Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną i sieciową.


Recommended Posts

Złożyłem sobie komputer, zainstalowałem XP, sterowniki od płyty głównej i karty graficznej. I nie wiem czy to jest poprawne ale system odczytuje mi kartę graficzna jako ATI 4800 Series tak samo w sterownikach Ati odczytuje jako Radeon 4800 Series, wiec to jest dobrze czy powinno odczytywać jako Radeona 4870? Wersja sterowników to v9.2

Drugi problem mam z włączeniem internetu, z początku w ogóle się nie łączył, ale jak przepisałem IP, Maskę podsieci, adres DNS, DHCP itp. z konfiguracji w jakiej działał internet na moim starym komputerze, karta sieciowa się połączyła, ale nie odbiera żadnych pakietów, czyli praktycznie jest internet ale go nie ma :cry:. Mogę dodać że mam stałe IP choć nie wiem czy to coś pomoże...

Link to post
Share on other sites

ale system odczytuje mi kartę graficzna jako ATI 4800 Series tak samo w sterownikach Ati odczytuje jako Radeon 4800 Series, wiec to jest dobrze czy powinno odczytywać jako Radeona 4870

To normalne, ATI tak ma, że jest podawana tylko seria karty.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a z tą kartą sieciową co może być/ jak to zmienić?

1.podmien adres MAC. ze starego przepisz na nowy.to czesto pomaga, gdy providerem jest jakas mala firma, ktora identyfikuje czest po MAC adresie. Jesli masz zly MAC to masz fizyczne polaczenie ale nie przydziela Ci pasma wiec nie mozesz sie dostac do sieci

 

(mac pobeira sie z start->uruchom->cmd->getmac,a pobrany mac wpisuje sie w configuracji karty sieciowej->advance->network address)

 

2. jesli to nie pomoze to podaj wiecej szczegolow o Twojej sieci

 

3. jesli korzystasz z DHCP to po co wpisujesz ip, maske, etc? jesli Twoj provider zapewna dhcp to podaj zeby przydzielal adres ip automatycznie! zle przydzelenie adresu tez moze byc powodem braku neta (choc u Ciebie malo prawdopodbne bo masz tsale IP)

 

4. mozesz sprawdzic czy moze blad nie powstaje przez serwer dns. zrob start->uruchom->cmd. wtedy wpisz "ping 72.14.221.104" (google.pl) lub "ping 213.180.138.148" (onet.pl). jesl dostaniesz odpowiedz na pinga tzn znaczy ze masz lacze z siecia tylko problem z serwerem dns.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...