Skocz do zawartości

Problemy z nowym komputerem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeelFree,

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: intel core i5 6500, msi gtx 970 gaming, dd4 hyperx 2133mhz, msi pc mate b150, zasilacz xfx core ts 550w P1-550S-XXB9, buda fractal design define s

 

2.System operacyjny:-

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: -

4.Używany program antywirusowy:-

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:

wymiana kabla od zasilacza, podłączenie do innego gniazdka, odłączenie karty graficznej

 

Witam problem wygląda następująco:

 

Złożyłem sobie nowy komputer i po wciśnięciu włącznika nie było reakcji.

Komputer dopiero zaczął reagować (włączać się sam) kiedy pod zasilaniem wymieniłem kabel zasilający. Na płycie głównej zapaliła się dioda z  informacją o problemach z kartą graficzną i pamięcią ram. Logo karty się zaświeciło , procesor z wiatrakiem się odpaliły, ram nie sprawdziłem i po chwili komputer sam się wyłączył.

 

Oczywiście sprzęt jest nowy.

 

Czy ktoś ma jakieś propozycje jak to rozwiązać ? (tymczasowo wykluczam egzorcyzmy :) )

//edit Zastanawia mnie fakt że nie mogę docisnąć wtyczki 24 pin do końca- czuję wyraźny opór (między wtyczką a wejściem jest około 2cm róznicy) Może to jest powód mojego problemu?

Edytowane przez Kajde1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dociśnij dobrze wszystkie wtyczki, kiedyś posiadałem ten zasilacz, w moim także ciężko wchodziły. Sprawdź też, czy dobry kabel 8pin (4+4) wpiąłeś w gniazdo EPS. W następnej kolejności sprawdź pamięć ram wpinając pojedynczo

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...