Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnio złożyliście mi tu zestaw za 1800zł dla kuzyna i komp jest super, chłopak sobie chwali. Teraz jednak nadszedł czas na komputer kolegi. Kwota to 2200żł max, nie do ruszenia.

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry
  • Maksymalna kwota : 2200zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : 08-12.02.2016r.
  • Których części potrzebuję : sama skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie ten budżet
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : nie znam dokładnie , wiem tylko, że jest to FHD
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nic
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

 

Link to post
Share on other sites

Te gry siedzą głównie na cpu 

1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm 1 x  Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix 1 x  AsRock H81M-VG4 /intel H81, LGA1150/ 1 x  Gigabyte GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400) 1 x  Zalman ZM-T3 USB3.0 (micro ATX)

 

Mcne 4 rdzenie/4 wątki z zablokowanym mnożnikiem, jeden z tańszych gtx 750ti, wyposażony w 2gb vram, karta na kolana nie rzuca ale w tych grach spokojnie da radę. Alternatywny r7 360 jest słabszy i potrzebuje wcina więcej prądu. 

 

http://pclab.pl/art67626.html

 

Cichy i całkiem szybki hdd 1Tb, 8gb pamięci w jednej kości pozwoli na dalszą rozbudowę w przyszłości i nie jest żadną stratą wobec 2x4gb pracującego w dual channel. Mobo całkiem budżetowe, 2 banki na ram czy brak usb 3.0 na front obudowy można jednak przeboleć. 

 

Zasilacz będzie sporym zapasem mocy, 336W na linii +12V to naprawdę dużo dla zestawu który pobierze mniej niż 200W. Opcja rozbudowy również zostaje, takiego gtx 960 spokojnie można wrzucać. Zamknięte w mATX z jednym wentylatorem 92mm. W miarę możliwości warto dopłacić do zalmana z1, pełen ATX i dwa wentylatory 120mm.

 

Razem 2188zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

Jak podawałem zestawy to nie było tytułów gier , ale mimo to sądzę że i tak gotowce będą szybsza za sprawą wiele  ,wiele wydajniejszej grafiki . Ale to moje zdanie expertem nie jestem . 

Dodam , że nie jestem fanem gotowców . Raz kupiłem gotowca , 21 lat temu .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
Jak podawałem zestawy to nie było tytułów gier

ale gdy pisałeś

 

 

Może i poszedłem na łatwiznę , ale i tak te gotowce będą szybsze w grach .

tytuły gier już były podane

 

 

 

Dodam , że nie jestem fanem gotowców . Raz kupiłem gotowca , 21 lat temu .

a więc po co wstawiasz gotowce ? 

Link to post
Share on other sites

Wstawiłem gotowce bo mamy cały gotowy mocny zestaw bez kombinowania z gwarancją . Tak jak napisałem wcześniej poszedłem na łatwiznę , ale nakreśliłem też co może oferować zestaw za 2200 zł , i dalej uważam że nawet podane tytuły gier będą lepiej działać na "moim gotowcu" .

 

 

Ok nie będę się upierał , przejrzałem testy CS go i widzę że rzeczywiście procesor ma spore znaczenie i nawet dobra karta graficzna będzie niestety blokowana mocno jeśli damy za słabego proca . Przyznaje się do błędu , co nie zmienia faktu ze i3 to i tak całkiem spora moc obliczeniowa do tej gry .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

No tak, cudownie, jakieś podejrzane dyski, pamięci, zasilacze, nic tylko brać. 

 

 

i dalej uważam że nawet podane tytuły gier będą lepiej działać na "moim gotowcu" .

bo? te gry w głównej mierze wykorzystują cpu, mocne 4 rdzenie dadzą tu znacznie więcej niż mocne gpu. Ciężko jakikolwiek test wrzucić bo nie bardzo mogę znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Nic nie jest podejrzane wszystko jest dokładnie opisane , a jak nie jest to się dowiadujemy  . Koledzy z pracy pokupowali podobne zestawy , bo nie chcieli składaków i jakoś im to działa bez problemu . W środku najnormalniejsze części . Wiadomo że nie najwyższa pólka ale w 100% spełniają swoje zadanie . Płyta za 500 działa z taka sama szybkością jak ta za 200 , Dysk będzie wolniejszy ? o ile o 10 % , zauważymy to w ogóle , jeśli chodzi o głośność to stockowy wentylator cpu i tak wszystko zagłuszy :). Ok już nie będę się bardziej pogrążał bo mamy ostatki i ilość wypitego przeze mnie piwa się zwiększa . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...