Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy za +\- 6000zl


Recommended Posts

Witam 

 

Złożyłem właśnie zestaw do grania i streamu za ok 6000 i mam pytanie czy wszystko będzie pasować i śmigać jak należy,czy może jednak by przydało się coś wymienić?

Jeżeli chodzi o stream to będą to gry typu CSGO , Black Desert(w przyszłości) no i bym pograł też w jakieś nowsze typu Wiedźmin.

Monitor 60 ale w przyszłości mam zamiar zakupić 144.

Razem w cenę wliczam system tylko na chwilę obecna nie wiem jaki jest najbardziej opłacalny(rozważam box win10).

W planach możliwość OC.

Komputer mam zamiar kupić w tym miesiącu.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Zestaw do oceny:

 

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX
Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x4096)
ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)
ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC
ASUS DRW-24F1MT czarny SATA OEM
Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO
Seagate 1TB 7200obr. 64MB
SilentiumPC 600W Vero M1
SilentiumPC Fortis 3 HE1425
SilentiumPC Pax M70 Pure Black

Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites

te ramy to ddr4 ? jeśli tak to ok
zasilacz na pewno inny 
jeśli zestaw ogólnie jest zrobiony z myślą o przyszłości tj o późniejszym wymienieniu GPU na Pascala/Artica to reszta spoko, zawsze możesz wziąć western digital caviar blue 1tb i mieć większą pewność że coś się nie stanie
z najtańszych zasilaczy : xfx ts550w, lub semimodularny Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W

dorzucę jeszcze wątek o chłodzeniu, osobiście wybrałbym coś lepszego ale to już twoja sprawa Fera 3 taka zła nie jest

http://chlodzenie.net/reviews/be-quiet-dark-rock-3-i-dark-rock-pro-3-trzeci-akt-coolerow/9/http://chlodzenie.net/reviews/be-quiet-dark-rock-3-i-dark-rock-pro-3-trzeci-akt-coolerow/9/

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

te ramy to ddr4 ? jeśli tak to ok

zasilacz na pewno inny 

jeśli zestaw ogólnie jest zrobiony z myślą o przyszłości tj o późniejszym wymienieniu GPU na Pascala/Artica to reszta spoko, zawsze możesz wziąć western digital caviar blue 1tb i mieć większą pewność że coś się nie stanie

z najtańszych zasilaczy : xfx ts550w, lub semimodularny Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W

dorzucę jeszcze wątek o chłodzeniu, osobiście wybrałbym coś lepszego ale to już twoja sprawa Fera 3 taka zła nie jest

http://chlodzenie.net/reviews/be-quiet-dark-rock-3-i-dark-rock-pro-3-trzeci-akt-coolerow/9/http://chlodzenie.net/reviews/be-quiet-dark-rock-3-i-dark-rock-pro-3-trzeci-akt-coolerow/9/

Tak to są ddr4 i zestaw jest zrobiony z myślą o przyszłości myślę,że chyba lepiej poczekać na te nowe GPU , co do zasilacza to wybrałem 600 sądziłem,że jednak chyba lepiej wybrać mocniejszy jeżeli będę chciał robić w przyszłości OC,co do dysko to wymienię go na WD ,dzięki 

Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites

Tak to są ddr4 i zestaw jest zrobiony z myślą o przyszłości myślę,że chyba lepiej poczekać na te nowe GPU , co do zasilacza to wybrałem 600 sądziłem,że jednak chyba lepiej wybrać mocniejszy jeżeli będę chciał robić w przyszłości OC,co do dysko to wymienię go na WD ,dzięki 

tu nie chodzi o moc, przy takim zestawie 500w też da sobie radę, możesz też wziąć wersję 600w, tylko chodzi o jakość zasilacza, xfx ts550w jest o niebo lepszy jakościowo zasilaczem także :) 

Link to post
Share on other sites

tu nie chodzi o moc, przy takim zestawie 500w też da sobie radę, możesz też wziąć wersję 600w, tylko chodzi o jakość zasilacza, xfx ts550w jest o niebo lepszy jakościowo zasilaczem także :)

czyli XFX TS550W wystarczy nawet jeżeli będę chciał zrobić OC no i oczywiście jak będę chciał wymieniać na Pascala? co do chłodzenia zastanawiałem się nad Thermalright HR-02 - Macho Rev. B ale nie widzę wymienionego gniazda na 1151

Link to post
Share on other sites

Mam tu dla Ciebie zestaw, co prawda bez Systemu ale z przyzwoitym SSD. No i znacznie lepszą kartę graficzną.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVkM0KwjAQhN9lz0Xys9mK7yAePYiHkOZQWltpWkTFdze7tiCe7GF2NsOQL!QJ16GvpmaE3QkICaEAskqLIZviFS1lQ!vYyDjLpk0pNW0$bZrb$!tcQN32KTCcWYvU1$6r1YQQO88A3Mq1pRFzS8dYmZJaqRiUgyGZeh1whqbpkqFAquRo8KM$NENMOdJmDvZ1THUMD34dOKKN$OqtaX11bH3q7jlW8HoDq1dUCA**

 

Jak cie bardzo boli ten system to możesz wywalić SSD, gdyż Win 10 naprawdę fajnie śmiga na HDD :)

 

//brak arg. 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo ale po co komu do grania procesor i7 ? i5 6600k podkręcone zdecydowanie wystarczy.

 

 

GTX 980 w tej cenie ? O zgrozo 17 % więcej wydajności więcej za prawie tysiąc złotych więcej. Jak już ma być pod 144 Hz w tym budżecie to 980 Ti. 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo ale po co komu do grania procesor i7 ? i5 6600k podkręcone zdecydowanie wystarczy.

 

 

GTX 980 w tej cenie ? O zgrozo 17 % więcej wydajności więcej za prawie tysiąc złotych więcej. Jak już ma być pod 144 Hz w tym budżecie to 980 Ti. 

 

pisałem,że nie tylko do grania ale także o stream z cs:go, black desert a z tego co wyczytałem to i7 jest wydajniejsza jeżeli na tym samym kompie się gra i stremuje jednocześnie,ale może jest to nie prawdą

Mam tu dla Ciebie zestaw, co prawda bez Systemu ale z przyzwoitym SSD. No i znacznie lepszą kartę graficzną.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVkM0KwjAQhN9lz0Xys9mK7yAePYiHkOZQWltpWkTFdze7tiCe7GF2NsOQL!QJ16GvpmaE3QkICaEAskqLIZviFS1lQ!vYyDjLpk0pNW0$bZrb$!tcQN32KTCcWYvU1$6r1YQQO88A3Mq1pRFzS8dYmZJaqRiUgyGZeh1whqbpkqFAquRo8KM$NENMOdJmDvZ1THUMD34dOKKN$OqtaX11bH3q7jlW8HoDq1dUCA**

 

Jak cie bardzo boli ten system to możesz wywalić SSD, gdyż Win 10 naprawdę fajnie śmiga na HDD :)

co do 980 to odpada wole kupic 970 i poczekać na nowe GPU 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo ale po co komu do grania procesor i7 ? i5 6600k podkręcone zdecydowanie wystarczy.

 

 

GTX 980 w tej cenie ? O zgrozo 17 % więcej wydajności więcej za prawie tysiąc złotych więcej. Jak już ma być pod 144 Hz w tym budżecie to 980 Ti. 

 

Przecież autor pisał że jeszcze ma być stream. 

pisałem,że nie tylko do grania ale także o stream z cs:go, black desert a z tego co wyczytałem to i7 jest wydajniejsza jeżeli na tym samym kompie się gra i stremuje jednocześnie,ale może jest to nie prawdą

co do 980 to odpada wole kupic 970 i poczekać na nowe GPU 

To zmień grafe na 970, tylko pamiętaj że jej niepełne 4 GB na Vram będą się odbijać negatywnie na tym GPU co widac w ostatnich testach PCLABa i PurePC i nie tylko.

Link to post
Share on other sites

To na i5 nie da się streamować ? Pierwsze słyszę...

Owszem da się, kosztem ogólnej wydajności. OBS jest mocno zasobożerny a SP od NV jest niestabilny przy streamie. Więc więcej wątków da lepszy efekt.

W kompie za 6K to ja bym, widział 5820K do takich zastosowań.

Link to post
Share on other sites

 

 

W kompie za 6K to ja bym, widział 5820K do takich zastosowań.

Do takich zastosowań - zero renderingu / obróbki flmów...

Ja bym tu widział i7 4790k jeżeli już - jakieś 200 zł oszczędności, porównywalna wydajność i są te dodatkowe wątki jeżeli rzeczywiście są tak konieczne. 

Link to post
Share on other sites

Nie sądzisz że 6 fizycznych rdzeni to jednak pewna przewaga nad czterema?

W brew pozorom Stream potrafi być bardzo wymagającym zadaniem dla CPU. Pchanie się w przestarzałą podstawkę też jest średnio udanym pomysłem, nawet jeśli jest ona o te 200zł tańsza. 

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad 5820k ale tu znowu trzeba dopłacać , a co do i5 to nie mam nic przeciwko jeżeli da rade ze streamowaniem jeszcze lepiej bo można odłożyć na nowe GPU,ale chodzi mi o komfort jeżeli takie i7 mi ułatwi i będzie bardziej komfortowe to czemu by nie dopłacić

Edytowane przez tooor
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad 5820k ale tu znowu trzeba dopłacać , a co do i5 to nie mam nic przeciwko jeżeli da rade ze streamowaniem jeszcze lepiej bo można odłożyć na nowe GPU,ale chodzi mi o komfort jeżeli takie i7 mi ułatwi i będzie bardziej komfortowe to czemu by nie dopłacić

Proszę uprzejmie. Bez dokładania do budżetu zmieściliłem się z i7 5820K i GTX 970, jest i SSD :)

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVkM0OgjAMgN!lZ2K6X8F3MB49GA8L7EBAMAxi1PjurmVE40kO7de0Tb9sT7gOfTU1I!xOYDUayMBibhkoIpBKrQlaGR5IowgCGUrM0DZt$x$nDOq2DyXJybUEftW$sdpQ!s6RoMj57DZh2ZGWs6Ss5ll8!Wcg1gmTNEyXKAWT85HBje7QDD7ElpCpsa99qH356HhR201B$3hrWlcdWxe6e2wjvN6kjVQS

Link to post
Share on other sites

Nie no oczywiście można ładować w zestaw ile wlezie, bo jest do streamowania, a później mieć szpan w opisie, że ma się CPU na LGA 2011-3...

Przecież nie o to chodzi. Przestań nadinterpretować moje wypowiedzi. Podałem tylko przykładową konfiguracje z lepszym procesorem który nawet się nie zająknie przy takich zastosowaniach. Jeśli ktoś chce używać i5 to też da redę, ale aby Stream był stabilny bez lagów i przy okazji nie wpływał na komfort samej gry Streamującego będzie trzeb ciąć Bitrate i rozdzielczość.

Ja niedawno próbowałem Streamować, a nie mam słabego konfigu i się boleśnie od tego odbiłem. Właśnie ze względu na komfort gry :/ 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież nie o to chodzi. Przestań nadinterpretować moje wypowiedzi. Podałem tylko przykładową konfiguracje z lepszym procesorem który nawet się nie zająknie przy takich zastosowaniach

To nie konkurs na złóż zestaw z LGA 2011-3 w budżecie do 6000 tylko temat mający na celu pomóc autorowi wybrać wydajny zestaw do grania i streamowania. To, że LGA 211-3 mieści się w budżecie nie znaczy, że musi być. 

Link to post
Share on other sites

To nie konkurs na złóż zestaw z LGA 2011-3 w budżecie do 6000 tylko temat mający na celu pomóc autorowi wybrać wydajny zestaw do grania i streamowania. To, że LGA 211-3 mieści się w budżecie nie znaczy, że musi być. 

Znów nadinterpretujesz moją wypowiedź. Dodatkowo jesteś sarkastycznie uszczypliwy. Daruj sobie!

 

Złożyłem Pierwszego kompa na i7 6700K bo uważam, że będzie lepszą opcją do Streamu. Mam u siebie 4690K jak również 6600K, oba podkręcone do 4,5 GHz i na obu przyzwoity stream równa się drastyczne zejście z jakości grafiki i rozdzielczość 720p samego Streamu. Mówię oczywiście o nieco bardziej wymagających grach niż LoL czy CS:GO i w mojej opinii jest to opcja minimum.

Dobrym środkiem jest i7 6600K.

Natomiast konfig na i7 5820K to był przykład jeszcze lepszej opcji do takich zastosowań i nie chodziło o konkurs tylko o sprzęt który ogarnie ten temat znacznie lepiej. Jak chcesz na siłę pchać słabsze procki to Twoja sprawa, ale nie wmawiaj mi, że przesadzam bo to nadużycie z Twojej strony.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

 

 

Mówię oczywiście o nieco bardziej wymagających grach niż LoL czy CS:GO i w mojej opinii jest to opcja minimum.
 

 

Autor pisał o tym dwukrotnie. Stream z CS:GO oraz w przyszłości z BD.....

 

 

 

pisałem,że nie tylko do grania ale także o stream z cs:go, black desert
 

 

I7 będzie tutaj aż nadto. Z drugiej strony można pójść na początek nawet i w i5 6600K. Jak nie będzie dawać rady, to zostaje zawsze Avermedia Live Gamer HD a i może SP wystarczy. Masa userów z tego korzysta i jakoś nie narzeka. 

Link to post
Share on other sites

Czyli reasumując taki zestaw będzie dobry do gier i streamowania  z myślą o rozbudowie w przyszłości i dodaniu monitora 144 i nowego GPU Pascal?No i pytanie czy zostać przy tym i7 czy jednak zejść do i5? I odnośni tego chłodzenia czy będzie pasować bo nie widziałem w opisie żeby miał gniazdo 1151.

 

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX
Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x4096)
ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)
ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC
ASUS DRW-24F1MT czarny SATA OEM
Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'' 1TB
Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B
SilentiumPC Pax M70 Pure Black

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...