Skocz do zawartości

Stary komputer + Windows 7


Recommended Posts

Witam. Mam poważny problem.
Mam starego kompa (E2160, 2x1GB 667MHz DDR2, Gigabyte GA-945GCM-S2L, zintegrowany GMA 950) i od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem upgrade (cel - nie zamulanie w Chrome, Word, itp.).
Niby wszystko pięknie, wszystko przygotowane, a tu klops...
Przygotowałem sobie E5300 i 2 kości 2GB DDR2, ale wszystko to robiłem patrząc pod płytę GA-G31M-S2L, a jej, jak się okazuje, nie mam...  :( 
Siedzi sobie GA-945GCM-S2L z GMA 950, które teoretycznie nie jest obsługiwane przez W7...

Teraz pytanie - pójdzie ten W7 czy nie?

Link to post
Share on other sites

Jest to dosc stara plyta glowna z archaicznym juz ukladem graficznym ale mimo wszystko powinienes dac rade zainstalowac tego Windowsa 7.Sprawdzales juz "Doradce Uaktualnienia Sytemu Windows 7" ?

Taka sugestia z mojej strony - nie warto inwestowac juz w podstawke LGA775 , tym bardziej zakup nowego procesora albo plyty glownej mija sie z celem :)

Link to post
Share on other sites
Sprawdzales juz "Doradce Uaktualnienia Sytemu Windows 7" ?

 

Nie, a warto?

EDIT: Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje...

 

nie warto inwestowac juz w podstawke LGA775 , tym bardziej zakup nowego procesora albo plyty glownej mija sie z celem

No właśnie wiem, ale CPU się znalazło po taniości (20 zł to nie za dużo, a z obecnego E2160 zrobię sobie brelok lub zegarek :P )

Edytowane przez LaAmMaPOP
Link to post
Share on other sites

Instalacja W7 przez Pena nie idzie (nie czyta gnojka), więc chcę to zrobić przez płytę, ale nie wiem, czy jej format ma coś do działania/przebiegu instalacji? Obecnie mam DVD+RW - mogą na nią wrzucić obraz?

Jeszcze jedno, aktualizację BIOSu lepiej robić z poziomu DOS, czy Windowsa? (opcji update w BIOSie nie ma)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...