Skocz do zawartości

Przeniesienie zawartości Steam, Origin, Uplay na nowy dysk


Recommended Posts

Cześć.

 

Mam może banalne pytanie - ale proszę odpowiedzcie. Otóż obecny dysk, na którym instaluję gry ze Steam, Origin i Uplay (dysk talerzowy 2 TB, niesystemowy) - pomału się "kurczy", pomyślałem więc, że warto może kupić drugi dysk 3 albo 4 TB, skopiować na niego zawartość Steam, Origin i Uplay i nadać mu tę samą literę dysku, którą obecnie ma ww. dysk 2 TB (nie chce mi się instalować wszystkiego od początku). Czy taki zabieg się uda?

Link to post
Share on other sites

Uplay bez problemu. Sam zaproponuje wskazanie nowej lokalizacji gier.

Origin trzeba odinstalować . Zainstalować na nowo . Wskazać nową lokalizację rozpocząć pobieranie gry . Po tym jak origin utworzy wszystkie niezbędne katalogi można podczas pobierania przekopiować grę. Potem trzeba wstrzymać pobieranie , kontynuować . Origin sprawdzi pliki i przejdzie do instalacji. Po chwili uzna ,że wszystko jest ściągnięte i zainstalowane.

Ze Steamem nie mam doświadczeń ale tam istniej takie coś jak kopia gry - w opcjach.

Link to post
Share on other sites

Zawartość SteamLibrary ze starego dysku kopiujesz na nowy. Reinstalujesz steam i w ustawieniach>pobieranie>foldery biblioteki seam ustawiasz skopiowany folder. Program powinien sam wykryć gry i pojawią się w bibliotece

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Docelowo gry z Origina i Uplay instaluję w E:\GRY - lokalizację instalatorów wskazuję w E:\Instalatory. Oczywiście w przypadku Steam tego się nie da zrobić, bo Steam instaluje wszystko w jednym folderze.

Czy w przypadku Steam wystarczy najpierw zainstalować Steam a potem przekopiować zawartość E:\Steam\steamapps\common ? Bo SteamLibrary nie mogę znaleźć...

 

W przypadku Origin i Uplay wszystko powinno chyba pójść bez problemu? Pytanie do VanHell - czy trzeba rozpoczynać pobieranie gry itd. - czy też wystarczy sposób, o którym piszę czyli instalacja na nowo Origin (Uplay zresztą też), dalej - wskazanie lokalizacji instalatorów np. w E:\Instalatory, potem wskazanie w Origin i Uplay miejsca instalacji gier - E:\GRY, dalej skopiowanie zawartości ze starego dysku E:\GRY na nowy dysk i na koniec uruchomienie Origin i Uplay i sprawdzenie poprawności instalacji gier ?

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

W przypadku steam istnieje funkcja utwórz/przywróć kopię zapasową gry w zakładce "steam" w lewym górnym rogu, wybierasz co masz i rozmiar/ liczbę skompresowanych plików i ustawiasz miejsce docelowe z którego w podobny sposób możesz przywrócić grę.

Warto przed reinstalacją uruchomić "synchronizuj ze steam cloud" by nie przepadły save'y 

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Ja bym się z Origin nie bawił, ma potem problemy przynajmniej w przypadku BF4 i 3 u mnie tak było. 

Steam to kopiujesz folder steamapps.

Dzięki. Na Originie nie mam zbyt wielu gier, najwięcej na Steamie. Jeśli piszesz, że z Originem mogą być problemy - trzeba będzie je poinstalować oddzielnie, choć to będzie trwało wieczność...

Link to post
Share on other sites

Ja skopiowałem steam, origin, uplay na nowy HDD.

Przy instalacji platform podałem ta sama lokalizację co ich gry.

W origin w ustawieniach trzeba podać folder gier i cache.

To samo steam, podać folder.

Jak nie ruszy steam we właściwościach gry jest napraw.

Origin też. Wsio działa.

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Ja skopiowałem steam, origin, uplay na nowy HDD. Przy instalacji platform podałem ta sama lokalizację co ich gry. W origin w ustawieniach trzeba podać folder gier i cache. To samo steam, podać folder. Jak nie ruszy steam we właściwościach gry jest napraw. Origin też. Wsio działa.

No właśnie tak planowałem zrobić. Więc mówisz, że wszystko jest w porządku? Super. Fajnie jest znaleźć odpowiedź i radę kogoś, kto już to przerabiał :) Dzięki

Link to post
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/f6b47c3687e137e2e9af294af3b66ab3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/534dcc16c5a9b2801c49de748eb1a1f2.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/c3adc6cca5ccface1d0f0caf48eb97e2.jpg

Jak w ustawieniach dasz poprawne lokalizacje to restart kompa najlepiej zrobić. Później w origin dajesz pobierz czy tam instaluj, trochę to potrwa ale znajdzie pliki i ruszy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki stary. Na wszelki wypadek skopiowałem sobie Twoje fotki. Ja do tej pory nieco inaczej ustawiałem lokalizacje gier na dysku, ale Twój sposób w sumie jest lepszy. Zrobię tak jak Ty. Oprócz zapchanego już nieco dysku 2 TB na stacjonarnym komputerze i potrzebie kupna dysku 3-4 TB - w najbliższą środę kupuję laptopa, gdzie trzeba będzie też wszystko pokopiować. Zdecydowałem się na tego laptopa. Cenowe szaleństwo - no ale jednak ma on gtx 970m - a to jednak zdecydowanie lepiej niż gtx 960m...:

 

http://www.x-kom.pl/p/263841-notebook-laptop-173-acer-g9-791g-i7-6700hq-16gb-2561000-win10-gtx970m-fhd.html

Link to post
Share on other sites

He he, fajnie się będzie smażyć z takimi bebechami.

Nigdy nie zrozumiem po co komu maszyna do pisania ze złota, ale kto bogatemu zabroni. ;)

Stacjonarna maszyna za tą kasę udzwignie wszystko przez najbliższe 6 lat a lapcok po dwóch max śmietnik.

Link to post
Share on other sites

He he, fajnie się będzie smażyć z takimi bebechami. Nigdy nie zrozumiem po co komu maszyna do pisania ze złota, ale kto bogatemu zabroni. ;) Stacjonarna maszyna za tą kasę udzwignie wszystko przez najbliższe 6 lat a lapcok po dwóch max śmietnik.

No niekoniecznie ;-) Dużą nadzieję wiążę z faktem, że wprawdzie na razie pomału - ale pojawiają się obudowy podłączane do laptopa złączem Thunderbolt 3, do których można wpiąć zewnętrzną kartę graficzną:

 

http://pclab.pl/news67831.html

 

http://www.pcworld.com/article/3019369/hardware/the-razer-core-can-boost-any-thunderbolt-3-equipped-laptop-with-an-external-gpu.html

 

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade-stealth

 

Jestem przekonany, że w 2016 roku będą takie zewnętrzne moduły dostępne. Zauważ, że w ostatnim sterowniku nvidii dodano już obsługę Thunderbolt 3, właśnie do obsługi zewnętrznych kart graficznych. A jeżeli tak - to nie bez powodu.

A jak tak - to każdy laptop z dobrym procesorem, pamięcią RAM i dobrym dyskiem - służyć będzie przez ładnych parę lat. Wyobrażasz sobie podłączenie do laptopa zewnętrznej karty GeForce GTX 980Ti? Da to też spory efekt w postaci niegrzania się całego laptopa - i lepsze chłodzenie takiej karty zewnętrznej. A co dopiero będzie za rok, dwa - kiedy stanieją pamięci HBM ?! Wtedy laptopy z dobrymi procesorami, pamięcią i dyskami nabiorą zdecydowanego wiatru w żagle - i jeszcze przez parę lat będą służyć. Wystarczy zmieniać wtedy co jakiś czas samą kartę - a nie całego laptopa ;-)

 

A ten laptop, który chcę kupić - ma właśnie Thunderbolt 3 :-) Oczywiście nie wiadomo jeszcze, jak to się wszystko potoczy - ale ja mam jakieś mocne przeczucie, że tak się stanie ;-)

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Takie przystawki to nisza na rynku i jak to nawet wypłynie na szerokie wody za sprawą niskiej ceny,to jak rozwiążesz sprawę RAMu,wymiany procesora itd ? 

Ramu dołożysz raz i temat zakończysz,bo za rok czasu już nikt ni będzie produkował nowych kości do Twojego modelu lapka.

Wyjdzie Ci taki Batt1 i po rekomendowanych 16GB dostaniesz czkawki ;) Mając 8 myślałem,że jestem gość.

Miałem kiedyś to :

https://www.morele.net/laptop-toshiba-satellite-x200-252-pspb9e-05n01rpl-168404/

4 tysiaki wywaliłem czyli tak jak dziś te 7.

Co pół roku wizyta w serwisie na czyszczeniu chłodzenia.Rajtuzy,podkładki,filtry nic tu nie dają.Jedynie odwleką w czasie o miesiąc dwa.

Tak jak myszka od lat pozostaje w niezmienionej formie,tak laptop nie stanie się pełnosprawną maszynką do grania.

 

ps.dzięki za wskazówki przeniesienia katalogu z grą

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...