Skocz do zawartości

lumia 920 jak odszukać niedziałający mikrofon?


Recommended Posts

Witam. Pisze tu bo mam problem z moją lumią 920. Rozmówcy skarżą się, że słabo mnie słyszą, co jednak nie ma miejsca w trybie głośnomówiącym oraz na słuchawkach. Podejrzewam, że któryś mikrofon źle działa. Zrobiłam więc selftest NCS jednak wyszedł prawidłowo. Zrobiłam więc osobny test mikrofonów i jeden z mikrofonów przeszedł ten test gorzej niż pozostałe dwa. Słabiej słychać. NCS oznaczył ten mikrofon jako mic 1. Czy ktośby mógł mi powiedzieć gdzie zlokalizowany jest ten mikrofon? Podejrzewam, że to ten na dole przy USB, jednak chciałabym mieć pewność zanim zacznę wymianę. Zakleiłam ten mikrofon i sprawdzałam NCS, jednak po zaklejeniu jednego pozostałe gorzej działały. Czy wymiana jednego mikrofonu pomoże w poprawieniu stanu jakości rozmów?

 

Bardzo przepraszam jeśli piszę w niewłaściwym miejscu, ale nie wiem gdzie szukać pomocy. Na stronie windowsmania.pl gdzie mają z podobnymi rzeczami styczność częstą niestety odmówili mi pomocy. Administrator jest niemiły i usuwał moje posty oraz zamiast pomóc to mnie obrażał. Nie wiem co do mnie ma bo to mój pierwszy post tam. Dlatego zdecydowałam się na poszukanie pomocy na jakimś forum gdzie ludzie są w porządku.

Proszę o pomoc, oraz z góry dziękuję za każdą próbę pomocy :D

Link to post
Share on other sites

hej! Posiadam osobiscie L920. Co do mikforonów można powiedzieć że ten telefon ma z tym pewne problemy. Problemem jest kurz i brud.

 

Rozwiązanie jest dośc proste, starcza na kilka miesięcy. Bierzesz igłe/ szpilkę i "udrożniasz" te "dziurki" które masz obok złącza jack(na słuchawki) i obok złącza na ładowarkę. Różnica będzie od razu słyszalna dla rozmówców. Dodtakowo muzyka z głośników(oczywiście nikt jej nie puszcza chodzi o dzownek:))

 

Problem polega na tym (według informacji na zagranicznych forach) ze brud zapycha jakieś mikrofony, coś dodatkowo dzieje się z tłumieniem hałasu wokół i wychodz kaszana.

 

Zacznij od tego i daj znac jak poszło.

Link to post
Share on other sites

próbowałam trochę przeczyścić, ale niestety dziurki te są na tyle malutkie,że igła wchodzi tylko powierzchownie bardzo i gruntownego przeczyszczenia nie udało mi się wykonać. tak czy owak nie widzę różnicy po moim czyszczeniu, być może było on zbyt powierzchowne


Zrobiłam test rozmowy i na głośnomówiącym zdecydowanie rozmowca mnie słyszy lepiej. Widać wyraźną różnice

Link to post
Share on other sites

U mnie to zawsze pomaga gdy jest problem z głośnością rozmowy. Mam nadzieję ze chociaż w małym stopniu będzie lepiej. Co do reszty niestety nie pomogę. POstaraj się przeczyścić dokładnie. Niektórzy nawet powiększają te otwory. Poszukaj na anglojęzycznych forach o problemach z mikrofonami:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...