Skocz do zawartości

Wymiana procesora w Lenovo.


Recommended Posts

Witam,

 

        Czuję, że mój laptop http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y580.79090.0.html(w linku specyfikacje) potrzebuje dodatkowej mocy. Słyszałem, że znając model chipsetu można na jego podstawie dopasować procesor i go wymienić. Tutaj rodzi się pytanie do Was. Jaki procesor polecacie do tego laptopa. Zaznaczam, że tylko i7 wchodzi w grę. Budżet - myślę, że 'średnia i7' - o ile tak można powiedzieć, spokojnie starczy. Nie chcę wydawać kroci ale jestem w stanie zapłacić za dobry sprzęt by być potem zadowolony przez jakiś czas.

 

Z góry dziękuję za pomoc i zapraszam do udziału w dyskusji :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Masz ekran HD i chcesz dodatkowej mocy? Do grania? Jeśli tak to nie ma sensu skoro i tak w każdej grze w takiej rozdzielczości masz płynność. Włóż sobie SSD w msata i będziesz miał dodatkową moc obliczeniową.

dodatkowej to raczej nie...

 

a jakie cpu jest teraz

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-3210M 2.5 GHz

 

Specyfikacje dodałem w linku. Naprawdę odczuwam, że brakuje mocy grając np. w CS:GO (zależy w 100% od procesora i głównie jego taktowania) czy GRID 2 (obie gry na najniższych detalach). Dodam, że laptop NIE JEST 'zasyfiony'. Mam na nim bardzo mało gier i aplikacji, dodatkowo czyszczę go CCleanerem i raz na jakiś czas czyszczę dyski.

Edytowane przez rastalok
Link to post
Share on other sites

Sprawdz czy nie grasz na hd 4000;)

A tak na poważnie, to ten laptop nie jest najlepszy do grania. Szybko się nagrzewa i mino , iż na papierze parametry są niezłe, to rzeczywistość to weryfikuje.

Wymiana procesora na i7 niewiele pomoze, wraz ze wzrostem temperatury megaherce bedą spadać.

Link to post
Share on other sites

@tobexor tak, to jest bardzo dziwne, że przy takim sprzęcie gra na niskich ustawieniach + wszystko powyłączane w miarę możliwości działa, (jak nagrzeje się laptop, używam podkładki chłodzącej + poczyściłem wentylatory z kurzu) na 30-50 fps.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...