Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy za około 3000 złotych.


Recommended Posts

  • Zastosowanie: Głównie gry.
  • Maksymalna kwota: tych 3100 złotych wolałbym nie przekraczać.
  • Kiedy zamierzam kupić: Już zaraz, jutro nawet.
  • Czy będę podkręcać: nie mam zamiaru.
  • Rozdzielczość monitora: 1680x1050
  • Własna propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/HGRqaW/

Nie mam specjalnych wymagań. Co by to podłączyć słuchawki i mikrofon, pograć w CS i jakieś najnowsze gierki typu Wiedźmin 3 itp. Monitor może kiedyś zmienię na Full HD.

Co tam o nim sądzicie?

 

Link to post
Share on other sites

Też myślałem o podobnym zestawie co proponujecie ale wydaje mi się, że przy tej mojej propozycji to bardziej przyszłościowy zakup na późniejszą wymianę komponentów. Szczególnie, że raczej dużo w inne gry nie będę grał - głównie zależy mi na CSie. A w sumie kartę graficzną łatwiej wymienić. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jestem jedynie niepewny co do tego by brać tego Radeona od Asusa gdyż słyszałem trochę złego na temat ich supportu w razie jakichś problemów. Dlatego też myślałem o podobnym zestawie z GTX 960 ale wychodził gorzej na performensie a do R9 dodałem jedynie 50 złotych.

Edytowane przez maziak
Link to post
Share on other sites

Tak, gpu łatwiej wymienić, z modernizacją... i na haswellu i na skylake to przeciętnie, no chyba, że na Core I7 w przyszłości uzywane. S1150 jest już niewspierany nowymi procesorami, na skylake jeszcze jedna generacja ma się ukazać, ale jej wydajność będzie kosmetycznie większa zapewne.  

Link to post
Share on other sites

No właśnie ciekawiła mnie ta wydajność Skylake bo jak czytałem o zmianach to dość duża różnica do poprzedniej generacji. A jako, że na studiach jestem to także pewnie będę odpalał zapewne wiele symulatorów, korzystał trochę z AutoDeska itd. Dlatego tak mi się to lepszym wyborem wydawało. A kartę myślałem, że w razie co sprzedać, zarobić i kupić nową. Także uważacie, że taki zestaw nie stanowi większego problemu?

A no i jeszcze mnie co z Radeonem trzyma w niepewności to premiera DirectX 12 który miałby rzekomo zwiększyć "niesamowicie" wydajność wszelakich grafików od AMD.

Link to post
Share on other sites

 

 

dość duża różnica

~10% jak to u intela

 

 

A no i jeszcze mnie co z Radeonem trzyma w niepewności to premiera DirectX 12 który miałby rzekomo zwiększyć "niesamowicie" wydajność wszelakich grafików od AMD.

z DX 12 nie do końca jeszcze wszystko wiadomo

 

 

Także uważacie, że taki zestaw nie stanowi większego problemu?

W Twojej propozycji z pewnością wymień zasilacz na corsair vs 550 czy TT smart se 530, spc są kiepskie  

Link to post
Share on other sites

Wezmę wtedy proponowany przez ciebie zasilacz bo wychodzi mi to zaledwie 15 złotych więcej a jakoś mam większe zaufanie do Corsaira. No i po przekopaniu się przez większa ilość opinii okazuje się, że z SPC było trochę więcej problemów.
No to dzisiaj zamawiam sobie ten zestawik. Dzięki wielkie za pomoc Panowie!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...