Skocz do zawartości

radeon r9 270x artefakty


Recommended Posts

Witam

 

odkąd zainstalowałem windows 10 pojawił się problem ze starownikiem ekranu, który mówiłe że wystąpił błąd ale przywrócono sprawność- chyba wszyscy znają...

 

Ostatnio mając tego dość stwierdziłem ze czas zreinslatować stery usunełem stare używając clenera od amd i pobrałem nowe stery dla tej grafy. od tego zaczeły się pojawiać artefakty. Karta chyba nie pada tylko problem ze sterami bo artfakty pojawiają się również na "zminej" karcie, co prostrze giery dzałają prze pewien czas, nawet do kilku godz, ale bardziej wymagające niemal od razu wywalają artefakty/blue screena/jakieś błędy. Myśle że odpowidnie stery rozwiązały by problm. Kłopot w tym że mam obecnie chwilowo bardzo wolny internet i najlpiej jakby się dało to rozwiązać przy jak najmnijszym pobieraniu danych z internetu. 

 

Jakieś pomysły? Jakie stery proponujecie?

Link to post
Share on other sites

Idź do kogoś kto ma przyzwoity net, zgraj na pena kilka wersji wstecz i próbuj instalować, kasować poprzednie stery już umiesz więc nie powinno być problemu. Mogłeś zainstalować jakieś bety i może to jest powodem. Jeżeli masz też programy do oc karty i ingerują w profil, możesz spróbować usunąć, sam miałem kiedyś arty przez to

Link to post
Share on other sites

Ja miałem raz przez MSI Afterburner. Ale inna sprawa, że później w swojej 270 doszukiwałem się później też różnych przyczyn artefaktów i podejrzewałem sterowniki, ale okazało się, że po prostu zdycha i zdarzało się coraż częściej.  ALe oczywiście warto spróbować jakieś stare stery.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Już go strasz ja przez pewien czas miałem artefakty po roku sformatowałem czy tam wyszły nowe sterowniki i teraz nie mam żadnych.

Link to post
Share on other sites

potwierdzam, moja msi radeon r9 270x ma tą samą przypadłość, pomogło tylko obniżenie taktowania pamięci i obniżenie napięcia.

 

Teraz leży i się kurzy, bo zastąpiła ją "gigapyty" radeon r9 390.

 

//sterowniki od pierwszych dla r9 270x po najnowsze oraz ze strony MSI nie dają pozytywnego rezultatu - nawet Bios dostałem od supportu - nie pomogło.

Edytowane przez kosiarzxx
Link to post
Share on other sites

Witam, zainstalowałem ponownie sterowniki takie jak powinnem, ale nie pomogły, postanowiłem że spróbuję jeszcze przeczyścić karte może. Rzeczywiście była dość nagrzana, a w trakcie czyszczenia był tam co nieco. Czy to mogła być wina kurzu? Na razie nie mogę tego sprawdzić bo jutro do pracy trzeba wstać, więc ide spać, ale może ktoś zechce do mojego powrotu wyrazić swoją opinię.

Link to post
Share on other sites

Mnie przez kurz w porcie PCI karta dźwiękowa(Xonar DG) szalała.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@Do autora,

 

Zakładam, że zainstalowałeś W10 przez windows update, jeśli tak to proponuję zrobić format i na nowo go wgrać już z płyty.

Na kompie z sygnatury od razu po aktualizacji, zrobiłem format i wgrałem z płyty - brak problemów. W starszym PC wgrałem tylko przez windows update i sypało takim samym komunikatem. Gdy na czysto wgrałem 10 problem ustał.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

czyszczenie jednak nie do końca pomogło, lecz mam wrażenie że jest lepiej.

Zauważyłem że artefakty nasilają się gdy ktoś przechodzi w pobliżu komputera i wywołuje drgania. Jakieś pomysły? 

 

Co do poprzednika to wszystko prawda, z tym że win 10 mam od premiery wgranego praktycznie, a artefaków nie miałem, ale miałem powiadomienie o błędzie sterownika ekranu. Niestety nie mogę obecnie zrobić formatu.

Link to post
Share on other sites

@up

 

MSI ma plombę na śrubkach od chłodzenia więc na pewno nie ruszał i ja też nie ruszam do końca gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Witam, 

 

dziś wyczyściłem z kurzu cały komputer, praktycznie rozebrałem go do zera i złożyłem ponownie. I wiecie co? Ja mam r9 280x a nie 270x, nie wiem co mi się pomyliło ale raz tak sobie ubzdurałem i tak mi zostało, więc może to ma dla kogoś znaczenie w podawaniu porad. A ile czyszczenie dało to jeszcze nie wiem.


moze chłodzenie nie dochodzi dobrze do procesora albo ramek? Zmieniałęś paste? Paski termoprzewodzące moze uszkodziłęś(jeśli tam są)

 

to chyba właśnie to, komputer o wiele  lepiej chodzi gdy leży na boku niż na stojąco, ale nie mam teraz pasty żeby ją wymienić.

Link to post
Share on other sites

Gwarancja jest od daty zakupu.... Chyba, że to Gigabyte to wtedy w komputroniku możesz zrealizować 36 miesięcy od daty produkcji.

Ale dowód zakupu i tak nie wiem czy nie musisz mieć.

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

sapphire mam, a tak pozatym to pytam o gwarancje bo chciałbym ją otworzyć i naprawić na własną rękę ewentualnie, a fakture mam, ale nie mam i nie będę miał do niej dostępu jeszcze przez jakiś czas. 

 

Może jakieś propozycje nowej karty o podobnej wydajności ale lepszej trwałości?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

 

w końcu udało mi się sformatować dysk, ale problem się powtarza. Postanowiłem więc że spróbuje ostatniej opcji i przełożyłem karte na port PCIex8 i problem ustał, czy to oznacza że coś nie tak jest z portem x16 czy po prostu na porcie x8 karta ma niższe napięcia i taktowania? Proszę o szybką rade

Link to post
Share on other sites

Jak pisałeś że ktoś przechodzi i się pojawiają artefakty, potem że jak lerzy buda na boku to ok, i teraz zmieniłeś port i jest ok, to wychodzi na to że albo jest pci-e uszkodzone ,albo coś tam w nim nie styka, karta swoje warzy więc być może nie opatrznie gdzieś za mocno kiedyś ,przy czyszczeniu , ruszyłeś ją za mocno i coś pękło? , może tez przeczyść ten port delikatnie od środka , moze tma jakiś paproch siedzi, albo połóż obudowę i graj. Shappire chyba można otworzyć tzn ściągnąć chłodzie i przesmarować czymś porządnym pokroju (gelid extrreme http://www.ceneo.pl/18765617)pasta droga ale rewelacja. miałem kiedyś GTX 660 Ti od gigabyte kóry się grzał potwornie i wył jak porąbany żeby zbić temp, rozebrałem go to złamka tyle kitu ktoś tam wrzucił, wyczyściłem ,przesmarowałem, gelidem i temp spadły i to hoho... .  ale taktowanie na pamięciach ram w karcie tez bym z ciekawości obniżył.  Jak nic nie pomoże to na gwarancje , sapphire ponoć wymienia od razu grafiki

 


 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...