przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Poza tym nie bredze, tylko odpowiadam na pytanie. A takie chamskie teksty to do kolegów z liceum, a nie do ludzi na forum. Poza tym jak tak wychwalasz zakup stareńkiego używanego i pewnie mocno przechodzonego i5-2400/2500 to jakim cudem sam siedzisz na AMD FX-6300 ? Gratuluje hipokryzja i poziomu absurdu. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Umiesz czytać? To przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Poza tym nie bredze, tylko odpowiadam na pytanie. A takie chamskie teksty to do kolegów z liceum, a nie do ludzi na forum. Poza tym jak tak wychwalasz zakup stareńkiego używanego i pewnie mocno przechodzonego i5-2400/2500 to jakim cudem sam siedzisz na AMD FX-6300 ? Gratuluje hipokryzja i poziomu absurdu. 

Może popełnił swój największy błąd w życiu kupując FX i teraz nie może znaleźć jelenia żeby to kupił. Taki żarcik :D

Co do płyty sekcja 4+2 i radiator do chłodzenia jej a to ważne przy FX.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Nie po prostu taką miałem sytuację finansową i na to sobie pozwoliłem. Kupowałem jeszcze wtedy kiedy Ivy Bridge chodziło po 800-1000zł. A miałem już płytę to stopniowo ulepszałem, aż zostałem na tym. Gdy skończę szkołę zarobię to kupię sobie Intela. AMD doradzam tylko osobom, które małym kosztem chcą przenieść się na coś nowszego lub gdy zestaw ma służyć do czegoś innego niż gry.

Umiesz czytać? To przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Poza tym nie bredze, tylko odpowiadam na pytanie. A takie chamskie teksty to do kolegów z liceum, a nie do ludzi na forum. Poza tym jak tak wychwalasz zakup stareńkiego używanego i pewnie mocno przechodzonego i5-2400/2500 to jakim cudem sam siedzisz na AMD FX-6300 ? Gratuluje hipokryzja i poziomu absurdu.

 
Wybacz kolego, ale w tym momencie to ty mnie tu obrażasz swoimi szczeniackimi wybuchami gniewu. Mam ten sprzęt więc wiem co to potrafi i autorowi na pewno nie będzie to na rękę. A za cenę i3 jak już mówiłem kupi mocniejsze nawet od fx 6300, i5. I tym bardziej utwierdzasz mnie w tym, że bredzisz. Procesor to nie grafika, która za chwilę może paść, bo ma swój wiek. Dlaczego nikt nie zna przypadku by procesory padały same z siebie? Jest starsze, ale wydajniejsze. Sam napisałeś ile kosztować będzie podstawka AMD, a nadal się upierasz by to kupił to jest dopiero hipokryzja.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

Synku ja się nie upieram przy niczym, ja odpowiedziałem na zadane w temacie pytanie, po czym napisałem że na dzień dzisiejszy bardziej się opłaca kupić Intela, a jego użytkowanie jest mniej problematyczne. I sam tak zrobiłem. Co do procesora który nie pada to jeszcze widać bardzo mało w życiu sprzętu widziałeś. Procesor pracujący na fabrycznych ustawieniach i dobrze chłodzone fakt są długowieczne. Ale już procesory mocno kręcone z podniesieniem napięcia nawet poprawnie chłodzone zużywają się. A z doświadczenia wiem że większość ludzi w Polsce którzy kupili i5 sandy bridge zanim zdecydowali się wymienić sprzęt kręcili te procesory do limitu. Poza tym proponujesz komuś zakup starej kompletnie nie persektywicznej platformy której w przyszłości nie da się już zbytnio usprawnić ze względu na zmianę socketu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podałem i5 2400/2500, którego się nie da podkręcać więc nie wiem w czym widzisz problem. I skończ już wyzywać mnie od małoletnich bo nie jestem dla ciebie kolegą.

Link to post
Share on other sites

Jesteś małolatem. Ja w 1996 roku jak ty się dopiero urodziłeś, siedziałem już na swoim drugim komputerze, a zarazem pierwszym w architekturze x86. Ehh piękne czasy 486DX 100MHz, 12 MB ramu i Win 95 :) A jak poszedłeś do przedszkola to ja miałem już kompa na pamiętnym czarnym celeronie. Przesiadka na 400MHz 32MB ramu i Win98 to był niezły skok. Więc widzisz jesteś małolatem i to nie żadne wyzywanie tylko proste stwierdzenie faktu. A procesor da się uwalić tyle że z reguły działa dalej tylko że niestabilnie pod obciążeniem. Można też ukruszyć fizycznie jądro przez nieuwagę i dlatego teraz procki mają pokrywki IHS. 

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja w 1996 roku jak ty się dopiero urodziłeś, siedziałem już na swoim drugim komputerze, a zarazem pierwszym w architekturze x86.

 

To super. Ja na czwartym. I gdybym używał tego jako argumentu w jakiejkolwiek dyskusji byłbym skończonym bucem...

 

 

 

Poza tym proponujesz komuś zakup starej kompletnie nie persektywicznej platformy której w przyszłości nie da się już zbytnio usprawnić ze względu na zmianę socketu. 

 

Bo zakup FX'a jest kosmicznie przyszłościowy...

 

i5 SB w grach bije na głowę czteromodułowe cepy od AMD, a do serii 6xxx nie ma nawet co ich porównywać.

 

Jeśli autor składa budżetówkę do gier to używana i5-tka, nawet z najtańszym mobo będzie rozwiązaniem znacznie wydajniejszym od najlepszego procka od AMD.

 

Forum to nie miejsce do przyklepywania głupich pomysłów, więc sugestia złożenia zestawu na platformie Intela była jak najbardziej na miejscu.

 

Nie na miejscu jest zaś sugerowanie, że wie się coś lepiej jedynie na podstawie metryki.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

I5 2320 sam mam i kolege co ma fx 6300. Ten fx do mojego nie ma startu w grach. A od najtanszego hasswela i5 4440 rozni go kilka fps zazwyczaj. Przykra prawda ale ostatnio procesory juz nie sa tak robione zeby byl duzy skok wydajnosci. Sam mam zamiar kupic i5 2500k lub 6600k i mobo do oc. Potem jakas r9 390 bo polityka nvidii jest wredna i nie mam zamiaru tych ich kartek graficznych kupowac

A i5 sandy bez k nie uwalisz. A nawet podkrecanie szyna to predzej bedziesz mial niestabilnosci niz uwalisz o. Chyba ze celowo mu dasz napiecie 1.6v :D

Edytowane przez tomkusi1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I5 2320 sam mam i kolege co ma fx 6300. Ten fx do mojego nie ma startu w grach. A od najtanszego hasswela i5 4440 rozni go kilka fps zazwyczaj. Przykra prawda ale ostatnio procesory juz nie sa tak robione zeby byl duzy skok wydajnosci. Sam mam zamiar kupic i5 2500k lub 6600k i mobo do oc. Potem jakas r9 390 bo polityka nvidii jest wredna i nie mam zamiaru tych ich kartek graficznych kupowac

A i5 sandy bez k nie uwalisz. A nawet podkrecanie szyna to predzej bedziesz mial niestabilnosci niz uwalisz o. Chyba ze celowo mu dasz napiecie 1.6v :D

 

W jakich konkretnie grach Twój 2320 bije na głowę 6300?WoT,Skyrim,Arma 3 i innych 1-2 rdzeniowych majstersztykach optymalizacyjnych?A może w Bf4,Crysis 3,WatchDogs,Wiedzmin3 i innych wykorzystujących w pełni,co najmniej 4 rdzenie? To w których?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/page5.html

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_geforce.png

 

2320 oferuje wydajność niewiele mniejszą niż 2500K bez OC, a który to kładzie na łopatki FX'y 8xxx, nie wspominając o 6xxx.

 

Daruj więc sobie kolejne mądrości dotyczące cepów AMD, gdyż ostatnim razem ostrzegałem, że tolerowane one więcej nie będą.

Link to post
Share on other sites

http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/page5.html

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_geforce.png

 

2320 oferuje wydajność niewiele mniejszą niż 2500K bez OC, a który to kładzie na łopatki FX'y 8xxx, nie wspominając o 6xxx.

 

Daruj więc sobie kolejne mądrości dotyczące cepów AMD, gdyż ostatnim razem ostrzegałem, że tolerowane one więcej nie będą.

W którym momencie napisałem coś niezgodnego z regulaminem? I dlaczego po raz kolejny jestem przez Ciebie zastraszany?

Link to post
Share on other sites

Polecanie FX'ów do gier to działanie na niekorzyść użytkowników. Jest więc nie tylko sprzeczne z regulaminem forum, ale zwyczajnie nieetyczne.

Nieetyczne jest również to że moderator nie jest bezstronny.I zwyczajnie zabrania swobody wypowiedzi.Ani nikomu nie ubliżyłem,ani nikogo nie obraziłem,zadałem tylko pytanie... Również niczego nie poleciłem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bezstronny? Ty tak na poważnie? Bezstronność w kwestiach technicznych, gdzie różnicę w wydajności widać jak na dłoni we WSZYSTKICH testach i publikacjach, jakie na temat FX'ów pojawiły się w przeciągu kilku lat?

 

Tu nie ma miejsca na żadne wątpliwości. Najmocniejsze FX'y w grach wypadają gorzej od i5 SB bez OC, a platforma na AMD wcale nie jest tańsza.

 

To są niezaprzeczalne fakty. Kwestionowanie ich jest niekompetencją i działaniem na niekorzyść pytającego. I nie będzie tutaj tolerowane.

Link to post
Share on other sites

http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/page5.html

 

 

 

2320 oferuje wydajność niewiele mniejszą niż 2500K bez OC, a który to kładzie na łopatki FX'y 8xxx, nie wspominając o 6xxx.

 

Daruj więc sobie kolejne mądrości dotyczące cepów AMD, gdyż ostatnim razem ostrzegałem, że tolerowane one więcej nie będą.

Dokladnie. A niewiele wiecej brakuje i5 2500k do i5 4440. I patrz na ten test. Ten fx jest podkręcony DO 4.7 GHZ!!!. Do takiego czegoś to trzeba bardzo mocnej sekcji i chłodzenia. Koszt takiej zabawy wyjdzie sporo drozej natomiast chociazby 2500k bez oc lub 2320 zadowoli się najtańsza płyta na chipset h61 i chłodzeniem boxowym. A jak się go podkreci na z77 ( np kupisz płyte bo później zmodernizujesz na proc k ) to i hasswela i5 4440 przebije na 3.8ghz jak dasz. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...