Skocz do zawartości

Czy opłaca się zmienić procerosr na i7-3770K Czy lepiej I7-4770K


Recommended Posts

Witam, mam zamiar wymienić procesor ale nie wiem czy lepiej kupić i7-3770K bo mam płytę na socket 1155 dokładnie tą msi z77a-g41 czy lepiej wymienić płytę i chłodzenie procesora ale wtedy już dużo za to zapłacę na socket 1150 i kupić ten procesor I7-4770K albo i7-4790K . Co doradzacie ? Póki co nie wymieniam bo nie mam na tyle kasy tylko chce wiedzieć na przyszłość co lepiej zrobić czy sam procesor na 1155 czy już nową płytę na 1150 i nowy procesor i chłodzenie . Pozdrawiam :)
Jeśli bym kupował procesor to tylko nowy

Link to post
Share on other sites

perspektywicznie wymiana i7 sandy na i7 haswell jest bez sensu.kilka %więcej  & dokładka pln spora.

jak koledzy wyżej,jaki masz tera zestaw?

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz

Płyta Główna : MSI Z77A-G41

Pamięć Ram : Crucial Ballistix Tactical 16GB

Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970

Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus

Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma

Obudowa : Zalman Z5

Dysk HDD : Seagate 1TB

Dysk SSD : Kingston 240GB V300

 

 

cały zestaw

, - to jest przecinek. Czemu go nie lubisz? 

 

A jaki masz obecnie procesor i komputer? 

Nie lubie pana przecinka ;c

I jakie jest jego zastosowanie?

Jak zmieniac podstawke to chyba lepiej na lga 1151.

na 1151 musze tez ramy wymienić to już prawie cały nowy komp

Link to post
Share on other sites

Bierz 3770k jeżeli już musisz, z czasem na 7/8 generację wymienisz i zauważysz bardzo duży skok.

No tak racja bo przy 3770K nie musze nic wymieniać a przy przejściu na 1150 musze kupić płyte, chłodzenie

A powiedz mi duża będzie różnica wydajności jak przejdę na 1150 i jakiś procek pod ten socket albo na skylake ?

Link to post
Share on other sites

i7-2600k jak czujesz potrzebę zmiany.sandy ma lut pod ihs a ivy gluta(bardzo ładnie się kręci.4,4/4,5 ghz to normalny wynik).

twój zestaw jest ok.,choć twój proc w nowych grach może dostawać zadyszki.

zmiana w twoim przypadku to jak już na 1151.

a czy wzrost wydajności będzie wart tej kasy co wydasz na nową platformę to sam czart chyba wie.

choć za swoje graty kilka pln weźmiesz.

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie podkręcasz to nie wymieniałbym wcale, chyba, że na skylake'a. Zbyt mały wzrost wydajności. 

Podsumowując jeśli nie będę podkręcać to zobacze mały wzrost wydajności między tym co mam a i7-3770K i jak bym zmieniał to opłaca sie bardziej już na skylake i wtedy wymienię płytę i chłodzenie . A tak mniej więcej bardzo mały wzrost zauważę jeśli bym wymienił na i7-3770K

Bo zakładam ze na skylake będzie ogromny wzrost wydajności między tym co mam

Link to post
Share on other sites

Różnica między 3550 a 3770k to jakoś ~20-25% wydajności, po lekkim OC jeżeli się nie mylę (+200-300MHz do boosta).
Między 6500 to jakoś ~5% (przynajmniej patrząc na dane z PassMark i Userbenchmark).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...