Skocz do zawartości

FunBox Orange + Win10 = Jak połączyć bezprzewodowo?


Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jakie kroki wykonać aby mieć internet bezprzewodowy za pomocą FunBoxa? Obecnie podłączenie jest za pomocą kabla Ethelnet do FunBoxa.

Na płycie głównej jest zainstalowana karta sieciowa,  a w menedżerze urządzeń pisze, że jest włączona.

 

Co muszę zrobić aby mieć internet bezprzewodowy? Proszę o wskazówki krok po kroku :)

Link to post
Share on other sites

A która wybrałeś? Jak USB no to dostajesz kartę z płytą instalacyjną, wkładasz do napędu i instalujesz sterowniki, z WiFi łączysz się normalnie no i to wszystko :)

@edit

Zapomniałem o PCI-E napisać

Tak samo tylko że ją montujesz do środka obudowy w gniazdo PCI-E, włączasz komputer i instalujesz sterowniki z płyty i normalnie się łączysz z WiFi :)

Edytowane przez DevemiX
Link to post
Share on other sites

1. Wchodzisz w przeglądarkę i wpisujesz 192.168.1.1

2. W prawym górnym rogu logujesz się: login: admin hasło: admin

3. Klikasz w zakładkę "moje WiFi"

4. Przechodzisz do "status WiFi" i klikasz pomarańczowy przycisk "włącz" i WiFi działa :)

 

(punkty dodatkowe jak chcesz)

5. Przechodzisz do "nazwa sieci bezprzewodowej WiFi (SSID)" i klikasz "zmień" (teraz zmieniasz nazwę sieci na jaką chcesz)

6. Klikasz przycisk "zapisz"

7. Przechodzisz do "klucz zabezpieczeń" i klikasz "zmień" (teraz ustawiasz hasło, które będziesz wpisywać, aby się połączyć.

8. Klikasz przycisk "zapisz"

 

I to tyle :) mam nadzieję, że pomogłem :)

 

Edytowane przez DevemiX
Link to post
Share on other sites

Tylko że tu wszystko jest tak jak ma być :) WiFi jest włączone i pozostałe pola też są wypełnione. Problem polega na tym, że ani na laptopie, ani na smartfonie netu brak :) I jeszcze jedna uwaga. Po wpisaniu tych cyferek na głównej stronie która się otworzy pisze, że jest to sieć przewodowa.

 

Poza tym jak odłączę kabel Ethelnet od FunBoxa to net zanika, ale to pewnie wina braku karty WiFi w kompie.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Czekaj.. Zakończmy jedno. Komputer stacjonarny nie połączy się z WiFi po odpieciu kabla Ethernet dopóki karty WiFi nie kupisz. A laptop ma kartę WiFi i żeby się połączyć z internetem musisz na pulpicie w prawym dolnym rogu kliknąć na takie kreski, wyglądają jak zasięg w telefonie i wybrać swój SSID i kliknąć połącz, a potem wpisać hasło co jest na odwrocie routera, biała tabliczka, albo wejść na przeglądarkę, 192.168.1.1, zalogować się, w moje WiFi i przepisać kod stamtąd :)

Link to post
Share on other sites

Tak, to jest na stacjonarnym. A WiFi to się zawsze może przydać :) Chociażby w komórce czy laptopie - nie trzeba by było zawsze wracać do pokoju i włączać PC żeby coś sprawdzić :)

 

Czyli chcąc mieć WiFi bezprzewodowo w laptopie lub komórce to muszę kupić kartę WiFi?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, nie :P nie musisz kupować karty żeby było WiFi. WiFi już masz w domu. Może się połączyć laptop, telefon, ale nie komputer bo on nie ma karty WiFi. Karta WiFi nie jest zależna od tego tylko router. Więc, aby połączyć się z WiFi w telefonie (zapewne android - zgadłem? :D) to wchodzisz w ustawienia > WiFi > wybierasz swoją sieć czyli to SSID co masz na odwrocie routera > łączysz się > wpisujesz hasło co masz na odwrocie routera i jesteś połączony :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma za co :) tak samo jak tu tylko wtedy wybierasz nazwę sieci do której chcesz się połączyć, hasło, które musisz wpisać, chyba że hasła nie ma :) przykład: jesteś u kolegi, ma nazwę sieci Dom i hasło 12345678, to wtedy w telefonie wyszukujesz ten SSID i łączysz się z nią wpisując to hasło :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...