Skocz do zawartości

Geforce za ok. 800zł-1000zł


Recommended Posts

Poszukuję nowej karty w miejsce gtx480

 

W tym przedziale cenowym widzę tylko gtx960 czy jeszcze na coś powinienem zwracać uwagę?

 

Bardziej skłaniałbym się ku kwocie ok 800zł bo i za tyle widziałem 960tki, pytanie tylko czy one są warte uwagi? Co sprawia, że ten sam gtx960 jest tańszy o 200zł od najdroższego jaki widziałem?

 

I jak to jest, że porównując 960 z 680 której już nie ma na rynku ów 680 nie była wcale jakoś specjalnie gorsza?

 

Jeśli jeszcze jakieś propozycje to jestem otwarty :)

 

zasilacz antec 550W, ale jeśli moja smażąca się 480 wytrzymuje to chyba wszystko mi tu pociągnie :)

Link to post
Share on other sites

Jak 960 to tylko 4GB, czyli od ok. 880zł za ASUSA Turbo, ale lepiej wziąć coś z normalnymi wentylatorami za jakieś 900-930zł. 680 jest kartą dwa modele wyżej, więc nic dziwnego. Ale obecnie jest zauważalnie gorsza, przez sztuczne zaniżanie wydajności starych kart nvidii poprzez brak wsparcia w sterownikach.

Link to post
Share on other sites

Jak 960 to tylko wersja 4GB które są po ~900pln.
960 jest jakoś ~16% szybszy od 680, ale jak w praktyce jest nie powiem dokładnie, nie znalazłem testów.
Also zasilacz możliwe że do wymiany, ale musisz podać dokładny model. 

Link to post
Share on other sites

Antec VPF550

 

Jak to do wymiany, on już został wymieniony i na tym forum panowie mi radzili żeby na takiego wymienić i nawet 980 miała na tym bez problemu pociągnąć :P

 

Nówka sztuka nie ma miesiąca.

 

Czyli ok. 900zeta muszę mieć.

A jakieś inne lekko słabsze modele w granicach 800zł? i jak bardzo spadnę z powerem karty wtedy? np. ta 950 lub coś w ten deseń...

 

Chciałem nadmienić że obecnie siedzę na 480 także dla mnie praktycznie każda obecna karta będzie skokiem mocy podejrzewam? ;)

A ogólnie to nie jestem jakimś maniakiem gierek... już nie... czasem coś tam pyknę ale bez szału... głównie to mi chodzi o to w nowej karcie żeby nie chodziła jak odrzutowiec tak jak moja obecna 480 ;) No ale też żeby nie była zbytnio słaba żeby parę kolejnych latek wytrzymała, na obecnej wysiedziałem bodajże 4 latka.

Edytowane przez AntonioFacaldo
Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie stanowi problemu.

 

Szukasz czegoś z większą ilością pamięci, aniżeli 2GB. Na dzień dzisiejszy nie ma problemu z zapełnieniem 2GB, więc jeżeli szukasz karty na tak długi okres, to zrób sobie przysługę i dołóż do wersji 4GB.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

960 z tym prockiem jeszcze by miało sens, ale generalnie w tym roku wychodzi pascal i polaris, które PRAWDOPODOBNIE przyniosą dość zauważalny skok wydajnościowy, a na pewno w kulturze pracy i energooszczędności, z racji 14nm. Więc jeśli chcesz zmieniać cały komputer to możesz się wstrzymać. Możliwości jest dużo, zależy czego chcesz, jak potrzebujesz grać teraz, to sprawa jest jasna.

Link to post
Share on other sites

Zbytnio nie potrzebuję, a na pewno nic z nowości, teraz nawet dostałem się do bety division, odpaliłem, działa, szok ;p Choć w prawym górnym rogu miałem tekst, że nie spełnia sprzęt minimalnych wymagań ;D

 

Więc chyba nie jest tak źle z tą kartą.

 

Pytanie: nie wiem co to jest pascal i polaris... ale zakładam, że jako sprzęt nówka sztuka i ze skokiem technlogoicznym to co najmniej przez pierwszy rok ceny będą raczej kosmiczne czyż nie?

 

ps. jakim programem sprawdzić wydajność mojej 480tki tak żeby jej nie sfajczyć, jakby ktoś mi ją kupił za 200zł~ to by mnie było stać na tą 960tke za ok 1000zł

Edytowane przez AntonioFacaldo
Link to post
Share on other sites

Polaris to nowa seria kart AMD, a pascal to nowa seria NVidii, zaczną wychodzić mniej więcej od połowy do końca tego roku, zależy jakie modele i będą zastępować stare, więc ceny po paru miesiącach się ustatkują. Realnie patrząc myślę, że będzie sens kupować te karty mniej więcej od września.

Link to post
Share on other sites

właśnie czytałem na ten temat, skok FLOPsów z obecnego najmocniejszego rdzenia keplera 12 do aż 35 tego pascala, o ile to prawda...

Tak czy siak ceny będą rzędu kilku tysięcy za samą kartę, nie moja kieszeń, kilka tysięcy to max za cały komputer co mogę dać ;)

 

Choć oczywiście jakbym się wstrzymał do września jak mówisz to faktycznie coś tam by się odłożyło...

Link to post
Share on other sites

 

 

Choć oczywiście jakbym się wstrzymał do września jak mówisz to faktycznie coś tam by się odłożyło...

 

Pytanie-potrzebna jest ci ta nowa grafa czy nie?Jeśli chcesz sobie teraz popykać w gry to bierz tego gtx'a.Nigdy nie rozumiałem ludzi,którzy deklarują czekanie na coś co ledwie widnieje na horyzoncie.Nowe grafiki pojawią się pod koniec roku i mogą okazać się dużym rozczarowaniem.Najwyżej pogonisz to co kupiłeś na Allegro i nabędziesz tego cudownego polarisa/pascala.

Link to post
Share on other sites

=

 

Najbardziej ciekawi mnie kwestia zastosowanych pamięci w słabszych modelach np. GTX 1060/1070 bo wątpię żeby to był HBM2

Będzie to GDDR5X. Pytanie tylko, czy trafi do kart pokroju GTX1070, czy może już do 1060 (przy założeniu nazewnictwa "1xxx").

http://wccftech.com/micron-gddr5x-memory-analysis-nvidia-pascal-graphic-card/
Link to post
Share on other sites

To się chyba coś mocno pozmieniało bo parę lat temu po 2-3 miesiącach to ceny były już zgoła inne, w sensie leciały łeb na szyję bo zaraz wychodziły kolejne modele, więc takie skupowanie i odsprzedawanie drożej w ogóle nie wchodziło w grę... teraz rozumiem, że te ceny jakoś nie spadają mocno? ;)

 

Apropo... gdy za jakieś pół roku wyjdzie ten pascal to czy ceny takiej gtx960 nie powinny spaść? ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz te karty są droższe niż rok temu, wszystko przez kurs dolara. Moja R9 270 która poszła na serwis, kupiona za 630zł w połowie 2014r. nie ma obecnie rywala wydajnościowego w tej samej cenie. Najbliższa wydajnościowo nowa karta to GTX 950 za 700zł.


Także kupując teraz za okzayjne 700zł tego 960, mogę go poużywać na pewno parę miesięcy i prawdopodobnie nie stracę na tym nic.


Z resztą pewnie tak to się skończy, że przetestuję ją czy jest sprawna i po jakimś czasie pójdzie na jakieś olx, dołożę jeszcze trochę i kupię coś z 4GB, bo 2GB jest mało przyszłościowe w tej chwili. 

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

aa no to chyba, że dolar ;)

 

To jak myślicie, jak wyjdzie ten pascal to ceny takich 960 pospadają czy nie ma co czekać i można brać już teraz bo ceny będą nieznacznie mniejsze?

Coś na pewno ceny spadną w dół, ale zapewne na początku na jakiś wielki skok cenowy bym nie liczył, używki bardzo możliwe że będzie można wyrwać w dobrej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Pospadają, ale własnie to jest kwestia wielu miesięcy jeszcze. Na poczatku po prostu ceny pascala będą wyższe, a 960 od razu nie spadnie. Tak jak powiedziałem, sądzę, że dopiero jesienią się coś bardziej ruszy. A na specjalne wzmocnienie złotówki też bym za jakoś nie liczył, choć ekonomistą nie jestem - tak czy inaczej obecnie nowe karty są w śmiesznych cenach niestety. Raczej na pewno nie spadną więcej niż o 100zł do jesieni, nie warte rozważania i czekania.

Link to post
Share on other sites

Noo ale ten pascal 3x wydajniejsza karta rzekomo... czy nie powinni się wszyscy na to właśnie napalić i przestać skupować 980 itp. przez co te karty by staniały i jednocześnie ich słabsze odpowiedniki również...

To nie jest raczej ta sama zmiana jak przy wejściu 980 bo to nie był żaden wielki skok, teraz to co innego więc może te starej generacji zaczną spadać dość mocno....

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dasz radę wytrzymać jeszcze ok. 6-9 miesięcy, to możesz czekać, jednak uważam, że to kawałek czasu, którego nikt Ci nie zwróci. Niemal na pewno nie sprzedasz tej karty po cenie zakupu, ale strata 100-200zł jest (wg. mnie przynajmniej) akceptowana. Musisz zwrócić uwagę na rynek i gdy nowe układy zaczną się nieśmiało pojawiać w postaci "wycieków", to zacznij się rozglądać za kupcem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...