Skocz do zawartości

Poszukiwanie dobrej myszki.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lirasa6,

Recommended Posts

Witam, jak w temacie:

budżet: 100-max około 200zł (preferowane jak najmniej, gdyż przesiadam się ze najzwyklejszej myszki
i podkładki)

chwyt: finger grip

gry: LoL/ oraz jak się trafi jakiś dobry rpg, fps, czy strategia to zagam:P

1+2+2 - ułożenie palców na myszce 

13cm - wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka)

powód - zepsucie się starej

spora ilość przycisków jest zbędna, na podświetleniu mi jako tako nie zależy, a jeśli chodzi o wagę to preferowana lekka, odnośnie gumowych boków to nie wiem, bo nie miałem z tym styczności
także nie wypowiem się.

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu dopłacać do zwykłego rivala, szczególnie w twoim wypadku. Tym bardziej, że za 200 zł jest stara wersja rivala ze słabej jakości gumami po bokach. Ścierają się bardzo szybko, co spowodowało wydaniem myszy rival 300 z poprawionymi właśnie tymi gumami ale kosztuje jeszcze więcej. Biorąc pod uwagę, że rival 100 jest najmłodszym reprezentantem tej rodziny, powinna być pozbawiona problemów ze słabą gumą po bokach. Jeśli zależy ci na cenie to rival 100 albo cm alcor będą w sam raz. 

Edytowane przez kartofel24
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz porządną lekka myszkę i na bajerach ci nie zależy to polecam Steelseries KANA i-Cafe. Swoją kupiłem na aukcji poniżej. 

http://www.ebay.de/itm/231359814317?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Cena to nie żart, i to nie jest podróbka tylko normalna myszka Steelseries KANA  tylko w wersji produkowanej dla kafejek internetowych więc dostajesz samą myszkę w woreczku bez pudełka itp.

Link to post
Share on other sites

To jest kana v1 z gownianym sensorem. Nie słuchaj tego yypa bo nie zna sie a sie wypowiada.

Niby czemu gó*****y? To nie jest v1 tylko i-cafe. Miałeś ta myszkę w ręce chociaż? Ja ją mam i używam jej na codzień. Sensor jest ok. Oglądałem mase recenzji Kany v1 na necie i w mojej wersji myszki takie wady jak angle snaping czy zbyt czułe przyciski boczne które trzeba wyłączać programowo po prostu nie występują. Myszka sprawuję się bardzo dobrze i nie widzę w cenie ok 40 zł lepszej myszki. Jednym słowem nie znasz się kolego, a się wypowiadasz. Jakbym uważał że mysz jest gówniana to bym jej nie polecał.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

To nie jest v1 tylko i-cafe.

W środku ma to samo co Kana V1, czyli PixArt 3305DK-H i przełączniki TTC. Różni się tylko kablem, który jest gumowany. Dla ciebie jest ok, bo pewnie nie masz dużych wymagań i niekoniecznie odczujesz jej wady. Sensor ma lekką predykcję, plastikowe ślizgacze i input lag na przyciskach sięgający 25ms, co jak dla mnie dyskwalifikuje tę mysz na starcie. Na aukcji, którą podałeś nie wysyłają do Polski. Najtaniej można ją kupić za ~$17 z Chin co przy obecnym kursie dolara jest już średnio opłacalne.

Link to post
Share on other sites

W środku ma to samo co Kana V1, czyli PixArt 3305DK-H i przełączniki TTC. Różni się tylko kablem, który jest gumowany. Dla ciebie jest ok, bo pewnie nie masz dużych wymagań i niekoniecznie odczujesz jej wady. Sensor ma lekką predykcję, plastikowe ślizgacze i input lag na przyciskach sięgający 25ms, co jak dla mnie dyskwalifikuje tę mysz na starcie. Na aukcji, którą podałeś nie wysyłają do Polski. Najtaniej można ją kupić za ~$17 z Chin co przy obecnym kursie dolara jest już średnio opłacalne.

Jak mi pokażesz choć jedna aplikacje mierzącą input lag przycisku myszki to ci sprawdzę jak to wygląda u mnie. Swoją drogą jeszcze nie słyszałem żeby ktoś mierzył ten parametr.

Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

Nie sprawdzisz tego dokładnie bez spięcia ze sobą przewodami dwóch przełączników, jednego bez żadnego opóźnienia aby mieć punkt odniesienia od Steelseries Ikari lub Logitech G300 i drugiego w twoim przypadku od Kany v1, bezpośrednio do specjalnie przygotowanego urządzenia. A4Tech wypuścił prowizoryczne oprogramowanie Key ResponsePK. Wystarczy że podłączysz dwie myszki, włączysz test, przyłożysz je do siebie równolegle i zaczniesz wciskać LPM i PPM jedną o drugą. Wynik traktuj z przymrużeniem oka, bo metodą programową nie można tego dokładnie określić ale przy tak dużym input lagu jaki jest w Kanie wynik i tak będą zadowalający. Tu masz recenzję smoga z PCLaba, który jest tamtejszym moderatorem działu o urządzeniach wskazujących. Na tym zdjęciu masz tabelkę z lagiem na przyciskach zrobioną na podstawie testów Japończyka, który zapoczątkował tę metodę testowania - Rafy. Co prawda nie ma tam Kany, ale jest Kinzu v2, która została wypuszczona w tym samym dniu, dzieli tę samą elektronikę i analogicznie firmware odpowiadający za input lag.

 

Źródła dla zainteresowanych:

http://utmalesoldiers.blogspot.com/2013/02/114.html

http://www.overclock.net/t/1572872/firmware-added-button-delay-testing-attempts-diy-open-your-mouse

http://www.overclock.net/t/1411332/mouse-button-lag-comparison

Edytowane przez przem33k
Link to post
Share on other sites

 

akurat mam drugą myszkę pod ręką więc przeprowadziłem test tym programem. Przy 10 próbach średnia wyszła 7,09 ms. Nigdy nie odczułem w żadnej grze opóźnienia między naciśnięciem klawisza a akcją. Tak jak mówiłem ja jestem zadowolony z zakupu i myszkę moge polecić

Link to post
Share on other sites
Gość przem33k

Robi się 100 prób i liczy średnią. Jeśli zrobiłeś test w miarę poprawnie to twoja druga mysz ma ~18ms input laga. Ty tego nie odczuwasz, bo jesteś przyzwyczajony, a ktoś, kto gra w kompetytywne FPSy na wysokim poziomie, na co dzień korzysta z myszy np. Logitecha, który pod względem braku opóźnień jest na pozycji lidera, musiałby zagrać na Kanie np. agresywnie jako snajper od razu poczułby, że jest coś nie tak. Możesz być zadowolony, ale fakt jest taki, że nie warto brać Kany nawet za te ~64 zł, które wychodzą po przeliczeniu kwoty przy obecnym kursie dolara.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...