Skocz do zawartości

Wentyl 120mm do 40zł


Recommended Posts

Aloha! Jak w temacie, szukam wentyla na tył obudowy, żeby wyciągnął trochę powietrza. ( Z przodu nie mam, ale z racji tego, że karty graficznej też nie posiadam, a dysk wisi pod dvd niewiele by dał )

Wymagania ? Przede wszystkim niesłyszalny ( najlepiej gdyby posiadał kołeczki w zestawie :P ) wydajny. To byłoby na tyle :?:

Link to post
Share on other sites

Witajcie Towarzyszu! :?:

Od siebie polecę http://www.cooling.pl/noiseblocker-blac ... gory=30_67 . Wspomniany wyżej Enermax także jest godny zainteresowania.

NB siedzi u mnie w komputerze, a Sigma w szufladzie (bo nie mam miejsca w komputerze :P ). NB jest niesłyszalny (komputer chodzi w nocy), a Sigma przy 1300 RPM wydaje delikatny szum, ale w zestawie jest konwerter napięcia, dzięki któremu wentylator staje się dosłownie niesłyszalny. Wydajność na podobnym poziomie u wszystkich trzech kandydatów, więc wyboru należy dokonać kierując się ceną/wyglądem :)

 

edit: SSS (Slip Stream) mam na procesorze. Wydajność porównywalna.

 

edit2: Sigma wcale nie terkocze (odrobinkę łożysko ale tylko jak przyłożysz do ucha - normalnie nie słychać). Działa jak należy, prawdopodobnie kolega niżej trafił na uszkodzony egzemplarz.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Sigma terkocze? Trafiles jakas chinska podrobe z tajwanu... No chyba, ze uruchomiles ja w poziomie - wtedy lekko stuka, ale nie mozna napisac, ze terkocze... Sigma w pionie nie ustepuje nawet troszke pola UCTB pod wzgledem halasu (na tych samych obrotach). Mam obydwa wentylatorki wiec wiem co gadam. :?:

 

Jezeli masz kontroler obrotow to za 40zl mozesz kupic Magme. Najlepsza wydajnosc, a na okolo 900 rpm jest tak samo cicha jak UCTB czy sigma przy czym masz jeszcze ogromny zapas mocy na upalne dni.

Link to post
Share on other sites

Ja tak zrobiłem z SSS - ma zapas (nie ogromny, ale zawsze trochę :?: ) i jak się robi gorąco to podkręcam obroty, ale to na procesorze.

Do tyłu IMO wystarczy wentylator o stałej prędkości obrotowej bez regulatorów: Sigma/NB/Enermax - wybierz któryś z tej trójki. Ja postawiłbym na Sigmę.

Link to post
Share on other sites

Jezeli masz kontroler obrotow to za 40zl mozesz kupic Magme. Najlepsza wydajnosc, a na okolo 900 rpm jest tak samo cicha jak UCTB czy sigma przy czym masz jeszcze ogromny zapas mocy na upalne dni.

IHMO bez sensu. Kupować Magmę po to by obniżyć jej obroty do 900rpm...

Ten wentyl stworzony jest do pracy w wysokich temperaturach (85 stopni) i jest naprawdę b. wydajny. Jednakże przy pełnym obciążeniu mocno go słychać...

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto chce mieć ciszę absolutną i wentyl 800-900rpm będzie:

Coolink SWIF2 - co prawda droższy ale 8,5dB, lub

Enermax TB Silence

Link to post
Share on other sites

Bez sensu? To po co kupowac najnowsze karty graficzne i procesory jezeli gry wykorzystuja 50% ich mocy? Albo po co kupujesz samochod z 250+km/h na liczniku jak i tak bedziesz jezdzil 100? W zime nie potrzebuje maksymalnych obrotow, dlatego go skrecam. Magma na 900rpm wieje i tak lepiej niz UCTB, a do tego mam taki zapas mocy, ze nie musze sie martwic o upalne dni w lato.

A lepszym zakupem do pionu bedzie SigmaEvo niz UCTB12. Tansza, porownywalnie cicha i wydajna (na 900rpm nie czuc praktycznie roznicy), a do tego tez z lekkim zapasem mocy. UCTB12 jest oplacalne jedynie do pracy w poziomie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...