Skocz do zawartości

Komputer do użytku codziennego - 1500 - 1600 zł


Recommended Posts

Witam.


Jak w temacie, chcę kupić komputer o następujących parametrach:


  • Zastosowanie komputera : użytek codzienny, przeglądanie internetu, okazyjnie gry
  • Maksymalna kwota około 1500 - 1600 zł. Jeżeli warto coś polepszyć, to max 1700 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? Około 06.02.2016
  • Których części potrzebuję potrzebuję płytę główną, procesor, RAM, dysk SSD, zasilacz, chłodzenie, obudowę i kartę graficzną. 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? nie planuję
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung SyncMaster 2043 NW - rozdzielczość 1680x1050
  • Specjalne wymagania : chciałbym mieć dysk SSD oraz 8GB RAMU. Nie wiem, czy wybrać procesor 2 czy 4 rdzeniowy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) nagrywarka Samsung, dysk Samsung SATA 250GB 5400, karta dźwiękowa - Sound Blaster Audigy 2 (wiem, stara bardzo, ale gra świetnie)
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/obudowy-33/,,,,,,,p,0,,28981O655650.977308/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego#configurator
  • Inne : stworzyłem powyższą wersję wzorując się na 1 wariancie ze strony http://pclab.pl/art52777-8.html jednak cenowo wyszło trochę ponad mój budżet. Zastanawiam się, czy na czymś nie przyoszczędzić? A może jakaś inna propozycja?

Dziękuję


Link to post
Share on other sites

koszyk nie działa 

 

 

okazyjnie gry

jakie tytuły ?

 

 

Nie wiem, czy wybrać procesor 2 czy 4 rdzeniowy

a może 2 rdzenie i 4 wątki tak kompromisowo ;) core i3, ale nie wiem jak koszyk

 

używane części odpadają ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używane części odpadają.

 

Tytuły gier? - ogólnie napisałem, że czasem w coś zagram, nie musi być na najwyższych detalach. Może w GTA 5 w końcu pogram. Raczej komputer nie będzie służył do grywania w najnowsze tytuły.

 

Co do procesora. Nie wiem, jakie to ma przełożenie na wydajność - te 4 - wątkowe.

Myślałem że 4 rdzeniowe będą zdecydowanie lepiej wydajne.

Ale pisze tego posta żeby się czegoś dowiedzieć i wysłuchać porad.

Link to post
Share on other sites

Do użytku codziennego jak przeglądanie neta, oglądanie filmów to i dwa rdzenie spokojnie wystarczą. 

 

O 4 wątkach można myśleć w przypadku gier. Założenie dysku SSD odbije się tutaj na budżecie, wydajności w grach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już naprawiłem koszyk (nie wiem dlaczego nie działał)

Dyski SSD wiem, bywają drogie, ale sądzę, że dla załadowania się windowsa w kilka sekund warto go kupić.

Koszyk:

http://www.morele.net/configurations/list?id=4788&load=true&tplName=konfigurator-zestawu-komputerowego

Chciałbym do tego dodać jeszcze 1 kość RAM, ale wtedy wyjdzie już 1800 zł.

Pytanie, czy da się tutaj na czymś przyoszczędzić?

Edytowane przez luktech
Link to post
Share on other sites

Aha, o to chodziło z tymi 4 rdzeniami...

Wiedz, że ten procesor jest słaby i nie umywa się do i3 4170 z 2 rdzeniami i 4 wątkami. Gtx 750ti w cenie 625zł jest kompletnie nieopłacalny, za to masz r7 370. Ssd na bardzo awaryjnych tlc, poczytaj choćby opinie na morelach. 120gb wystarczy Ci?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Taka, jaką zaproponował ADR15?    Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)

Wystarczy. Jak chcesz 4 banki na RAM i USB 3.0 na froncie to Asrock B85M pro3. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szukaj na morele, esc.pl. techplanet.pl, x-kom.pl i innych większych elektronach. Warto sprawdzić też na allegro. Jak składasz samemu to szukaj tak aby było z odbiorem osobistym, a jeżeli chcesz żeby Ci zmontowali zestaw to na esc.pl wyjdzie to najtaniej i łapiesz się na darmowy montaż i dostawę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Chyba kupię to co ADR15 zaproponował

ewentualnie możesz zmienić zasilacz na antec vp 400, ale w morelach chyba kosztuje tyle samo, na esc.pl jest tańszy, zapas mocy przy 336W na +12V nadal będzie b.duży. można się tez pokusić o zmiany jak gtx 750ti od Zotac z 5-letnia gwarancją (po rejestracji), zalman t3/t4 i ram w jednej kości, będziesz mógł wtedy rozbudować w przyszłości. Mocna zmiana to z kolei 4 gb ram na start i uderzanie w szybszego r7 370.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...