Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim :). Chciałbym kupić w przyszłym tygodniu zestaw za mniej więcej kwotę 4400 zł. Do tego zamierzam dodać także monitor do około 900 zł w rozdzielczości FullHD z funkcją pivot. Komputer ma być przeznaczony do domu, jednak pracuje jako programista i w domu też często programuje, dlatego też taka opcja będzie mi niezmiernie przydatna. Zgodnie z regułą, poniżej zamieszczam formularz.

  • Zastosowanie komputera: gry, programowanie
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:  do 4400 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? 8 - 13.02.2016
  • Których części potrzebujesz?: jednostka centralna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Zamierzam kupić FullHD 60Hz
  • Specjalne wymagania: Płyta główna z gniazdem PCI
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak, dysk SSD Transcend 120 GB
  • Własna propozycja zestawu: 

Intel Core i5-6600K

SilentiumPC Grandis XE1236
MSI Z170A PC MATE
Corsair 8GB 2666MHz CL16 Vengeance LPX
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010)
SilentiumPC Pax M70 Pure Black
Thermaltake Smart SE 530W 80+
  • Inne: Dodałem jedną kość pamięci 8GB, ale pod koniec miesiąca mam zamiar kupić jeszcze jedną kość. Chciałbym też, żeby wszystkie nowe gry chodziły bardzo płynnie na komputerze. Płyta musi mieć PCI z tego względu, że planuję także zakup AIM SC8000.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :).

Link to post
Share on other sites

Raczej tak. Tam wychodzi mi najtaniej, aczkolwiek na morele.net mam odbiór w punkcie na tej samej ulicy na której mieszkam. 

 

Jeżeli chodzi o ramy, to czy warto dać jeszcze szybsze? Pracuję w m.in. Visual Studio i ostatnio mamy projekty w Xamarin. To coś na wzór WPF.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, nie ma sensu brać wyższych częstotliwości. Jak dla mnie zysk z takiego przedsięwzięcia jest zbyt mały. 

 

Czy wybrany zasilacz jest wystarczająco dobry, by nie powodował zakłóceń na karcie dźwiękowej?

 

EDIT:

 

Wybrana obudowa posiada osobną przestrzeń na PSU więc myślę, że zakłóceń nie będzie, ale mogę się mylić.


Czy wybrana przeze mnie karta graficzna nie będzie się wyginać? Słyszałem, że są z niektórymi kartami właśnie takie problemy.

Edytowane przez Błażej
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki z informację. A jeżeli chodzi o SilentiumPC Pax M70 to wiem, że ma on 3 wiatraki wraz z możliwością ich regulacji za pomocą przełączników na obudowie. Czy opłaca się montować dwa dodatkowe na górze? Będzie z tego duża korzyść, czy nie opłaca się tego robić?

Link to post
Share on other sites

W takim razie rozważę to w przyszłości. Może dokupię je jeszcze pod koniec lutego :)

 

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Jak w bezpieczny sposób można transportować komputer samochodem? Jeżeli tak można, to chciałem go zapakować w karton od obudowy, a monitor w karton od monitora :). Myślisz, że coś może wtedy ulec zniszczeniu? Trzeba się z tym, jak z jajkiem obchodzić, czy raczej wszystko będzie spoko?

Link to post
Share on other sites

Monitory są do siebie dość mocno zbliżone. Ten pierwszy ma lepszy kontrast, ten drugi lepsze kąty. Srebrzenie praktycznie na takim samym poziomie. Dell U2414H posiada więcej opcji regulacji przez co możesz go sobie lepiej dopasować. Można dopłacić ale nie jest to żaden mus. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Crucial / Plextor / Samsung ale tutaj warto skupić się na konkretnych modelach. 

 

Złotym środkiem jest BX 200 250 GB w cenie ~ 400 zł na MLC.

 

Pamięciami nawet nie zawracaj sobie głowy. Różnice wydajności na granicy błędu pomiarowego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...