Skocz do zawartości

Święta - modernizacja :P


Recommended Posts

Siemka.

Chciałbym modernizować mój sprzęcik :)

oto on:

Q6600 3.1 GHz

EG41MF-US2H

Modecom Premium 500 w ( linia 12 v 320 w )

GTS 250 Gigabyte

obudowa Mini Tower Enlight PM2417 Black mATX PS

 

Kasa 1000-2000 ;)

Czy jakbym dał GTX 570 to proc. by nie ograniczał ? i zasilacz by wystarczył :)

Taki fajny jeden użytkownik @Valuś mówi, żę proc jest ok to tej karty i zasilacz też

ale może wezme GTX 460 MSI CYCLONE

 

Czy wtedy będe musiał zmieniać ubudowe i proca kręcić

Może polecicie inne chłodzenie na cpu taki wystarczający do tej ubodwy, albo dajcie jakaś fajną w dobrej cenie

 

PS. CPU cooler ISGC-200

Link to post
Share on other sites

Skoro kasa 2k + sprzedane części możesz złożyć super sprzęcik.

Intel Core i5 760 / AMD Phenom II X4 955

Gigabyte P55-USB3 / ASRock 770 Extreme3

Ram: Kingston HyperX, GoodRAM, OCZ, Corsair - Do wyboru.

Gainward GeForce GTX 460 lub poczekać na nową serię AMD 6xxx

Samsung 500 GB F3

Link to post
Share on other sites

Primo1: Krecimy procka na 3.5 Ghz + jakies chodzonko, bo nie wiem czy obecnei cos jest na CPU czy tylko boxowe chlodzenie.

Primo2: sprzedajemy GTS 250 i kupujemy GTX 460 --> procek nie bedize sie juz dlawic na grafie

Primo3: jesli chcesz kupowac nowy zestaw to dopiero w Lutym :), Obecnie kazdy hce zarobic, a ceny z dnia na dzien beda rosnac, az d polowy stycznia ;). I dopiero w tedy mozna sie zastanowic nad nowym kompem, kase lepiej odlozyc do banku niech przez 2 miesiace procentuje

Link to post
Share on other sites

chlodzenie na CPU jest jak najbardziej dobre, nie trzeba go wymieniac, co do wentyli do obudowy, to zawsze taka pierdolka, co nic nie kosztuje :P W kazdej chwili mozna kupi i wymienic.

Nawet jezlei plyta nie pozwala na dalsze OC to 3.1 Ghz w C2Q to az nadto :).

Ja bym polecil zainwestowac w jakas fajna myszke i podkladke do SC2 ;) Moze SteelSeries Kinzu? :)

Link to post
Share on other sites

Nie zapomnij o zasilaczu bo jednak ten Modecom to nie za dobra forma , może to nie Tracer czy TakeMe ale dalej taka sobie z tego Modecom

 

zwłaszcza że ma tylko 320 w na liniach 12 v

 

No chyba że chcesz śliczne fajerwerki na Nowy Rok - a tak bedzie jak włożysz mu tego GTX460 , zwłaszcza że masz kreconego Quada a nie wiadomo jak twój stoi z napieciem ( pewnie wysoko )

Link to post
Share on other sites

a wiesz kto robi MC 350 ? a slyszalem gdzies ze tez komus piszczy - moze zdycha :)

a jaka roznica ze carbona robi kto inny ? inna fabryla moze tak samo zrobic zlom jak i zasilacz- fortrony tez piszcza i tez sie sypia - syfu tam pelno

 

nazwa fabryki nie jest gwarantem jakosci

Link to post
Share on other sites

Modecom Premium 500 W to nie jest dobry zasilacz.Mam go w jednym zestawie.Nie wiem kto to teraz robi ale jest słabszy od starego MC350 którego także posiadam.Oczywiscie trochę nowocześniejszy,oplot na przewody zabezpieczenia(nie jestem przekonany czy działają)być może ma nawet wyzszą sprawnośc ale to niezmienia faktu że to jest słaby zasilacz i do żadnego drogiego sprzetu bym go nie podłączył.Lepsze sa np.nowe Fortrony a cena niewiele wyższa.

Link to post
Share on other sites

1) zasilacz ten ktory masz wystarczy, jezeli chcesz juz kupowac nowy to z mysla o kupnie nowego kompa w przyszlym roku, http://allegro.pl/chieftec-600w-cft-600 ... 99391.html --> bardzo ciekawa promocja, ja bym sie skusil na takiego chiefteca

2) co ma ograniczac ten procesor? obudowa? :<

3) twoj aktualny cooler na cPU jest BARDZO wydajny, nie ma sensu zmieniac go na inny

 

UPDATE: co do obudowy, polecam dobrego, solidnego CM http://allegro.pl/silentiumpc-gladius-6 ... 76137.html

Link to post
Share on other sites

Czyli tak obudowa

 

Nie chciałbym z allegro :oops:

Budowa do zmiany :) : CoolerMaster

2) co ma ograniczac ten procesor? obudowa? :<

Czy 3.1 GHz ograniczy kartę MSI Cyclone GTX 460

 

A ja wiem czy to taki mocny cooler ISGC-200 Napięcie Na CPU teraz wynosi 1.17v temp w pokoju 19/20C a temp. na rdzeniach 40-44C

Link to post
Share on other sites

Czyli biorę grafę GTX 460 Cyclone

Zasilacz polecisz do tej obudowy, żeby się zmieścił ( nie chce ryzykować )

obudowa Mini Tower Enlight PM2417 Black mATX PS

 

 

A ja wiem czy to taki mocny cooler ISGC-200 Napięcie Na CPU teraz wynosi 1.17v temp w pokoju 19/20C a temp. na rdzeniach 40-44C

 

czy to dobre tempy ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...