Skocz do zawartości

Najbardziej wymagająca gra PC 2010/2011


Recommended Posts

2. Metro 2033 (grałem na max w DX9 i tu wymagania, choć duże, to mniejsze sporo od Crysisa

To odpal w DX11 z Advanced DOF, zobaczymy ^^

 

1. Crysis i Crysis: Warhead (grałem na max w DX10 i wymagania bardzo duże)

Zobacz sobie coś jak Extreme Quality Mod. Gra ciągnie 3GB RAMu ;)

 

Troszkę może inne oświetlenie mgły było ale musiałem się mocno wpatrzeć w zdjęcia. Widzicie jakąs zauważalną różnice między trybami DX9 i DX11 w Metro 2033.

Największa różnica jest w mgle, dymie no i głębi ostrości - jest bardzo naturalna
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To odpal w DX11 z Advanced DOF, zobaczymy :o

 

GF 8800GT i DX11 to nie bardzo...

 

Oczywiście za kilka miesięcy po zmianie sprzętu na GTX470/GTX570 odpalę w DX11 i zobaczę czy coś traciłem czy nie bardzo. Jedynie w Crysis i trochę mniej w STALKER Clear Sky widziałem zauważalną od razu różnicę między DX9 i DX10. W innych grach żadnej. Dlatego pytałem jak z tym metro jest, bo na fotkach to była różnica w właśnie we mgle i to musiałem się trochę przyjrzeć.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja sprzęt i tak zmienię najdalej do wakacji więc sam sobie ocenie na żywo. Już miałem zmieniać ale stwierdziłem, ze poczekam na Bulldozera bo i tak się nie śpieszy. Ale jak w to grałem pół roku temu to byłem bardzo ciekawy czy tracę coś jak nie mam DX11. Na podstawie fotek zmieszczonych w necie sądzę, że nie wiele :o

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja też jak ciekawostkę traktuję to DX11. No ale jak zmieniać juz kompa to można sobie fundnąć, zwłaszcza, że najlepsze karty i tak są zgodne z DX11. Pamiętam, ze pod DX10 spodziewałem się cudów, które jedynie w Crysis było naprawdę zauważalne. Po DX11 już mi dyndało :P

Link to post
Share on other sites

.

troche mnie dziwi ze nikt jeszcze o armie 2 nie wspomnial.

Pamiętam, ze pod DX10 spodziewałem się cudów, które jedynie w Crysis było naprawdę zauważalne.

no nie za bardzo. na dx 9 wyglada niemal identycznie jak na dx 10.
Link to post
Share on other sites

No dziwne bo ja specjalnie dwa razy przeszedłem Crysisa na DirectX 9 i 10 i widziałem znaczącą różnicę.

 

EDIT: Arma II to gra która powinna być tylko na PC. Z resztą widać to po samej grze. OGROMNY świat gry plus znakomita grafika i OGROM możliwości. Tylko wymagania trochę wysokie ale mi śmiga wszystko na maxa :cenzura:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Póki co o grze nic nie wiadomo ;)

Bez przesady... Ta gierka nie ma dużych wymagań w porównaniu do pozostałych, które wymieniłeś.

Na kartach ATI/AMD chodzi bardzo dobrze ale na GeForce już niekoniecznie choć zdarzają się wyjątki :/
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Arma 2: Operation Arrowhead. Nie ma (i przez najbliższe parę lat zapewne nie będzie) sprzętu mogącego pociągnąć ją w maksymalnych ustawieniach (przypominam - Full HD, wypełnienie na 200% i zasięg rysowania 10 km, wszystko inne też na maksa) i nie spadającego poniżej 25 klatek.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Arma 2: Operation Arrowhead. Nie ma (i przez najbliższe parę lat zapewne nie będzie) sprzętu mogącego pociągnąć ją w maksymalnych ustawieniach (przypominam - Full HD, wypełnienie na 200% i zasięg rysowania 10 km, wszystko inne też na maksa) i nie spadającego poniżej 25 klatek.

Właśnie ściągam i zobaczę jak się prezentuję. Dużo osób uważa tą grę jako dobry gameplay benchmark :ciekawy:

A wracając do tematu Metro z DX11 + Advanced nie jest tak wymagający.

Sam mam wszystko na max i FPS skacze od 80-135 (choć trafią się momenty co przytnie do 40 FPS :D ale to już wina silnika gry).

Mafia II gdyby nie grafika to bym jej nie uruchomił (2K GAMES gracze powinni ręce poucinać za tak krótką grę z "martwym" miastem).

 

1.Crysis(Warhead)

2.Gothic 4

3.Metro 2033 (nic innego nie przyszło mi )

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Zdecydowanie Arma 2: Operation Arrowhead. Nie ma (i przez najbliższe parę lat zapewne nie będzie) sprzętu mogącego pociągnąć ją w maksymalnych ustawieniach (przypominam - Full HD, wypełnienie na 200% i zasięg rysowania 10 km, wszystko inne też na maksa) i nie spadającego poniżej 25 klatek.

No ArmA2 To aż takim nr 1 nie jest...

 

Ustawienia standardowe: Full detale w 1024x768 bez AA, Aniso, Vsync i PhysX, wg wolnego działania:

 

1. Gothic 4 (DX10)

2. Crysis i Crysi:Warhead (DX10)

3. GTA4 (DX9)

4. ArmA2 (DX9)

5. Crysostasis (DX10) - W DX9 tak samo chodził i wyglądał.

6. Metro 2033 (DX9) -> jak bym włączył DX10/DX11 to by nie było tak ciekawie ale różnica w jakości obraz malutka to nie straciłem nic grając w DX9.

 

I to jest klasyfikacja bezwzględna. Względnie było by oczywiście zupełnie inaczej...

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Podałem wg ustawień na których grałem. A to ważne. Jak bym grał w Crysis w DX9 to wgl by on się w tym zestawieniu nie znalazł. A w Metro grałem w DX9 z dwóch powodów:

- Po przejrzeniu recenzji i porównaniu fotek DX9 vs DX11 można zauważyć, ze wydajność po włączeniu DX11 spada jakieś 2-3 razy a jakość grafiki pozostaje w zasadzie bez zmian.

- U mnie na Viście żeby zagrać w DX10 w Metro bym musiał jakąś łatkę instalować wymagającego SP1 czy SP2 aja jak nie muszę to nie instaluję zbędności. Zwłaszcza, ze różnica w grafice jest bliska zeru.

 

Pewnie jak bym miał przyjemność grac w Metro w DX11 to by się ono przeniosło na początek tej stawki.

 

A jak by grał w te gry na Win XP, anie na Viście, to najwolniejsza była by GTA4, bo nie włączyłbym DX10 w żadnej z powyższych gier.

 

Zestawienie obejmuje gry od tej krtóra mi najwolniej działał do tej która najszybciej na moim sprzęcie na standardowych ustawieniach, takich samych w każdej z gier.

 

 

Można by zrobić zestawienie gier ale takie względne. Tzn gra która miał największe wymagania w chwili premiery względem sprzętu dostępnego na rynku w chwili premiery. Było by to całkiem inne zestawieni :D

 

Oczywiście ta lista jes subiektywna trochę, bo jak w grę nie grałem to jej tam nie zamieszczam. Być może jest jakiś killer komputerów, którego nie znam.

Link to post
Share on other sites

Haha metro nie ma wcale dużych wymagań sprzętowych ja mam EVGA 8800GT 512MB IC2Duo T6400 2.13GHZ 2GB RAM'u i śmiga na naj.rozdzielczości!Najbardziej wymagające gry to : GOTHIC 4 ARCANIA GTA 4 ale jest patch który pozwala grać na słabszym sprzęcie!Dalej...NFS SHIFT i to chyba wszystko bo wdł. mnie BC 2 MoH 2011 CoD BO Crysis nie wymagają za**** komputerów :]

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...