Skocz do zawartości

Uszkodzony[?] i5-6600k - Słaba wydajność


Recommended Posts

Witam. Niedawno przesiadłem się z bardzo starej konstrukcji lga775 na najnowszy socket 1151 Skylake. Zakupiłem procesor i5-6600k + chłodzenie grandisv2 od silentiumpc oraz płytę główną AsRock z170 Extreme 4.

Wszystko niby pięknie, fajnie ale dzisiaj po kilku dniach pracy zaobserwowałem problem z procesorem. Podczas przeglądania pulpitu mnożnik na procesorze skacze od 36 do 39 (tryb turbo) i delikatnie szyna. I tak skacze od 3.6Ghz do 3.9Ghz. W spoczynku procek powinien mieć 3.5Ghz bez trybu turbo. Co najlepsze po obciążeniu procesora np programem OCCT mnożnik zatrzymuje się na 36 i procesor pracuje ciągle pod obciążeniem na 3.6GHz tak jakby nie chciał się wkręcić do trybu turbo. Za niepokojony tymi objawami odpaliłem sobie testy wydajnośći Cinemabench 11.5 oraz 15 i tutaj mnie zatkało, uzyskałem takie wyniki.

Cinebench R15 - 388 - ~615

Cinebench R11.5 - 4.44 - ~7

 

Zielone - wartość jaka powinna być sugerując się testami z internetu
Czerwone - Moja wartość zmierzona

 

Tutaj należy także nadmienić że podczas testu na jeden rdzeń wydajność wypada porównywalnie z tymi co są podane na internecie.

 

Procesor jest praktycznie dwukrotnie wolniejszy niż powinien być. Czy to oznacza że trafiła mi się uszkodzona sztuka ? Czy problem leży gdzie indziej ?

Pozdrawiam.
 

Edytowane przez strikerrr11500
Link to post
Share on other sites

To może jakieś choróbsko ?

Kolego, problem jest jak najbardziej poważny i jeżeli nie masz ochoty pomagać to po co marnujesz swój cenny czas na pisanie tak durnych komentarzy ?  

 

Wracając do tematu wspomnę tylko iż temperatury nawet w stresie nie przekraczają 40 stopni. Ma ktoś jakiś pomysł co to za problem u mnie występuje ? Bo jeżeli procesor jest wadliwy to będę musiał go zareklamować ale muszę mieć 100% pewności :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Wybacz, nie zrozumiałem na początku bo przyznam szczerze że wywaliłem sporo pieniędzy na ten komputer i mam obawy czy wszystko jest ok...

 

Raczej wątpię aby sprawcą był wirus ale żeby nie być gołosłownym, właśnie instaluję na nowo system. Tym razem przesiądę się z Windowsa 7 na 10. Dam znać później czy pomogło !

Edytowane przez strikerrr11500
Link to post
Share on other sites

A według mnie wszystko jest ok :D. procek pod obciążeniem wszystkich 4rech rdzeni ma mieć 3,6ghz a przy obciążeniu jednego 3,9ghz nie wiem na jakie testy patrzałeś ale tam napewno nie testowali go na stockowych wartościach tylko na 4,5ghz 

Link to post
Share on other sites

Nie jest dobrze, bo w Cinebench R15 powinien mieć dużo więcej punktów. To, że turbo maksymalne wartości osiąga przy jednym rdzeniu swoją drogą, ale to, że ma 390 punktów zamiast ponad 600, to co innego.
Jeżeli temperatura poprawna (swoją drogą, 40 stopni w stresie, to zastanawiająco niska wartość), to może być coś z zasilaniem, oraz ewentualnie biosem.

Link to post
Share on other sites

 

 

A według mnie wszystko jest ok :D. procek pod obciążeniem wszystkich 4rech rdzeni ma mieć 3,6ghz a przy obciążeniu jednego 3,9ghz nie wiem na jakie testy patrzałeś ale tam napewno nie testowali go na stockowych wartościach tylko na 4,5ghz

Wynik w R11.5 podobny do phenoma na sterydach - coś jest nie tak jednak.



Zadam dość głupie pytanie autorowi. Czy resetowałeś ustawienia biosu?
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...