Skocz do zawartości

Meizu MX5 vs Xiaomi MI4C vs OnePlus X


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Do tej pory używałem starego LG L9 II, który mimo zabiegów reanimacyjnych chodzi w takim tempie, że jak chcę ustawić nawigację na google map muszę poświęcić temu kilka dobrych minut. 

 

Szukam czegoś co sprawowałoby się przez najbliższe 2-3 lata w porządku, jako nawigacja, przeglądanie internetu + dużych pdf, poczta, fb messanger -  albo jestem w aucie albo w biurze więc zawsze mam dostęp do ładowarki. Czasem w coś mogę zagrać ale jestem na poziomie Angry Birds. Muzyki w ogóle nie słucham na telefonie, zdjęć też raczej nie robię ale jakby był jakiś przyzwoity aparat nie obrażę się. Rozmiar maksymalnie 5,5. Ogólnie chodzi o płynność działania w każdej sytuacji. 

 

Tak sobie wyselekcjonowałem kilka smartfonów:

 

Meizu MX5 3GB RAM 32GB ROM - 1300zł

Xiaomi MI4C 3GB RAM 32GB ROM - 1150zł

OnePlus X 3GB RAM 16GB ROM - 1100zł

 

Ogólnie żadnego z nich nie miałem nigdy w rękach - zależy mi na solidnej budowie, płynnym działaniu. Kolega radził mi G Flex 2 ale jakoś po obecnym LG mam lekkie obawy co do tego jak to będzie działać. Cyferki w benchmarkach to nie wszystko. A może coś innego w cenie do 1300zł? Ewentualnie, który z tych 3 wymienionych byłby najlepszy? Biorąc pod uwagę oczywiście też cenę. Chciałem odkupić jeszcze od kolegi Olympusa E-PL5 z dwoma obiektywami dla żony i zmieścić się w jakiejś rozsądnej kwocie:-)

Edytowane przez sisco
Link to post
Share on other sites

Jeśli priorytet to jakość wykonania i płynność działania to stawiał bym na OnePlus X.

 

Miałem wiele telefonów (łącznie z iPhone 4 i 5, kilka Samsung-ów w tym Alpha) i jeśli chodzi o jakość wykonania w stosunku do ceny

 

to OnePlus X którego używam obecnie jest nie do pobicia. Sztywność konstrukcji, jakość wykonania - pierwsza klasa.

 

System z nakładką od OnePlus działa bardzo stabilnie i płynnie. No i rozmiar ekramu - 5".

 

Po epizodach z ekranami >5,5" wróciłem do wygodnej dla mnie wielkości.

 

Aparat i muzyka to nie są mocne strony tego telefonu ale reszta (tak samo jak bateria)

 

naprawdę zasługują na polecenie wśród tel za ok 1000-1200zł

Link to post
Share on other sites

Jako uzytkownik OPX tez musze go polecic :) Jakosc wykonania, szybkosc dzialania, cena - trzy glowne cechy jakie go wyrozniaja z tlumu. Prawie czysty Android lub CyanogenMod 12 jako system + 3GB ramu i naprawde ciezko o cos bardziej plynnego...

Link to post
Share on other sites

Od ponad miesiąca jestem użytkownikiem MX5 i jestem bardzo zadowolony. Działa szybko, nie wiesza się i nie tnie.

Dodatkowo, nic nie mogę zarzucić wykonaniu, aparat robi (co najmniej) zadowalające zdjęcia i jeżeli nie jesteś fotografem to uważam że spokojnie wystarczy a amoled samsunga daje świetne kolory :)

 

No i czytnik linii papilarnych robi robotę - mam przez niego mega problem bo zawszę jak chcę tylko sprawdzić ekran blokady to odblokuje sobie przypadkiem telefon ;)

Edytowane przez boliv4r
Link to post
Share on other sites

Witam, od listopada jestem użytkownikiem Xiaomi Mi4c. Telefon jest bardzo dobrze wykonany. Plastik jest bardzo dobrej jakości. Działanie systemu jest na bardzo zadawalającym poziomie, nie miałem jeszcze przypadku zacięcia się systemu. MIUI jest bardzo stabilną nakładką na system. Cotygodniowe update systemu. Jeżeli Ci MIUI nie odpowiada to na XDA masz Custom Romy. Ostatnio w update dodali opcję nagrywania w rozdzielczości 4K.

 

Aparat jest super jak na moje ooczekiwania, jak chcesz to na pw mogę jakieś próbne zdjęcia wysłać.

 

Aktualnie wg. mnie jedynym minusem jest brak możliwości rozszerzenia pamięci kartą. Lecz ja i tak nie potrafię zapełnić telefonu tymi 32 gb (realnie do użytku ok. 25)

 

Muzyka w telefonie po dograniu aplikacji Dolby gra na stanowczo lepszym poziomie. Słuchawki jak nowo narodzone.

 

Bateria wytrzymuje ok. dzień przy dość dużym użytkowaniu (przeglądarka, facebook, itp.) przy używaniu LTE. Pozdrawiam.

Edytowane przez KifKick
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o Huawei P8? Oglądałem bardzo spodobał mi się z wyglądu. Widziałem jeszcze Zenfone 2, który chodził świetnie ale nie ma jakiegoś super wyglądu. Mam możliwość kupna nowego P8 za 1100zł z pełną gwarancją, której w Xiaomi nie mam. Ewentualnie Asus z 4gb ram za 1000zł.

 

Zastanawiam się czy np. taki Meizu jest wart dopłaty 200zł w stosunku do Huawei a 300zł w stosunku do Asusa. 

Edytowane przez sisco
Link to post
Share on other sites

 

Pierwsze słyszę

Dlaczego wszędzie jest informacja o rocznej gwarancji :o?

 

 

Chodziło mi o to, że nie ma oficjalnej dystrybucji w Polsce więc nie ma też oficjalnie serwisu. Te kupione na xiaomiforsale z Czech mają niby jakiś serwis w Wrocławiu. Cała reszta nie wiadomo czy jest odsyłana do Chin czy naprawiana u Mirków w garażu.

Link to post
Share on other sites

koledzie zamawialiśmy Redmi Note 3 przez właśnie serwis we Wrocławiu ;) istnieje albowiem też taka opcja, żeby się do nich zwrócić, żeby zamówili prosto od producenta ;) oni na tym zyskują bo też razem z telefonem zamówili troche częsci do napraw xiaomi i im w sumie wychodzi ciut taniej niż na xiaomiforsale.com ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...