Skocz do zawartości

Motorola Moto E (2015) vs LG Spirit 4G LTE


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się który telefon wybrać. Telefon będe posiadał ok. 2 lata.

Zastanawiam się na smartfonami Moto E (2015) i LG Spirit 4G LTE.

 

Oba telefony mają podobną cenę, spirit 4g lte ma lepszy wyświetlacz, lepszy aparat, android 5.0.1, CHYBA więcej funkcji, moto w (2015) ma czysty android 5.0.2 (planowana aktualizacja do androida 6.0), ma owiele lepszą baterie, troche słabszy aparat, ale mi to nie przeszkadza. Oba telefony mają (chyba) takie same procesory.

 

Doradzcie mi który telefon jest lepszy.

 


Zastanawiam się jeszcze nad Samsungiem Galaxy Xcover 3.

Link to post
Share on other sites

Wybrałbym Moto E - lżejsza nakładka, co przy tym procesorze robi różnice i telefon powinien działać płynnie nawet po dłuższym czasie. Płynności również pomoże mniejsza rozdzielczość ekranu. LG dało plamę z ostatnimi telefonami z niższej i średniej półki, więc ja bym raczej w nie się nie pakował, bo niestety te serie mają problemy z płynnością działania.

 

Jaki masz budżet na telefon? Może uda się znaleźć coś jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Taa.. ale ma 5" cali, a że mam dopiero 12 lat sądze że 5" cali jest troche duży. Telefony siostry i brata mają po 5" i trochę są za duże dla mnie. Dlatego 4,5" - 4,8" są dla mnie idealne.


A co powiesz o HTC Desire 510 ? Jakoś zawsze podobały mi się telefony od HTC.

Link to post
Share on other sites

Moto E na pewno wygrywa jakością wykonania, aparat dość przeciętny, brak flesza, bateria trzyma bardzo dobrze średnio dwa dni, da się dobić nawet do 5 dni bez ładowarki jeśli się nie używa zbyt często. Przenosząc się na czystego androida z WP byłem trochę zawiedziony, w rzeczywistości posiada mniej możliwości konfiguracji (nie da się dobrać ikon na wysuwanej belce, nie da się wyłączyć wibracji, brak wbudowanego odtwarzacza muzyki, dużo mniej intuicyjny itd.). Telefon rzeczywiście jest płynny ale zdarzają się ścinki. Myślałeś nad WP? Wg mnie jedyne czym wygrywa Android jest Sklep play i większa dostępność aplikacji

Link to post
Share on other sites

WP ma sporo plusów. Na androidzie praktycznie nie można przenosić aplikacji na kartę SD, więc gdy masz dużo ważące aplikacje zapychające ci telefon, jedyne co możesz zrobić to je odinstalować. Telefon z WP jest zauważalnie szybszy, a aplikacje włączają się szybciej niż w androidzie. WP nie ma zainstalowanych aplikacji których nie da się odinstalować, mimo że do niczego się nie przydają (Filmy play, haungouts, google+ itp.) Jest tam dużo inteligentniejszy system powiadomień i to się czuje ( w porównaniu do czystego androida ) np. gdy dostajemy jakieś powiadomienie po nawet 5 -10 sekundach możemy wyjąć telefon z kieszeni, ekran nam się zapala z wysuniętym banerem powiadomienia. Wszystko można domyślnie instalować na SD(w moto E nie da się tego zrobić).

Link to post
Share on other sites

To co kolega pisze wyżej to prawda, ale dla Windows Phone'a 8/8.1. Windows Mobile 10 jest póki co karykaturą WP8 pod względem stabilności i wydajności. Jestem pewien, że to poprawią i za jakiś czas będzie super, ale na tą chwile jest to dość ryzykowne posunięcie. Miałem WP ostatnie 2,5 roku i bardzo miło wspominam z nim przygodę.

 

Co do aplikacji - WP na pewno ma mniej ciekawych apek niz Android, ale te najwazniejsze i najpopularniejsze są i działają całkiem sprawnie. A może Lumia 640 jest dostępna?

Co do HTC 510 - odradzam, słaby ekran, brak lollipopa. Moto E będzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...