Skocz do zawartości

Projektor do filmów i do gier ~3000zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję projektora do pokoju na którym będę oglądać filmy i sporadycznie grać na PS3. Moim wymaganiem jest aby uzyskać dobrą przekątną, żeby obraz był ostry a kolory były naturalne.

 

Do projektora wszystkie urządzenia będą podłączone przez HDMI :

- PS3 , Dekoder oraz sporadycznie laptop

 

odległość od projektora do ściany będzie wynosić do 3,5m ( może być ona też podwieszony bliżej ).

 

Proszę o podanie modelów godnych kupienia. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Czytałem co nieco o tym ale jeszcze Ciebie zapytam o opinie. Chciałbym aby obraz wyświetlać na specjalnie zbudowanej ściance z regipsa ( biała ściana gładka ). Nie chodzi o cięcie kosztów, po prostu dla mnie to będzie wizualnie lepsze niż statyw z ekranem projekcyjnym.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, aczkolwiek mnie strasznie drażni ekran projekcyjny. Tak więc możesz mi polecić farbę projekcyjną ? Farba matowa nie jest zbyt droga także z tym nie będzie problemu, aczkolwiek wolałym tą projekcyjną ? 

Porównywałem sobie ten projektor np do Optomy HD26 no i co mnie dziwi np. Optoma ma większą rozdzielczość oraz o 200 więcej lumenów 

Link to post
Share on other sites

na papierze

 

co do farby chodzi o to by nie tworzyła żadnych refleksów przy zachowaniu właściwego współczynnika odbicia i nie generowała zniekształceń barwnych, nie wiem czy są takie w segmencie konsumenckim

 

a projekcyjne... łatwo policzyć, ze to nie jest tania impreza

http://projektor.pl/category/farby-projekcyjne

Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty

sam posiadam optome hd131xe i testowałem mase innych projektorów w czasie zakupu i owszem były lepsze ale o 1000 droższe.

optoma ma bardzo dobre odwzorowanie barw (po kalibracji  jedynie z zielenią ma problem a porównuje obraz  do profesjonalnego monitora dla grafika) fenomenalny czas rekacji jesli idzie o gry ( chyba zreszta jest bezkonkurencyjna) i posiada rewelacyjną czerń w tym segmencie cenowym.

Edytowane przez knapff
Link to post
Share on other sites

nie porównywałem, polecam NEC, bo miałem z nimi do czynienia

 

 

 

Nie wiem czy gramatura płutna czy też z czego wykonany jest ekran ma znaczenie ?

 

ekran ma znaczenie, ale sporo zależy od warunków - oświetlenie, kolorystyka pomieszczenia, meble i inne przedmioty, które mogą powodować refleksy itd

Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty

jest to jedna z lepszy jesli nie najlepsza strona poświecona projektorom

 

 

http://www.projectorreviews.com/

 

optoma hd141x vs NEC V302W 

za optomą:

zdecydowanie wiekszą rozdzielczość 1920x1080 vs 1280x800 oraz lepsze proprocje ekranu jeśli idzie o oglądanie filmów 16:9 vs 16:10, dodatkowo ma to na przykład znaczenie jak chesz używac projektora razem z monitorem w tym samym czasie  

łacznośc wi fi, nec nie

dłuższą żywotnośc lamp i tańszy koszt wymiany jak sie wypali

przeszło dwukrotnie wyższy współczynnik kontrastu, oczywiście tylko na papierze.

świetny serwis door to door

 

natomiast oba mają podobną ogniskową i z odległosci 3.5 m dają obraz o przetnej ok 100 cali i w obu przypadkach lepsza byłaby  wieksza odległosc od sciany 

jezeli idzie o odległosc to tutaj zdecydowanie lepiej wypadają pojektory benq które sa całkie dobre i z tej samej odległości sa wstanie uzyskać nawet o 30 cali więcej

natomiast jedno jest pewne w tej cenie żaden projektor nie będzie doskonały i każdy bedzie mieć jakieś wady 

 

ja z optomy h131xe rzutuje obraz o przekatnej 130 cali i czasem jestem wstanie zobaczyc poszczególne piksele a na nizszych rozdzielczościach jak ma ten nec np to widać już było mozaikę przy takiej przekątnej ekranu

stąd nie polecem takich projektorów do wiekszych projekcji jak 70 cali a w takiej sytuacji to już chyba lepiej kupić dobry 50 calowy telewizor. 

 

ten nec to jest bardzo dobry projektor biznesowy a ty chyba szukasz projektora z seri home theater.

Edytowane przez knapff
Link to post
Share on other sites

Zatem kupic HD131xe czy HD141xe ?

jest to jedna z lepszy jesli nie najlepsza strona poświecona projektorom

 

 

http://www.projectorreviews.com/

 

optoma hd141x vs NEC V302W 

za optomą:

zdecydowanie wiekszą rozdzielczość 1920x1080 vs 1280x800 oraz lepsze proprocje ekranu jeśli idzie o oglądanie filmów 16:9 vs 16:10, dodatkowo ma to na przykład znaczenie jak chesz używac projektora razem z monitorem w tym samym czasie  

łacznośc wi fi, nec nie

dłuższą żywotnośc lamp i tańszy koszt wymiany jak sie wypali

przeszło dwukrotnie wyższy współczynnik kontrastu, oczywiście tylko na papierze.

świetny serwis door to door

 

natomiast oba mają podobną ogniskową i z odległosci 3.5 m dają obraz o przetnej ok 100 cali i w obu przypadkach lepsza byłaby  wieksza odległosc od sciany 

jezeli idzie o odległosc to tutaj zdecydowanie lepiej wypadają pojektory benq które sa całkie dobre i z tej samej odległości sa wstanie uzyskać nawet o 30 cali więcej

natomiast jedno jest pewne w tej cenie żaden projektor nie będzie doskonały i każdy bedzie mieć jakieś wady 

 

ja z optomy h131xe rzutuje obraz o przekatnej 130 cali i czasem jestem wstanie zobaczyc poszczególne piksele a na nizszych rozdzielczościach jak ma ten nec np to widać już było mozaikę przy takiej przekątnej ekranu

stąd nie polecem takich projektorów do wiekszych projekcji jak 70 cali a w takiej sytuacji to już chyba lepiej kupić dobry 50 calowy telewizor. 

 

ten nec to jest bardzo dobry projektor biznesowy a ty chyba szukasz projektora z seri home theater

Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty

hd141x to od swieżony model hd131xe zatem zasadniczo powinien byc lepszy z tego co wstepnie widziałem ma dłuższą żywotnośc lampy oraz więcej lumenów , zawsze czytaj recenzje, jest na tej stronie do której dałem link oraz na wielu innych. 

 

nie znam modelu hd26, który widze teraz jest w podobnej cenie , jest jaśniejszy co daje mu przewage przy projekcji za dnia 

inny bardzo dobry projektor to benq w1070 swego czasu uważany za najlepszy projektor fhd w przystępnej cenie, miałem okazje go testowac i złego o nim nie powiem. ostatecznie ja wybrałem optome za żywotnośc lampy i tanszy koszt jej wymiany. oraz osobiście nie mam przekonania do produktó firmy benq ale ten projektor naprawde jest dobry.

ten benq ma lepsze odwzorowanie barw od optomy ale zdecydowanie gorszą czerń oraz czas reakcji co ma znaczenie przy grach.

polecem wybrac jeden z tych trzech, uwzgledniając przede wszytskim  takie dane jak kakulator projekcji czyli jaka przekątną obrazu dostaniesz z danej odległości projekcji . wszytsko znajdziesz w necie 

np na stronie.

http://www.projectorcentral.com/

 a tutaj masz naprawde wiarygodny ranking projektorów home theatre do 1000 $

http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm

pamietaj że to jest umowna kwestioa bo każdy z nich ma swoje plusy i minus ale prawie każdy w tej 10 jest wart uwagi

zwróć tez uwage ze hd141x jest z nich najtanszy co w tym wypadku uważam za duzy plus

osobiście nie polecam projektorów epson które sa w innej technologi podatnej na bad pixel

Edytowane przez knapff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

zdecydowanie wiekszą rozdzielczość 1920x1080 vs 1280x800 oraz lepsze proprocje ekranu jeśli idzie o oglądanie filmów 16:9 vs 16:10, dodatkowo ma to na przykład znaczenie jak chesz używac projektora razem z monitorem w tym samym czasie

 

z tego co widzę optoma podaje maksymalną obsługiwaną rozdzielczość, NEC natywną, natomiast jak zajrzysz do jego specyfikacji zobaczysz listę obsługiwanych rozdzielczości i formatów, są wszystkie

 

 

 

łacznośc wi fi, nec nie

 

abstrahujac od przydatności

 

 

 

dłuższą żywotnośc lamp i tańszy koszt wymiany jak sie wypali

 

obaj producenci deklarują taką samą żywotność lampy, 6k godzin

lampy NEC są dość drogie, za to z powodzeniem służą dłużej niż deklaracja na to wskazuje, bo NEC deklaruje 6k godzin bez zmiany parametrów lampy, a nie 6k godzin i śmierć jak to ma miejsce w przypadku tych tańszych, nie twierdzę, że te z optomy zaraz zdechną, ale taka jest praktyka

 

 

 

przeszło dwukrotnie wyższy współczynnik kontrastu, oczywiście tylko na papierze.

 

co w obu przypadkach ma się nijak do rzeczywistości, pomiary fabryczne to kompletny kosmos

 

 

 

ten nec to jest bardzo dobry projektor biznesowy a ty chyba szukasz projektora z seri home theater.

 

tylko, że na prawdziwy home theater musiałby potroić budżet

Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty
 

 

z tego co widzę optoma podaje maksymalną obsługiwaną rozdzielczość, NEC natywną, natomiast jak zajrzysz do jego specyfikacji zobaczysz listę obsługiwanych rozdzielczości i formatów, są wszystkie

 

 

 

HD141X Specification

 

Display Technology DLP Native Resolution 1080p 1920 x 1080

natywna a nie maksymalnie obsługiwana.

 

żywotnośc lampy też jest większa u optomy 

Lamp Life2 Dynamic/Eco/Bright 6500

 

koszt lampy : 

nec 1 352,83 zł 

optoma 607,25 zł

 

czyli koszt wymiany lampy u optomy jest przeszło dwukrotnie niższy.

czyli nawet jak wypali się po 3 latach czyli jakby się wypaliła dwa razy szybciej jak pisze producent ( dwa razy szybciej jak u neca, w co wątpie) to sumaryczny koszt użytkowania z uwzględnieniem kilku lat posiadania, jest niższy po stronie optomy

 

na home theatrer z prawdziwego zdarzenia musiałby wydać 5 razy a nie 3 więcej ale nie o to tutaj chodzi

 

i tak na marginesie nie twierdzę że co kolwiek to znaczy ale niewątpliwie daje do myslenia fakt że optoma hd141x jest obecnie najlepiej sprzedającym sie projektorem na świecie , i na każdym forum poświęconym projektorom są o niej debaty.

Edytowane przez knapff
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod temat - jaki byłby dobry ekran projekcyjny do HD141x?

 

Nie zależy mi na możliwości zwijania, może być cały czas rozwinięty. Głównie oglądał będę w nocy, meble mam ciemne, za to ściany niestety jasne. Znajdę coś w okolicach 500 zł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...