Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy za +\- 6000zl


Recommended Posts

Czyli reasumując taki zestaw będzie dobry do gier i streamowania  z myślą o rozbudowie w przyszłości i dodaniu monitora 144 i nowego GPU Pascal?No i pytanie czy zostać przy tym i7 czy jednak zejść do i5? I odnośni tego chłodzenia czy będzie pasować bo nie widziałem w opisie żeby miał gniazdo 1151.

 

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX

Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x4096)

ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)

ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC

ASUS DRW-24F1MT czarny SATA OEM

Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'' 1TB

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

SilentiumPC Pax M70 Pure Black

I5 będzie wystarczający do CS:Go czy też LOLa, bardziej wymagające gry będą już wymagały i7 ewentualnie zakupu AverMedia jak zasugerował kajtek, wtedy cena wyjdzie tak jak byś kupił odrazu i7 :P

 

Ja bym jeszcze zmienił zasilacz na coś innego vo seri L8 od BQ jest taka sobie jak na pieniądze które trzeba za nie zapłacić.

Serio polecam Tego Fractala: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__6313/__Zasilacze_Fractal_Design_Tesla_R2_500W_135mm_80_Gold/

Cena ciekawsza i lepsze podzespoły.

 

Co do SSD to nos_tro dobrze radzi :)

Link to post
Share on other sites

I5 będzie wystarczający do CS:Go czy też LOLa, bardziej wymagające gry będą już wymagały i7 ewentualnie zakupu AverMedia jak zasugerował kajtek, wtedy cena wyjdzie tak jak byś kupił odrazu i7 :P

 

Ja bym jeszcze zmienił zasilacz na coś innego vo seri L8 od BQ jest taka sobie jak na pieniądze które trzeba za nie zapłacić.

Serio polecam Tego Fractala: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__6313/__Zasilacze_Fractal_Design_Tesla_R2_500W_135mm_80_Gold/

Cena ciekawsza i lepsze podzespoły.

 

Co do SSD to nos_tro dobrze radzi :)

tą 500 którą proponujesz na pewno wystarczy jeżeli się zdecyduję na i7 z OC? i czy te chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B będzie pasowało?

Link to post
Share on other sites

tą 500 którą proponujesz na pewno wystarczy jeżeli się zdecyduję na i7 z OC? i czy te chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B będzie pasowało?

 500 W spokojnie ogarnie i7 6700K i dowolne GPU, to są bardzo porządne zasilacze, ewentualnie możesz wziąć mocniejsza wersję jeśli da ci to lepszy komfort psychiczny :P

Macho da redę i będzie pasowało, ale podobne możliwości ma Fortis 3, a jest tańszy.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

 500 W spokojnie ogarnie i7 6700K i dowolne GPU, to są bardzo porządne zasilacze, ewentualnie możesz wziąć mocniejsza wersję jeśli da ci to lepszy komfort psychiczny :P

Macho da redę i będzie pasowało, ale podobne możliwości ma Fortis 3, a jest tańszy.

jeżeli mówisz,że wystarczy to musi tak być po prostu pytam bo nie chcę niespodzianek ,a na pewno komputer bedę ulepszać

Co do chłodzenia to własnie wybrałem Fortisa na samym początku ale jedna osoba własnie zaproponowała Dark Rock BQ więc pomyślałem o Macho( w statystykach wypadał nieźle) więc teraz jestem już zupełnie zielony

Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites
Co do chłodzenia to własnie wybrałem Fortisa na samym początku ale jedna osoba własnie zaproponowała Dark Rock BQ więc pomyślałem o Macho( w statystykach wypadał nieźle) więc teraz jestem już zupełnie zielony

Mach ma nieporównywalnie lepszą kulturę pracy względem fortisa. 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Mach ma nieporównywalnie lepszą kulturę pracy względem fortisa. 

Czy ty kiedykolwiek miałeś oba chłodzenia w rękach? Oba chłodzenia mają niemal identyczne wentylatory, dodatkowo zarówno Fortis jak i Macho mają zbliżone odstępy między finami, więc powietrze, które jest przez nie przepychane nie wpada w dodatkowe turbulencje co skutkuje cichą pracą. Oba chłodzenia są dobre i warte uwagi. Macho ma jedną przewagę jest lepiej wykonany. Niezależnie co autor tematu kupi będzie dobrze.   

Link to post
Share on other sites

Końcowy zestaw: 

 

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX
Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x4096)
ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)
ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC
ASUS DRW-24F1MT czarny SATA OEM
SSD crucial bx100
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'' 1TB
Zasilacz XFX TS550W
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B
SilentiumPC Pax M70 Pure Black

 

Ze wszystkich porad które od was dostałem na koniec wyszło coś takiego , można bez zastanawiania się kupować?

Co do procka postanowiłem zostać przy i7 w przyszłości jak kupie nowe GPU to możliwe,że zawsze to będzie lepiej przy nowszych grach które wyjdą.

Link to post
Share on other sites

Super fajnie ale ze wszystkich porad wybrałeś chyba najsłabszy zasilacz jaki mogłeś, nie dość, że pojawił się on chyba dopiero w tej opcji to jeszcze nijak się ma do wcześniejszych. Ale zrobisz jak uważasz.

No to poproszę jeszcze raz o nazwę ich , bo linki nie działają,a z chęcią wybiorę lepszy.

Z góry dzięki.

A może ten będzie odpowiedni Zasilacz Cooler Master G550M 550W?

Link to post
Share on other sites

Czyli zestaw będzie wyglądał tak :

 

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX
Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x4096)
ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)
ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC
ASUS DRW-24F1MT czarny SATA OEM
SSD crucial bx100
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'' 1TB
Zasilacz Cooler Master G550M 550W
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B
SilentiumPC Pax M70 Pure Black

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie chłodzenia czy przypadkiem nie będzie zasłaniał gniazd pamięci jeżeli będę chciał dokupić następne 2 kości?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc odnośnie kości.

 

Jedna rzecz jeszcze mi nie daje spokoju a jest to Zasilacz Cooler Master G550M 550W wiem,że mocy starczy na ten zestaw,ale w przyszłości może nie wystarczyć jak będę miał zamiar wymienić na nowe GPU ,a tym bardziej jak będą pożeraczami tak samo jak 980 Ti , chyba ,że wiecie coś więcej na ten temat? Czy jednak wystarczy nawet przy wymianie? a może jakiś zasilacz z większym zapasem??

Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites

bierz 5820k... cena prawie ta sama co 6700k, a masz dwa dodatkowe rdzenie, ja bym się nie zastanawiał. Nie jesteś tylko graczem, dziś ten 6700k wystarczy, ale może za rok czegoś mu zabraknie i będzie zabawa w przesiadkę na x99. W procesor warto inwestować, bo tak szybko się nie starzeje, karty graficzne natomiast szybko tanieją i szybko "przestają" być wydajne. Teraz kupujesz do tego GTX 970 i czekasz z tym co się stanie po premierze pascala i polarisa. Wtedy inwestujesz kilka stówek w lepszą grafikę być może GTX 980TI będzie kosztował w granicach 2000 zł.

 

możesz wybrać zestaw dla mas albo dołożyć 150 zł i mieć coś tworzonego dla profesjonalistów...

Edytowane przez habahaba
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,nie lubię za bardzo zawracać gitary,ale mi doszło ok 2 tyś i chyba jednak muszę,bo gdzie indziej...znacie się na rzeczy. 

I teraz pytanie czy dołożyć jednak do 980 Ti i mieć spokój na długi czas czy jednak zostać przy tym co zostało złożone i czekać na te Pascale?Jeżeli jednak dołożyć do tego Ti to prosił bym o nowe złożenie zestawu.

 

  • -Zastosowanie komputera : Gry (Black Desert z tego co widziałem  to nawet 970 słabo Sobie daje rade na full detalach,klatki spadały nawet do 19 przy zaludnieniu), CS itd ,lubię pootwierać se sporo rzeczy na raz
  • -Maksymalna kwota : 8000 +/-
  • -Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak tylko złoże odpowiedni zestaw
  • -Których części potrzebuję : Buda+system
  • -Czy będę podkręcać sprzęt? : Zapewne tak jak nie teraz to później
  • -Rozdzielczość mojego monitora i model : 22' nic ciekawego ,ale będę dokupywał drugi coś typu 24' możliwe że 144 mhz 
  • -Specjalne wymagania : Na pewno chcę,żeby to był komputer przyszłościowy z możliwością rozbudowy, jak by nie było to jest sporo kasy
  • -Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • -Własna propozycja zestawu :
Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites

miałem GTX 970, GTX 970 SLI, mam 980TI. Różnica jest naprawdę bardzo dużo, przykładowo taki Wiedźmin 3: na 970 na Ultra w FHD mocno się zacinał, jak dla mnie był niegrywalny (da się grać ale przyjemność wątpliwa), GTX 980TI ustawienia Ultra i rozdzielczość WQHD chodzi bardzo płynnie, a po kilku latach z CS 1.6 i GO jestem uczulony na spadek klatek... SLI 970 świetnie spisywało się w GTA V, w Wiedźminie miałem mniej klatek niż na pojedynczej karcie... Jeśli SLI to chyba tylko z dwóch najmocniejszych kart ma sens, kiedy już jest to jedyny sposób na zwiększenie wydajności. Na chwilę obecną warto zainwestować w GTX 980Ti, to bardzo dobra karta graficzna i w porównaniu do możliwości nie jest wcale droga, co przyniesie premiera polarisa i pascala nie wiadomo, może ceny nie spadną, a GTX 980TI będzie wydajnościowo i cenowo trzymał poziom drugiej najszybszej kary z pascalem, tak jak np 970 trzyma podobny poziom co 780TI. Pomyśl o używanej karcie, kupisz referenta za około 2500 zł i w razie chęci zmiany na pascala tak dużo nie stracisz.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę o tych Paskalach i chyba jednak wolę dołożyć do tej 980 Ti ,można w taki sposób czekać i czekać a jeszcze się okaże,że znowu będzie trzeba dołożyć i nie będzie aż tak strasznie odbiegać od 980 Ti i do tego będzie trzeba wymienić mobo ,żeby suportowała NVLink.

 

Więc prosiłbym o jakieś zestawy z 980 Ti za  ok. 8k albo 9k z monitorem tylko,że monitor będzie kupowany później.

 

Z góry dzięki.

 

Dla przypomnienia: 

  • -Zastosowanie komputera : Gry (Black Desert z tego co widziałem  to nawet 970 słabo Sobie daje rade na full detalach,klatki spadały nawet do 19 przy zaludnieniu), CS itd ,lubię pootwierać se sporo rzeczy na raz
  • -Maksymalna kwota : 8000 +/-
  • -Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak tylko złoże odpowiedni zestaw
  • -Których części potrzebuję : Buda+system
  • -Czy będę podkręcać sprzęt? : Zapewne tak jak nie teraz to później
  • -Rozdzielczość mojego monitora i model : 22' nic ciekawego ,ale będę dokupywał drugi coś typu 24' możliwe że 144 mhz 
  • -Specjalne wymagania : Na pewno chcę,żeby to był komputer przyszłościowy z możliwością rozbudowy, jak by nie było to jest sporo kasy
  • -Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • -Własna propozycja zestawu :
  •  
Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites
1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Gigabyte GeForce GTX 980 Ti WF3 OC 6GB DDR5 384bit (1190/7010) 1 x  XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold 1 x  Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

6935 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procek 4 rdzenie pod OC z odblokowanym mnożnikiem. Płyta główna z wystarczającą sekcją zasilania do OC. Do tego cooler na CPU z 140 mm wentylatorem. GTX 980Ti od Gigabyte z dobrym chłodzeniem, fabrycznie wyciszona i bdb wykonana obudowa. Zasilacz, bardzo dobra jednostka pod względem elektrycznym  z sporym zapasem mocy do takiego zestawu. Dysk SSD 250 GB pod system, gry i soft. Standardowo DVD-RW oraz HDD 1TB na dane. 

 

W grach i7 za bardzo nie jest potrzebny. Póki co 4 rdzenie w zupełności wystarczają. Na przykładzie Twojej gry

 

http://i1.2pcdn.com/node14/image/article/201510/28/20151028052113a0e8kmaiymdxp8yj.jpg

 

 

 

 

lubię pootwierać se sporo rzeczy na raz

 

Dałem na start 16 GB DDR4 dla pewności. Jak chcesz to możesz dopłacać do Intel Core i7-6700K o ile wykorzystasz wielowątkowość. Jakiś stream, nagrywanie, obróbka .... 

 

Za pozostałe 1500 zł spokojnie kupisz dobre szkiełko. 

Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiaj sie bierz po prostu gigabyte. Kajtek sie zna dał ta karte to znaczy ze jesl lepsza. Ja na Twoim miejscu brał bym ten zestaw co podał kajtek bez zastanowienia. Nawet sam z chęcią bym go wział dołozył monitor i system i komputerek jak talala na kilka lat conajmniej 5.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...