Skocz do zawartości

Czy to już po karcie graficznej?


Recommended Posts

Witam,

 

Od miesiąca pojawiały się delikatne paseczki w trakcie uruchamiania systemu.

Tydzień temu w starym komputerze przestała działać karta graficzna hd2600xt.

Najpierw się wyłączyła.

Po kilku godzinach komputer uruchomiłem ponownie i po 5 minutach było już po sprawie.

W powietrzu unosił się zapach spalonego kabla.

Karta była bardzo gorąca.

Po zdjęciu wiatraka nie zauważyłem jednak żadnych śladów "przypalenia" na płytce.

Czy może to oznaczać że poszedł sam układ chłodzący? Czy już całkowicie oznacza to dla tej karty?

 

p.s.

Komputer uruchamia się normalnie na zintegrowanej karcie graficznej.

Link to post
Share on other sites

Podaj pełna konfiguracje PC wraz marką i mocą zasilacza

P4 2,8HT

1 GB ram

Dysk 80GB ata.

zasilacz 4World 400W - ma jakieś 2 miesiące - wiem że to jakaś lipa ale już nie chciałem dokładać kasy do jakiegoś lepszego. Miał działać.

Płyta głowna MSI modelu jednak nie pamiętam.

 

Podaj moc i markę zasilacza, podaj screen z programu GPU-Z zakładka " SENSOR" po obciążeniu GPU, przeleć dokładnie karte graficzna sprawdź raz jeszcze posprawdzaj kable :ciekawy:

Będę musiał go podłączyć w celu odpalenia GPU-Z. Screena dam jutro.

 

Czy HD 2600xt miał bardzo głośny wentylator tak w standardzie? Tzn nie burczał, nie tarł tylko kręcił się jakbym metro 2033 na wysokich detalach na nim odpalił(co jest oczywiście s-f).

 

Zwróć uwagę na przypalenia przy pamięciach, czy wybrzuszone kondensatory.

 

Po włączeniu(nawet teraz) wentylator na tym chłodzeniu się kręci? Był poprawnie przykręcony gdy go zdejmowałeś, czy tak lekko?

Kondensatory wyglądają ok.

Wentylator był przykręcony ale nie ma max(sprężynki na śrubach nie były ściśnięte do końca).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...