Skocz do zawartości

Wzrost temp GPU po wymianie pasty w laptopie.


Recommended Posts

Witam

Oddalem laptopa do czyszczenia i wymianę past wczoraj. Lapek chodził na paście fabrycznej 5 lat. W komputroniku doradzili mi czyszczenie i nowe pasty po 5 latach po tym jak powiedziałem im, ze w stresie moje GPU osiąga maks 73-75 stopni. Dowiedziałem, ze moja pasta prawdopodobnie jest twarda jak kamień i komp zasyfiony kurzem gdyż czyściłem go sprężonym powietrzem z zewnątrz co miało dodatkowo upchać kurz w środku.

Wydałem 100zl na serwis a w domu temp przy tej samej grze i tych samych ustawieniach wzrosły o 3-5 stopni i teraz mam 79... (koleś po czyszczeniu powiedzial, ze generalnie lapek nie byl mocno brudny, a pasta mimo lat "odparowala" w części ale kamieniem nie byla.).

Zanioslem z powrotem do komputronika i ponownie go sprawdzili. Mam czekać 2-3 tygodnie do wygrzania pasty i jezeli nie pomoże ten czas to się do nich zgłosić.

Co o tym myślicie? Jak obiecywał pracownik co mnie namowil na czyszczenie miało być chlodniej, lapek miał odsapnąć, a tu odwrotna sytuacja. Jestem zły i nie wiem czy te wygrzewanie to nie mit jakiś. Powiedzcie co robić.

Samsung rf-511-s03pl

Nvidia Optimus geforce gt540m

Temp. przed i po monitorowałem gpu-z

Link to post
Share on other sites

Często zanim pasta będzie miała swoje właściwości termoprzewodzące warto poczekać 7dni z bardzo wymagającymi grami. Stwardnieje troche, wtedy zacznie funkcjonować normalnie. Podobnie jak ze słuchawkami, nigdy od razu na max tylko ok 50 godzin słuchawki się wygrzewają, podobnie jak i pasta.

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

To, ze pasta sie wygrzewa to spoko. Ale juz to ze swieza pasta daje wieksze temperatury niz pasta fabryczna (5-cio letnia!!!) juz spoko nie jest. Usluga spieprzona, za duzo naciapanej pasty, albo slabo docisniete coolery. Zaplaciles wiec reklamuj usluge. Poza tym, takie rzeczy, w szczegolnosci w lapku po gwaranci, najlepiej robic samemu. Jest kupa filmow instruktazowych na necie dotyczacych poszczegolnych modeli. BTW, jaka paste nalozyl Ci ten "szpeczjalysta"?

 

 

@up

Pasty nawet po miesiacu nie roznia sie az tak bardzo pod wzgledem temperatur (konsystencja, wypelnienie dokladniejsze mikroszczelin, "ulożenie" sie):

 

http://i.imgur.com/DcekqjK.jpg

 

http://i.imgur.com/Mz1qrvu.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No koleś wczoraj drugi raz wymieniał i powiedział o tych dwóch tygodniach. Pójdę za te dwa tygodnie i pewnie znowu zareklamuję i się spytam o markę pasty. GPU-Z temperatury sprawdzałem nie raz przed wymianą tylko okolo tygodnia czasu(naprodukowalem ok.30MB danych i sprawdzałem co i jak przy czym), bo testowałem podstawkę zalmana nc2000, którą pożyczyłem od kolegi i chciałem cos sobie kupić w komputroniku do chłodzenia, a przede sprzedawca powoedzial ze jak chce zbić temp po latach to czyszczenie i pasta koniecznie jak chce wyniki(chyba ułańska fantazja). Miałem plan żeby to samemu zrobić, kurz bym usunął po rozkręceniu, ale past sie balem zakładać i postanowiłem zaufać specjalistom...

Minie 2 tygodnie napiszę co powiedzą i jk maszyna działa.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie jak się odkurzy, wymieni pastę to powinno być lepiej. Chyba że nałożył pasty jakby szpachlował samochód lub pastę typu Colgate to tak się dzieje. Jakby dobrze posmarował i użył dobrej pasty to od razu temperatury by spadły nawet 1 dnia. 

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie jak się odkurzy, wymieni pastę to powinno być lepiej. Chyba że nałożył pasty jakby szpachlował samochód lub pastę typu Colgate to tak się dzieje. Jakby dobrze posmarował i użył dobrej pasty to od razu temperatury by spadły nawet 1 dnia.

Wymienił pastę i mówił, że dobra jest podał nazwę(niestety nigdy wczesniej nie znalem żadnej pasty a jakieś gx coś tam i nr nie wpada w pamięć) , ale co założył to kij go wie.

GPU-Z natomiast podczas grania wskazuje, ze karta nagrzewa sie mniej więcej w takim samym tempie. Grałem w league of legends na bardzo wysokich ustawieniach. I zaczynało 71 i pod koniec ok. 30 minutowej partii maks 74-75.

Teraz przyrost temp. jest podobny w czasie ale konczy sie 78-79 także gdyby pasta była źle założona to pewnie jakieś drastyczne rzeczy by się działy z temperaturami. Takze jest to samo tylko plus 3-5 stopni na razie... Boje sie co będzie za trzy tygodnie.

Wszystko na ustawieniach fabrycznych GPU 672mhz,900mhz, shader 1300mhz. Przypominam ze lapek ciągle stoi na zalmanie nc2000.

78 stopni to ja miałem jak podkręciłem GPU na 760/1020/1500~

Boje sie o CPU bo nie patrzyłem temp wczesniej. Nie osądzam dopóki się nie wyjaśni, różnie to moze być znając życie, hehe.

EDIT:

Nazwa użytej pasty-zdobyłem:)- to Arctic MX-2.

Edytowane przez vaderum
Link to post
Share on other sites

Arctic MX-2 to dobra pasta, odsyłam to tabel wyżej. 3-5 stopni wzrostu temperatury w nowej dobrej paście, porównując paste która siedziała 5 alt to można nazwać drastyczną scenerią. Chyba że ta stara pasta to był wynalazek NASA. Poczekaj tydzień i obadaj sytuację. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...